Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a foga miatt nem...

Lehet, hogy a foga miatt nem fogadja el a cumisüveget?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak most jön a felső két foga, és néhány napja nem eszik-iszik cumisüvegből, van, hogy csak rágcsálja a cumit, de van, hogy ki sem nyitja a száját. A kanalas kajákat viszont örömmel eszi, tehát nem az étvágyával van baj. Vagy esetleg a tápszert nem szereti már?

És az nem gond, hogy amíg ez van, addig tápszer helyett tejpépet kap mindig, mert azt lehet kanalazni? Szopizik is naponta többször, de már csak nagyon kevés tej van.


2010. máj. 18. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A tied legalább a kanalasat elfogadja! Mi nagyon megszenvedünk minden foggal (ő is és mi is a férjemmel), nem akar enni se cumisüvegből, se kanállal. Csak félálomban lehet etetni rendesen. A védőnő szerint ez normális reakció nehezen kijövő fogaknál. Azt mondta, ne aggódjak, annyit úgyis eszik, ami kell neki. Persze azért én aggódom, de szerintem ez természetes.

2010. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, h attól vn, h jön a foga. Babám nem szeret cumisüvegből inni, de azért napi 3-5 dl tápszert megiszik (reggel-este, és van h éjjel kel egyszer). Amikor jöttek az alsó fogai, szinte egyáltalán nem volt hajlandó cumisüvegből inni. Dokim azt mondta, h a tápszer leginkább a K vitamin miatt miatt fontos. Azt mondta, ne erőltessem, ha napi 2 dl lemegy, az már jó. Azonban, ha lehet, próbálj ki másik tápszert, lehet h megoldja a problémát (tegnap este babám pl nem akarta meginni a tejet-fagyasztottam le-a tápszer viszont lecsúszott, tehát a tej nem ízlett neki). Sajna, mi allergia miatt nemigen válogathatunk a tápszerek közt. Ha szopizik is még, akkor pláne ne aggódj. Légy vele türelmes. Tejpépet meg nyugodtan kaphat tápszer helyett (én grízpépet készítek el tápszerrrel ha egyáltalán nem akar inni).
2010. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!