Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire normális...

Szerintetek mennyire normális a napirendünk?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hós, 10 kg. A napunk menete a következő:

-8-kor reggel felkel, eszik olyan 150 ml tápszert

-fél 11-kor tízóraizik egy fél pohár meggyes vagy barackos házi joghurtot és 2 db babapiskótát

- fél 12-től változó de olyan 1-2 órát alszik

- fél 3-kor ebédelünk, vagy főzök neki, de egy üvegnyi bébikaja mennyiséget szokott megenni, utána desszertnek alma és utána pár szem buláta ropogtatni

-aztán fél-4-fél 5 körül megint alszik 1-2 órát

-este 6-fél 7 között vacsizik (általában pudingot, vagy tejpépet)

-fürdés este 8-fél 9 között, utána még egy adag tápszert kap

-fél 10-kor alszik el

Kicsit aggódom, mert mostanában (igaz, h nagyon fogzik) alig eszik, van amikor a reggeli is meg az esti tápi is kimarad...


2010. márc. 18. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tökéletes. az evés miatt ne aggódj, tudják, mennyi kell nekik.
2010. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sztem teljesen rendben van, de mi az a buláta?:) (nem hallottam róla)
2010. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A buláta olyan, mint a sós kuki, csak nem sós, általában bio, és teljes kiörlésű.

2010. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
rendben, akkor megnyugodtam :) köszönöm szépen :)
2010. márc. 18. 16:01
 5/12 A kérdező kommentje:
ja, és szerintetek nem alszik nagyon sokat, vagy este nagyon későn?
2010. márc. 18. 16:02
 6/12 anonim ***** válasza:
aha, köszi az info-t!:) (bocs az offért)
2010. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem alszik sokat, minden ok, majd ha már csak egyszer fog aludni, biztos előlrébb jön az esti elalvás.
2010. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is ok, a kaja mennyiség miatt nem aggódnék, nem is kell neki ennyiszer szerintem, bár én inkább a tízórait hagynám ki, meg az esti kajcsizásokból egyet.

Ha a 11 órás tízórait ki tudnád hagyni, akkor már onnan egy kicsit előrébb lehetne hozni mindent, nem ebédelnétek olyan későn és este is korábban feküdne, de ez csak egy tipp, úgy csináljátok ahogy nektek jó és így is teljesen normális :-)

2010. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm mindenkinek :)
2010. márc. 18. 17:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a mennyiség jó, viszont én nem adnék ennyi tejterméket. Dietetikus szerint naponta kétszer ehet egy ekkora baba húsos főzeléket. Inkább a zöldséget és a gyümölcsöt helyezném előtérbe. De ez csak az én véleményem. Kisfiaim így étkeznek:

tápszer, gyümölcs (alma, banán, meggy, sárgabarack)háztartási keksszel vagy babapiskótával, húsos főzelék, ismét húsos főzelék (de néha joghurt gyümölccsel, tejpép, sajtos kenyér), lefekvéskor tápszer. Mivel elég nagy a súlyuk, én nem adok nekik desszertet.

Nem okoskodni akartam, csak leírtam, én hogy csinálom.

2010. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!