Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Mért nem fogadja el a...

SOS! Mért nem fogadja el a babám a cumisüveget?

Figyelt kérdés
2 és fél hós a babám, eddig igény szerint szopiztunk, éjjel-nappal. Kb 2 hete elkezdett nagyon szépen alukálni éjjel és akkor felborult a tejcitermellés. Hol majd szét fakadt a mellem a sok tejkétől, hol pedig leapadt. Napközben kb 2 óránként szopizik. Tegnap óta viszont tisztára elfogyott a tejecske. Olyan a cicim mint egy kifacsart löttyedt szivacs. Üres. ma már egász nap a mellemen tartottam a kicsit, de semmi. Egyébként a babóka nem reklamál, nem kiabál, jókedvű csak szopja az öklét és mindenem, és nehezen alszik el, tehát mégiscsak éhes. Dálután készítettem neki egy üveg tápszert, de nem ivott belőle. Lökdöste ki a szájából. Hogyan etessem meg a gyereket? Hogy kell betenni a szájába a cumisüveget, hogy rákapjon? Egyébként ő már a harmadik gyerekem, az első kettőt 3-3 évig szopiztattam gond nélkül. Megjegyzem, azokat sem tudtam rászoktatni a cumisüvegre. Mikor kellett neki pl.víz, azt már pohárból itták. De a kisbabám most még nagyon picike. Mit csinálok rosszul?
2010. márc. 23. 17:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, nekem most 2 hónapos a babám és napközben ő és 2- 2 és fél óránként eszik kb.120 ml-t. Nekem még van tejcsim, de mivel nagyon kisebesedett a mellem ( szülés óta most gyógyult meg) eleinte csészéből itattam, mivel féltem, hogy leszokik a ciciről, majd mivel nagyon nagy mennyiséget eszik ezért átváltottunk a cumisüvegre, lesz ami lesz alapon. Szerencsénk van, mivel nem utasította el a cicit sem. Nekem is nagyon idegen volt, hogy ezt használjam , mivel a nagyobbik lányomat annó 14 hónapos koráig szoptattam. Szóval mivel nagyon bizonytalan voltam, hogy mennyit eszik, ezért eleinte mértem, hogy mennyit szopizik, mivel ő is nagyon elégedetlen volt. Nem értettem hogy csinálja, hogy az egyik mellemből 40 ml csöpögött le ő pedig 20 ml-t evett meg. Valószínűleg csak lusta volt kiszívni, és ma már rendes mennyiséget szopik, amióta megtudta, milyen az amikor tele a hasa. Neked az elejétől kezdve, ilyen nyugtalan volt szopi után? Elég folyadékot iszol? Szóval én a nap java részében üvegből etetem, így tudom, hogy mennyit evett, de így elég kiegyensúlyozott. Ja a cumisüveget pedig úgy tartsd, hogy a lyuk legyen felfelé( levegőztető nyílás) bocsi hogy ezt is leírom, de nekem ez is új volt :)

Szóval miután megetetem mindig fejek, még akkor is, ha azt gondolnám, hogy tök üres, még akkor is van benne 1,5 dl. Szóval ha biztos akarsz lenni, hogy mennyi tejed van fejjed egy ideig, de ne adj csak végszükségben tápit. Üdv. Timi

2010. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!