Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudok magammal vinni...

Hogy tudok magammal vinni tejet, ha melegszik az idő?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha pár órára elmegyünk itthonról és nem tudom megszoptatni a babámat, akkor hogyan kell tárolni a tejet, hogy ne romoljon meg? Ha lehűtöm cumisüvegben, utána belerakom "hőbox"-ba (ez van ráírva, egyébként egy sima zipp-záros cumisüveg tartó, ami állítólag tartja a hőt)meddig áll el szerintetek? Tudom, hogy a legjobb, legegészségesebb, ha megszoptatom, de ez nem mindig lehetséges. Nem szeretném pl. nyilvános helyen megszoptatni.Egyáltalán, ha még melegebb lesz, hogy lehet ezt megoldani?
2010. márc. 23. 07:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én úgy csináltam az első babámmal, ahogy Te írtad, jól lehűtöttem, aztán hűtőboxban elvittem magammal. Csak a melegítéssel voltak problémák. Most a második babámmal ilyet biztos nem csinálok. Fogom magam, akárhol vagyok, elülök egy sarokba és megszoptatom. Természetes dolog, nem kell miatta szégyenkezni.
2010. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy válaszolni nem tudok, de ez egy jó kérdés.

Eddig én is elvoltam a hőbox-szal, de tényleg lesz még itt 35 fok is... én is várom a válaszokat.

2010. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekünk van kicsi hűtőtáskánk (egy üveg fér bele-1,5 literes), abba tettem a tejet, mellé meg egy jégakku-t, még 3 óra múlva is hideg volt a tej.
2010. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha fel van forralva(anyatejet lehet?)utána a fogyasztható hőre hűtve és úgy a hőboxba. a forralás tartósít egy bizonyos szintig.
2010. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A hőboxnál sokkal többet ér egy normális termosz, de az is igaz, hogy akkor a melegítést kell megoldani. Autóval ez nem gond, legfeljebb veszel egy autós cumisüveg-melegítőt. Viszont ha van autó, a szoptatás se gond...

Én azt mondom - és így is csináltam a lányommal, most nemsokára megszületik a kisfiam, vele is így tervezem - hogy bárhol megszoptattam, az a legjobb. Lehet ügyesen, diszkréten szoptatni. Ha van hordozókendőtök, az nagyon sokat segít. Úgy lehet benne szoptatni, hogy semmi sem látszik. Én szoptattam társaságban, vacsora közben. A pici rám volt kötve, ki se látszott, kiszolgálta magát, majd el is aludt, én meg vacsizhattam, beszélgethettem. Szóal talán a kendő a legjobb megoldás, csak meg kell tanulni a kötési módokat. Nem olyan nehéz!

Olyan is előfordult, hogy egy butik próbafülkéjében szoptattam, szépen elbújva, sehol nem volt gond, szívesen segítettek az eladók.

2010. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
AZ anyatejet nem lehet forralni, csak melegíteni.
2010. márc. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig probléma volt a szoptatás a zárt ajtókon kívül, amíg rá nem találtam erre:

(elég drága, de nekem nagyon bevált. meg lehet varratni egy hasonlót. egyszer egy parkban láttam egy anyukát így szoptatni. utána vettem én is:


[link]

2010. márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A kocsiban szoptatás még ok, de sajnos annyira tropa a hátam (gerincciszta, gerincferdülés), hogy nem tudok, csak úgy szoptatni, ha nem kell tartanom a babát, úgyhogy a kendő, meg a "leülök és megszoptatom" dolog nálam nem jó.

Az a megoldás nem tűnik rossznak, hogy másfél literes üveg hűtőtáskájába rakok jégakkut, meg a cumisüveget...

2010. márc. 23. 08:38
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha viszel a babának egy pokrócot, azt remekül tudod használni takarásként. Nekem van zipp-záros cumisüveg "termosz"-om, nem jó semmire! A hőboxról nem tudok nyilatkozni, de ha olyan szerencsés vagy, hogy tudsz szoptatni, akkor ne szégyeld magad megetetni a gyereket, akár az utcán is. Nekem a pokróc bejött, pedig nagy darab vagyok, de a baba kis takarója bőven takart mindent amit kellett, és nem is foglalt külön helyet!
2010. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Én voltam, aki a hordozókendőt javasoltam. Azt szeretném még hozzátenni, hogy az én hátam is elég tropa, nekem nyitott csigolyám van, sok gondot okoz. A hordozókendő viszont megoldás, annyira jól osztja el a súlyt, annyira nem érezni benne a baba súlyát, hogy bátran merem ajánlani.

Nem tudom, budapesti vagy-e, de ha igen és megoldható, menj el a Napvilág Születésházba (Alma utca, a Moszkva tértől fölfelé, de pontos cím és infó a honlapjukon www.szules.hu ) ott sokszor van hordozókendős tanfolyam és egyénre szabottan segítenek. Tuti tudnak mondani-mutatni nektek olyan kötési módot, amelyben a babád is jól érzi magát, a te hátadnak is jó és a szopi is megoldható. Érdemes rászánni az időt, mert hosszú hónapok, évek, amíg a baba szopizik és nem mindegy, mennyire könnyedén lehet alkalmazkodni hozzá és a család egyéb programjaihoz is.

Sok sikert és javulást a hátadnak!

2010. márc. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!