Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka, akinek...

Van itt olyan Anyuka, akinek a babája se a cumisüveget, se a cumit nem fogadja el? Hogy oldotta meg? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Lányom most 10 hetes, csak anyatejet eszik, és születésétől kezdve nem fogadja el sem a cumit, se a cumisüveget, próbálkoztam a női mell formájú cumisüveggel is, de nem hajlandó abból sem inni, pedig lefejt tejjel is próbáltam. Lassan kevés lesz a tejem, és pohárból nem fogom tudni elég gyorsan etetni (tápszerrel, ha szükséges lesz). Valami ötlet, hogy tudnám rászoktatni? Csak a cumisüvegre szeretném.
2011. jan. 14. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Inkább többször mellre tettem, hogy minél több tejem legyen, szoptatási tanácsadóval konzultáltam, és mindent megtettem azért, hogy ne kelljen tápszerezni.

Bevált.

Miből gondolod, hogy lassan kevés lesz a tejed? 10 hetesen nem kéne rászoktatni sem a cumira, sem a cumisüvegre.

Ha tudsz fejni, akkor nincs gond, tedd meg minél többször, és szoptasd minél többször.

2011. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem telítődik úgy a mellem, ahogy eddig, vagyis inkább úgy fogalmaznék, h nagyon lassan termelődik a tej. Lefejni nem is tudok belőle. Estére néha alig van tejem, ez főleg akkor fordul elő, ha túl sűrűn igényli(pl.óránként akar rámenni). Eleve nem 6x eszik egy nap, hanem sokkal többször. Nem is ez a gond, hanem mi lesz akkor, ha még enne, de nem tudok neki adni, és cumisüveggel sem tudom pótolni.
2011. jan. 14. 18:46
 3/7 A kérdező kommentje:
És én is sokáig szeretném még szoptatni, a tápszer legvégső megoldás lesz, ha kell.
2011. jan. 14. 18:47
 4/7 anonim ***** válasza:
az én fiam nem fogadta el,majd csak fél éves kora után,akkor is csak a csőröst.Én pohárból adtam neki a pótlást.Nagyon ügyesen tudnak már születésüktől a babák pohárból inni.a fiam nagyon gyenge volt pár napig,nem tudott szopni,így a lefejt tejet pohárból itattam meg vele.
2011. jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a cumisüveget az én babám sem fogadta el, de én örültem neki. (nyári kánikulában kínáltam meg vízzel az orvos tanácsára, de nem kérte.)


Ne aggódj! Ha gyakran mellre teszed, akkor lesz annyi tejed mindig, amennyit kér! A tej folyamatosan termelődik, tehát ha kevés neki, akkor hosszabban lesz mellen, akkor többet tud enni (és utána hamarabb, több tej fog termelődni.) A fejés meg furcsa dolog, a tejleadó reflex valahogy úgy működik, hogy a babának bármikor szívesen engedi a tejet, de a gépnek nem. Tapasztalatból tudom, hogy sokkal többet tud kiszopizni, mint amennyit a gép kifejni. Úgyhogy ne ijedj meg attól, hogy nem tudsz szopi után fejni.


[link]

[link]

2011. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először ne aggódj, én is megijedtem, hogy a tejcsárda elapad, egyszerűen beáll. Hidd el mert nem akar leszakadni evésidőre attól még lehet tele van a baba számára.


Egy idő után ha nem lakott jól akkor addig evett, amíg jól nem lakott, edzeni kell hólyagra is, volt 1,5órás szopi is nálunk, aztán tény, másnap ömlött a tejem:D meg bedurrant.

Miből gondolod, hogy kevés lesz a tejed?

2011. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Estére mindig kevesebb van, és volt már olyan, h evett volna, de nem volt benne szinte semmi, mondjuk az is igaz, h akkor nagyon sokat lógott rajta.
2011. jan. 15. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!