Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez a nagy "ellenszen...

Miért van ez a nagy "ellenszenv" a granulátumos babateák iránt?

Figyelt kérdés

Jó, persze azért mert cukrot tartalmaznak, de ha annyira káros lenne nem lenne adható 4 hós kórtol.A másik meg , hogy rá van írva, hogy megfeleleő mértékben tartalmaz cukrot.

Nekem személy szerint fura, hogy szegény gyerekemmel itatom a vizet,meg a cukrozatlan filterest, én meg iszom a fini teákat, gyümileveket.Amennyit meginna egy nap abból a "cukros" granulátumos (HIPP,MILUPA stb)attól szerintem nem lenne nagy baja.Vagy rosszul látom?

A ti véleményetek mi?


2010. márc. 18. 08:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanúgy jártam a kisfiammal mint a 09:08-as.

Igaz nem nyár volt, de vesemedence gyulladása volt 6 hónaposan. Odáig szopott, úgyhogy plusz folyadékot nem adtam neki. Kórházba kerültünk, elapadt a tejem. Hetekig szenvedtem a plusz folyadék adásával, mert Én is vizet iszom, így a babámnak is azt adtam, vagyis csak próbáltam. Éppen hogy 20-30ml-t ivott belőle, pedig akkor már elkezdtük a hozzátáplálást is. Akkor megkóstoltattam vele a Hippes gran.teát egyből megivott 120 ml-t belőle. Szóval én úgy vagyok vele, inkább igyon egy picit cukros teát, mint semmit. Veszélyes, ha nem jut elég folyadék a szervezetébe, ha már szilárd ételt eszik a baba. És még a széklete is nagyon kemény volt, mikor nem ivott eleget.

Fontos a folyadék!!!

2010. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mindenki csak a cukrot emlegeti, amivel kis mennyiségben nincs gond, viszont belegondoltatok, hogy ez a por vagy granulátum mitől olyan állagú, amilyen? Valami mű csak van benne, amitől ilyen formát nyer. Akkor szerintem már jobbak a filteres teák. Szerintetek?
2010. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is inkább a filteresre szavazok.
2010. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak a granulátumos tea megy.Próbáltam vizet,filteres teát,de nem kellett neki.Inni pedig muszáj!Így maradt a granulátumos tea.Egyébként,mikor a nagylányom volt baba,akkor citrom-cukor-víz volt a kötelező innivaló.
2010. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak a kérdésedben leírtakról tudok írni. Semmi baja nem lett tőle a lányomnak, a fogai meg úgy mindene rendben, szóval én itattam vele a cukrosnak nevezett teát és makk egészségesek vagyunk.
2010. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én azért nem adtam, mert ilyen az ízlésem, a gyereknek ebben kell felnőnie, szegénynek. Meg nem innék semmi pénzért granulátumos innivalót, neszkávét, zacskós levest, cukros üdítőt. Ízlés dolga. Mikor a kölköm megszületett, persze jó kis elképzelésem volt arról, hogy ha szomjas, akkor csak víz. Ja, persze. Nem itta, próbálkoztam mással, így almalevet kap, vízzel, csipkebogyó teával hígítva. Ennyi. Kinek milyen ízlése van.
2010. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!