Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha szülés napján nem volt...

Ha szülés napján nem volt munkaviszonyom, de előtte volt folyamatosan 180 napig, így jogosult vagyok-e gyedre?

Figyelt kérdés

/Szülés előtt 29 nappal szűnt meg a munkaviszonyom/

Amúgy 10 évig dolgoztam 1 helyen!


2010. márc. 23. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagy jogosult gyed-re, csak tgyás-ra. A gyedhez kell a munkaviszony a szülés napján, vagy legalább annyi, hogy a tgyás ideje alatt szűnjön meg a munkaviszony, mert akkor passzívan jár a gyed. Így sajnos nem jár:(

ҝ

2010. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azt megkérdezhetem miért szűnt meg a munkaviszony? Megszűnt a cég?

ҝ

2010. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyivel szülés előtt nem is lehet már megszüntetni a munkaviszonyt... ráadásul a TGYS-t ellehet kezdeni már szülés előtt 1 hónappal... de nem tudom utólag lehet-e ilyet, hogy visszamenőlegesen elkezd a TGYS-t, akkor folyamatos lenne az időd.... nem tartom elképzelhetőnek hogy 10 év munkaviszony után ne járna a GYED, biztos jár, hiszen 2 év munkaviszonynak kell lenni hozzá.... de a legjobb ha nem minket kérdezel, hanem menj be a helyi EGészségbiztosítási Pénztárhoz (mármint a munkahelyed székhelye szerintihez, hiszen a TGYS-t is onnan kapod.)
2010. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amit én írtam az biztos, nem jár, de kérhetsz méltányosságot, esetleg van esély a pozitív elbírálásra. Mindenképpen érdemes megpróbálni. Alapból biztosan nem jár. És a munkaviszony csak rendes felmondással nem szüntethető meg terhesség alatt, a többi módon megszűnhet.

Sajnos ez a helyzet.

ҝ

2010. márc. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és a tgyás-t 28 nappal a szülés várható időpontja előtt lehet megkezdeni, nem egy hónappal:(
2010. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia


Nagyon köszi a válaszod!

Azt szeretném kérdezni még tőled,ha tudnál nekem ebben segíteni,hogy nem az a lényeg,hogy a szülés előtti 2 éven belül meglegyen a 180 nap biztosított napom?

Egyik "kedves" ismerősöm annó ajánlott egy legális kiskaput,és most itt állunk a picivel a nagy elkeseredésünkben....

A lényeg az volt,hogy kikell lépni a volt munkahelyemről úgy,hogy meglegyen 1 hónap munka nélkül,/tehát 31 nap/,és azt mondta,hogy utána eltudja intézni a magasabb összegű juttatásokat.

Na most a kicsi gondolt egyet,és 2 héttel korábban jött,és azt mondta,hogy így már nem tud segíteni az ügyünkben.(tb dolgozó az illető)

Idáig kaptuk rendesen a tgyás-t az előző éves fizetésemre kiszámolva,most meg beadtuk a gyedigénylésünket,és elutasították úgy,hogy csak az alanyi jogon járú juttatásokat fogjuk megkapni...

Ezt nem az előző éves fizetésem alapján kéne hogy számolják ugyanúgy,mint a tgyást?


Előre is nagyon köszi a válaszod!

2010. márc. 23. 19:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többi válaszolóknak is.
2010. márc. 23. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Húú, nem egyszerű. Fogalmam sincs, hogy az ismerősöd mire gondolhatott, amikor ezt javasolta, valószínűleg arra, hogy ha szünetel a jogviszony, 30 napot követően, akkor a megszakítás előtti béredet a gyed szempontjából nem veszik figyelembe, hanem az új bér alapján számolnak. Viszont ehhez is kellett volna munkaviszony, ahol magasabb a béred, mint korábban volt. Volt ilyen lehetőség?

A gyednek valóban feltétele a szülést megelőző két éven belüli 180 biztosított nap (már 365), de az is, hogy fennálljon a munkaviszony, amikor igényeled. Míg a tgyáshoz elég, ha a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szülsz, addig gyed-hez sajnos ez kevés, az csak akkor járna, ha a munkaviszony tgyás alatt szűnt volna meg.

A gyed-et már sajnos csak méltányossági alapon igényelheted, próba szerencse alapon. Bátor volt az ismerősöd, hogy ilyet javasolt, amikor annyira bizonytalan a szülés időpontja!

Ha jogosult lennél a gyed-re akkor a fizetésed alapján számolnák naptári napra, a 70%-át kapnád. Ha a fizetésed meghaladta a minimálbér kétszeresét, akkor maximált gyed járna, 102.900.

Sajnálom, de mindenképpen próbáld meg a méltányosságot! Majd megírod, mire jutottál?

ҝ

2010. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen arról lett volna szó,hogy ha letelik az egy hónap,akkor magasabb bérrel lettem volna bejelentve máshova.

Viszont a kicsi ügye megszületett,így visszamenőleg pár nappal lettem bejelentve hozzájuk,de már nem emelet bérrel amiről szó volt,hanem ugyanazzal,amit kerestem a régi helyemen..

Ezt a tb sajnos nem fogadta el,hogy én ott dolgoztam,és most itt áll a helyzet...:(

Tudnál nekem segíteni abban,hogy ezt a méltányossági alapú gyedigénylést hogy és miként kell kérvényezni?

Illetve szerinted ezek alapján,hogy emiatt lett elutasítva,így is van rá esély,hogy megkapjuk,ha beadjuk a kérvényt? Vagy így nincs rá sok esély? Elég ciki a helyzet....,de nem tudunk mit csinálni sajnos....:(


Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségedet,és persze előre is köszi a következő válaszod!!! :)

2010. márc. 23. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, a tb általában passzolja az ilyen pár nappal előtte történt bejelentéseket:(

De hátha...

A méltányossági alapú gyed iránti igényt az illetékes regionális egészségbiztosítási pénztárnál kell benyújtani. Javaslom, hogy kérj időpontot egy ügyintézőtől vagy kérd meg az ismerősödet, hozzon össze valakivel, és személyesen menj oda, és kérj segítséget! A személyes kapcsolat javítja az esélyeidet (tapasztalat, én is jobban szívemen viseltem azoknak a sorsát, akik személyesen kértek szívességet - gyarló emberi vonás).

Mondj el neki mindent, és kérd a segítségét. Füllenthetsz is a felmondással, elhelyezkedéssel kapcsolatban, csak arra figyelj, hogy ne legyen átlátszó, hanem valami nagyon meggyőző.

Szegénykém, nem irigyellek. Drukkolok, aztán majd jelentkezz, hogy mi újság!

ҝ

2010. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!