Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudok magammal vinni...

Hogy tudok magammal vinni tejet, ha melegszik az idő?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha pár órára elmegyünk itthonról és nem tudom megszoptatni a babámat, akkor hogyan kell tárolni a tejet, hogy ne romoljon meg? Ha lehűtöm cumisüvegben, utána belerakom "hőbox"-ba (ez van ráírva, egyébként egy sima zipp-záros cumisüveg tartó, ami állítólag tartja a hőt)meddig áll el szerintetek? Tudom, hogy a legjobb, legegészségesebb, ha megszoptatom, de ez nem mindig lehetséges. Nem szeretném pl. nyilvános helyen megszoptatni.Egyáltalán, ha még melegebb lesz, hogy lehet ezt megoldani?
2010. márc. 23. 07:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én egy pici (kézi) hűtőtáskába szoktam tenni tejcsit, mellé 2 jégakkut. Ez órákon keresztül hidegen tartja a tejcsit. Volt, hogy étteremben voltunk, itt kértük forró vizet, beleállítottam a cumisüveget és egy pillanat alatt felmelegedett. Ám volt olyan is, hogy nem volt lehetőségem forró vizet kérni, így győzött a találékonyság. Áruház mosdójában a kézszárító alá tartottam a cumisüveget, közel a fújókához és komolyan mondom pillanatok alatt jó meleg lett a tejcsi :D A másik megoldás egy szivargyújtóra csatlakoztatható cumisüveg melegítő. teszveszen lehet ilyet olcsón kapni. (boltihoz képest olcsón)

Pl.:

[link]


[link]


Az én lányom nem hajlandó szopizni pár hetes kora óta, most 10 hós, úgyhogy volt időm kitapasztalni a dolgokat. :P Lefejem a tejcsit, kiadagolom cumiüvegbe és, ha megyünk valahová visszük magunkkal. :)

2010. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az lemaradt, hogy lefejés után hűtőbe szoktam rakni a tejcsit, hogy jól lehűljön, jó hideg legyen és utána rakom csak a hűtőtáskába a jégakkuval együtt. Így jó sokáig hideg marad. :)
2010. márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Aventes poharakban vittem kicsi hűtőtáskában jégakuval. +Autósmelegítő így kocsiban a kívánt hőre melegítettem. Vagy bemész egy közeli étterembe,boltba bedugod a melegítőt a 220-ba és kész is a kajcsi.
2010. márc. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én sima egyszerű, mezei termoszban vittem és amikor kellett, átöntöttem a cumisüvegbe.

De pár hét után rájöttem, felesleges ezzel szórakozni, ha a cicim kéznél van. Pedig nagyon nem akartam nyilvánosan szoptatni, de leleményes az ember és megtalálja azokat a helyeket, ahol tud. Kocsiban ülve pl, észre sem veszik már, télen a nagykabát takart, de volt, hogy próbafülkében voltunk vagy pelenkázóban, vagy a kórházban a szoptatós szobában.

Kispadon, út szélén azért én sem tenném.

Szóval ha vinni akarod a tejet, akkor szerintem elég egy 2-3 dl-s termosz.

2010. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kocsiban már én is megszoptatom, mert ott kényelmesebben tudom támasztani valahova a hátam, karom..., de ez nem mindig megoldható. A termoszos megoldás sem rossz:)
2010. márc. 26. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!