Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez a nagy "ellenszen...

Miért van ez a nagy "ellenszenv" a granulátumos babateák iránt?

Figyelt kérdés

Jó, persze azért mert cukrot tartalmaznak, de ha annyira káros lenne nem lenne adható 4 hós kórtol.A másik meg , hogy rá van írva, hogy megfeleleő mértékben tartalmaz cukrot.

Nekem személy szerint fura, hogy szegény gyerekemmel itatom a vizet,meg a cukrozatlan filterest, én meg iszom a fini teákat, gyümileveket.Amennyit meginna egy nap abból a "cukros" granulátumos (HIPP,MILUPA stb)attól szerintem nem lenne nagy baja.Vagy rosszul látom?

A ti véleményetek mi?


2010. márc. 18. 08:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy azt add neki amit te jónak gondolsz, hisz nem élhet úgy az ember hogy mások mondják meg mit egyen-igyon. Én is adtam és adom is a hipp teákat. Egyébként igen, a cukor miatt ellenzik, meg hogy elveszi az étvágyat.

nekünk azt mondta a fogorvos, hogy ha már issza akkor az étkezések után adjam neki.

Pl: ebéd-nasi-ital mert igy egyszerre éri savas kémhatás a fogakat, viszont ha egész nap ezt issza akkor egész nap savas a nyála és ez rontja a fogakat.

Mekkora a baba?

2010. márc. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
5 hónapos, és két étkezés közt szoktam neki adni, de evés előtt egy órával már nem adok neki, pont azért hogy nem rontsa az étvágyát.
2010. márc. 18. 08:12
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is a cukor miatt mondják, meg azért, mert hozzá lehet szokni, hogy csak édeset igyon. (mint ahogy te is hozzászoktál, hiszen írtad, hogy te a fini teát szereted :o))

Mi például nem isszuk cukrosan a teát felnőttek sem, tehát ez a természetes a gyerekeknek is. A gyümölcsteák amúgy sem olyan kesernyések, mint a feketetea. Tehát nem kell sajnálni a gyereket azért, mert vizet iszik és cukrozatlan teát, úgyis ez oltja jobban a szomjat.

Gyümölcslevet (cukros) persze isznak a gyerekeim, de nem mindennapi szomjoltásra, hanem úgymond alkalmanként (vendégség, ünnep, betegség stb.)

2010. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem adok neki granulátumos teát.Bár én sem iszom a teát cukrosan ,csak mézzel.Bár hozzá kell tennem, hogy ha én tehetném-nem lenne férjem-semmit sem sóznék meg ,nem cukroznék meg.Én személy szerint mindent natúron fogyasztanék.Most nem kell megijedni,én gyerekként mindent így ettem de aztán magam jöttem rá hogy ez nekem valahogy nem ízlik.Nekem ez így jobban ízlik.Remélem a babám is így fog étkezni.Nem akarom, hogy egy kis cukorfüggő legyen.Bár talán ő meg pont úgy lesz, hogy hiányolni fogja ezeket az ízeket és cukrosan, sósan fog táplálkozni, Én most ezeket kizárom az étkezéséből.Ha felnő majd meglátjuk.
2010. márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kóstoltátok azokat a teákat? Mármint úgy elkészítve, ahogy rá van írva a dobozra. Alma-citromfű és alma-mézfű ízűt vettem eddig, hát komolyan mondom, hogy olyan semmilyen. Nincs annak semmi íze, pláne nem cukros. Mondjuk én 1,5 dl vízbe teszek egy kiskanálnyit. Hát éppen csak, hogy lehet belőle érezni valamit. Ha gyümölcslevet adnék neki, állítom, abban több lenne a cukortartalom (oké, az gyümölcscukor, de akkor is). (B)
2010. márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is vettem, mi szeretjük:-) MI értelme az életnek ha minden se ízű:-)Nem azt mondom, hogy önts a teába 1kg cukrot, de én mindig meg cukrozom egy picit a teáját(a Hippest nem, az elég édes úgy is).Szőlőcukrot nyugodtan használhatsz. Az ételét is picit megsózóm hiszen azt is szokni kell. Ebédhez mindig vizet kap, pohárból. Sőt kap baba piskótát, kifli csücsköt rágicsálni ebéd után. A fiam 6 hónapos és imád enni:-)))
2010. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, a cukor miatt tiltják őket.

Sok múlik a neveltetésen, főleg ilyen kis korban, mert ez lesz meghatározó a baba életében. Én nem lennék hiteles szülő a gyerekem szemében, ha megtiltanám tőle ezeket a teákat, gyümileveket, hiszen én sem, férjem sem, iszunk vizet (persze kivétel a kánikula). Tehát én adok neki, bár nem egész nap ezt pityizálja. 5 hós babó anyucija

2010. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Egy ismerősömnek van 3 gyereke és persze üres tea, meg víz amit kapnak a picik. Csokit ha kapnak a szülök elveszik és időnként adnak a piciknek(elvileg ez oké), de ők maguk tömik a túrórúdit, isszák a kólát, és a teájuk is finom. A picik semmit nem esznek meg még a húslevest sem, csak az üres kenyeret, meg a rántott húst(pici sóval)
2010. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én 3 hós kora óta adom neki ezeket a teákat,és mellette mégis megissza a vizet is.Felváltva kap teát,ha elfogy,akkor vizet.

7 hós

2010. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Olvasom itt hogy van olyan anyuka aki nem sozza és cukrozza a gyermeke ételét. Szerintem ez butaság. A só és a cukor nem károsak csak nagy mennyiségben! Viszont nagyon sok ételnek egy pici só vagy pici cukor hozza ki az ízét! Nem mondom hogy agyon kell fűszerezni cukrozni mindent de mértékkel igenis szükség van rá szerintem.

A babateákkal kapcsolatban:

Én az első lánykámnál 9 hónapos koráig probálkoztam hogy csak vizet igyon, nem ment. Örültem ha fél decit megivott egy nap! Jött a nyár (akkor volt 9 hónapos) És elegem lett hogy nem jut a szervezetébe folyadék(csak minimális), és igenis megvettem az instant teát, a gyümölcsleveket(persze higítva) és onnantól kezdve ivott mint a kisangyal! Most 3 és fél éves de saját magától csak a vizet issza meg úgy fél éve! Úgyis enni fog sós vagy cukros ételt a bölcsiben, a nagyinál, vendégségben, ízleni fog neki és mivel nem kap sóvárogni fog utánna:-(

Én úgy gondolom hogy egészséges mennyiségben lehet cukrozni és sózni is az ételt!

Egyébként meg én is megkóstoltam az instant teát, úgy hogy én még kevesebbet is szoktam rakni mint a javasolt és épp hogy egy kis gyümölcs aromája van a víznek tőle!

A gyümölcslevek tényleg erősebbek. Ráadásul ha nem 100% osat veszel amin fel van tüntetve hogy nem tartalmaz hozzáadott cukrot, sokkal jobban meg van cukrozva mint ezek a babateák!

Tehát a kérdésedre válaszolva véleményem szerint nyugodtan adj neki instant teát! Sokkal fontosabb hogy igyon. És az élet íz nélkül semmilyen:-(

2010. márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!