Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós a babám és 2 hét alatt...

7 hós a babám és 2 hét alatt semmit nem hízott. Már teljesen el vagyok keseredve mert csak 6600 gramm. Csak az én babám ilyen kis súlyú? 3450-el született,66 cm most.

Figyelt kérdés
A védőnő 2 hete mondta hogy irassak fel étvágynövelőt.pedig nem vékony,meg van mindenhol a kis hurkácskája. Anyatejes,de a tápszert 10 féléből,egyet sem fogad el,se más folyadékot,se pohárból,se üvegből,se kanálból,se csőrősből.
2010. márc. 23. 05:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne tápszert adj neki,hanem gyümölcsöket,főzelékeket stb.Már kell neki a hozzátáplálás.Fokozatosan adj neki rendes kajákat,akkor nem kell neki étvágynövelő.Anyatejes babáknál már 4 hó után megkellene kezdeni a hozzátáplálást,de legkésőbb 6 hósan elkell kezdeni.Ha a leveket nem fogadja el,akkor gyümölcsöket adj,keksszel stb.
2010. márc. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
eszik tízóraira gyümölcsöt és ebédre főzeléket,sőt fürdés elött tejpép,majd fürdés után szopi.
2010. márc. 23. 06:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ne legyél elkeseredve, az én kisfiam most 6700 g, 67 cm és pár nap múlva 6 hónapos lesz. Ő olyan kis csinos, Neki is vannak hurkácskái, de összeségében formás, egyáltalán nem vékony. Ő is csak anyatejes és Ő sem fogadta el a tápit (régebben más okból próbálkoztunk vele) semmiből. Mostanság ha akarok vele itatni vizet vagy babateát semmiből nem fogadja el, egyedül a kiskanál a barátja. Így viszont elég nehéz itatni. 1 hete kezdtük a hozzátáplálást, úgyhogy én is arra számítok, hogy a súlya stagnálni fog, de olvastam, hogy ez ilyenkor teljesen normális, ne aggódj. Van akinek a babája 1 hónapig sem hízik semmit.

Az első válaszolónak: anyatejes babáknál 6 hónaposan, tápszeres babáknál 4 hónaposan ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást. Én legalábbis így tudom.

2010. márc. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem hízik, az nem baj, de ha fogy, az már tényleg az.

Próbáld a szilárd táplálékot növelni.

2010. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Ne legyél elkeseredve,nyugi,az én kislányom is ilyen,8hónaposan volt 6400gr.17hónapos lesz a héten és 79cm 8400gr...

üdv

2010. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! Kicsit megnyugodtam,de hogy növeljem a szilárd étkezéseket? Mit adjak Neki ami tápláló mint a főzelék? én rizzsel néha krumplival csinálom a főzelékeket.
2010. márc. 23. 08:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért csak néha krumplival,mert nem eszi nagyon a krumplis dolgokat! :(
2010. márc. 23. 08:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és szopizni sem akar mostanában,fordítja el a fejét,tegnap este is megakartam szoptatni,de nem kellett neki. A tejpépből meg megevett 110 grammot. Miért lehet ez?
2010. márc. 23. 08:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem jött meg? Lehet, hogy menzesz miatt nem kell neki a tejcsi. Az jó egyébként, ha a tejpépet megeszi. Én a helyedben egy darabig azt "erőltetném". Táplálóbb, laktatóbb, nagyobb kalóriaértékű, mint a tápszer, ezáltal jobban hízlal is. Próbáld ki szerintem egy-két hétig, hogy a gyümijébe is keversz tejpépet. Adod neki egy ideig, biztos elindul a hízás, és nem fog kelleni az étvágynövelő. Egyébként kinézetre semmi baj a kis menyasszonyunkkal! Ati pedig egy hihetetlen vasgyerek, de legalább lesz, aki megvédi Glót! :D (B)
2010. márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jaj Banyuci,1,5 hónapos volt mikor először megjött,idáig nem zavarta. Viszont attól tartok lehet a foga miatt,mert tegnap este óta olyat csinál,hogy ökölbe szorítja a kis kezét,oda rakja az ínyéhez,szorítja,közben rángatja a kis fejét,mint mikor a kiskya ráz valamit a pofijával. Ma meg 37 a hője.de viszont semmit nem látok,se nem piros,se nem dagadt,szóval passz...Elséjén megyünk a dokihoz úgy is,akkor rákérdezek,addig kínlódunk.

Hát tényleg nem látszik rajta hogy cingár lenne,szóval ezért nem értem! :)

2010. márc. 23. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!