Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Fiam 5...

Mit csinálok rosszul? Fiam 5 és fél hónapos, már mindent megkóstoltunk, amit ennyi idősen lehet.

Figyelt kérdés
Mégis, egy étkezést sem tudtam még kiváltani, mert kb 10 kanál kaja után köpködi, kifújja, feszeng a székbe és kénytelen vagyok tápszert adni neki.
2010. márc. 24. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ennyi idős és Ő is kb.ezeket csinálja.Nem lehet,hogy nem izlik Neki,vagy nem éhes?Az enyém akkor ilyen.A fiad má tud székben ülni,enni??Az enyém eldől,ha beleültetem.
2010. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hordozóban etetem. Biztos, hogy van ami nem ízlik neki, de hogy semmi, azt nem hiszem. Már arra gondoltam, hogy egyeltalán nem adok neki utána tápszert, talán rájön, hogy egye a kaját. Biztos, hogy éhes, mert a tápszert meg úgy issza, hogy még.
2010. márc. 24. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy voltunk a nagyobbammal. Nem emlékszem pontosan, hogy mikor váltottunk ki egy evést, de azt tudom, hogy sokáig kapta a kanalasra a tápszert egyből, de kevesebb mennyiséget. Te is próbáld meg, hogy ha mondjuk 170g-ot kéne ennie tápszerből, akkor adj neki 1 adaggal kevesebbet.

Ja, és nekünk a tejpép volt ami kiváltotta először a tápszert.

A kicsi 4 hós, ő most kezdi az eszegetést, de még nagyon immel-ámmal :)

2010. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és én is hordozóban etettem sokáig, pedig dönthető etetőszékünk van. Valahogy kényelmesebben ült abban
2010. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom csökkenteni a tápszer adagját akkor. Sajnos a tejpépet kimondottan nem szereti, pedig almát is reszeltem már bele, próbáltam bébikajával is keverni, de 3-4 kanál után még a száját sem nyitja ki, szorosan összezárja.
2010. márc. 24. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még nem érett a hozzátáplálásra.Hagyj ki pár napot, aztán próbálkozz újra.Én azt csinálnám.Amúgy a fiam 6,5 hónapos, egy hónapja kezdtük, de én sem tudtam kiváltani étkezést.Ő fél üvegnyi zöldséget vagy gyümölcsöt eszik meg, aztán cici, de nem is erőltetem, mert múltkor megevett egy egészet, 190 gramm, és vissza is jött a fele.

/Z/

2010. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen tejpépet adsz neki? Most még nem vettem, de amikor a nagy ette, akkor ezek ízesítettek voltak. (banános, stracsatellás, almás, stb..)

Egyébként amit az utolsó írt, hogy még nem elég érett az evésre, abban is bőven lehet igazság.

2010. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
őszibarackos-banános Hipp tejpépet.
2010. márc. 24. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már egy hónapja nem tudom teljesen kiváltani az ebédet.Nem siettetem.
2010. márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk meg pont az lett a baj, hogy már 11órási evést kiváltottuk. A védőnő mondta, hogy miért váltottuk ki, mert a kisfiam így kevesebbet hízott, mert hogy szerinte amúgy is éppen hogy elég a havi 600gramm, amit eddig hízott, mert most ez csak 530gramm volt. Mondtam, ha megkezdi, akkor már tápszer nem kell neki.

Mi tehet ilyenkor az ember, én bizony nem veszem el tőle, ha végre eszi.


Egyébként mi is úgy kezdtük, hogy egy hétig kapogatott gyümiket, aztán kihagytunk pár napot, mert alig ette, és bejött. Azóta a 11órásit kiváltottuk, ő ugyan csak 130-140gramm gyümiket eszik. Viszont a tejpép nálunk csak úgy jött be, ha gyümivel kevertem, amúgy fintorgott, még a hideg is kirázta (megjegyzem olyan kis aranyos volt ahogy megrázkódodtt).


Most 5hónapos múlt és 4hónaposan kezdtük a gyümik kóstoltatását. Olyan 3-4hét kellett a 11órási étkezés teljes kiváltását, de nem erőltettem. A mai napi elő van készítve a tápszer.

Ja és hozzátenném, hogy ha nagyon éhes volt, akkor nem ette a gyümit, mert türelmetlen volt és az lassan telítette a pociját. :)

2010. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!