Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS segitseg pelenkadologban?

SOS segitseg pelenkadologban?

Figyelt kérdés
Nagyon budos es homokszinu a kakija, napi 3-4x kakil, krem allagu de most ugy latom kicsipte neki a popsijat. Ket babszem alaku piros folt van a popsijan es a peremen sotetebb szinu,olyan mintha jobban gyulladt lenne es a bor is felsertett lenne.9 honapos kisfiam es az elso foga mult hettol bujik....lehet ettol ilyen? Vagy az uj huggies pelenkatol....?
2010. márc. 17. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írod,hogy büdös,és homokszínű a akai...azt nem a pelus okozza.Nem tudom,hogy lehet e ilyen a fogtól,de én megnézetném orvossal holnap.Nálunk a fogzás alatt is csak egy nap volt több kaki.
2010. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
pelenkától nem hinném, lehet egy erősebb hasmenése a fogától de azért inkább nézesd meg orvossal, te is jobban megnyugodnál. Addig pedig vegyél rá neogranormon kenőcsöt az segíteni szokott.
2010. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
második vagyok, egyébként ez hogy 2 folt van a popsiján és körülötte sötétebb szinű, ez nem annyira kiütés jellegű, inkább valami gombás fertőzésre tippelek, de nem vagyok orvos.
2010. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A fogzás valóban eredményez ilyen székletet. Igazából azért pirosodik ki a popsi, mert ez a széklet lúgos, ami a vizelettel keveredve a pelenkában irritálja a bőrt.Egy házigyógymódos könyvemben olvastam hogy a nagyobb csecsemőkkel 50-70 ml áfonyalevet lehet itatni, ami savasabbá teszi a vizeletet, ez ellensúlyozza a lúgos székletet.


" Néhány enyhén savasító gyümölcs például az alma, narancs, szőlő, barack, szilva, ananász vagy körte, míg a banán, citrom, meggy vagy a mazsola lúgosítanak."- innen idéztem:

[link]


Egyébként megmutathatod az orvosnak is, és szükség esetén írhat fel neked cink-oxidos krémet, (ez az anyag megtalálható a Neogranormonban is). Egyébként meg ha nagyon piros, én ilyenkor szinte óránként néztem-kentem a popsiját, a popsitörlőből lanygos vízzel kimostam a cuccot, mert az is csípi a sérült bőrt, próbáld csak ki, még a sensitive- törlők is csípnek!(én kipróbáltam, az orrom mellett volt egy horzsolás, totál csípett!!)Ha nagyon ráragad a kaka a popsira, akkor azt meg úgy szedem le, hogy ne keljen dörzsölnöm, hogy kevés T-kenőcsöt teszek a kendőre, és így nem dörzsölődik a bőrön, viszont szépen fellazítja a cucot, és könnyebben lejön.

2010. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

21:43-as vagyok:

ha esetleg kétséged van a pirossággal kapcsolatban, mindenképp mutasd meg doiknak, mert lehet hogy tényleg van még vmi a háttérben. (hozzáteszem hogy fogzás alatt az immunrendszer legyengül és könnyebben fogékonyak egyéb fertőzésekre).

2010. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
popsitörlés ügyben van nekem is javaslatom ezt a dokink tanácsolta hogy popsitörlő helyett olajos vattával töröld át a popsiját és úgy rá a neogranormont.
2010. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
elkapott egy kis fertőzést .az én pici lányomnak annyira érzékeny a bőrre ,hogy mindenre begyullad.canastent kell rá kenni ez pár nap alatt helyre hozza.én is megijedtem elsőnek és utána mondta a doktor néni.piros volt nagyon és lejött a bőr.felváltva kenegettem canasten később bepanten.
2010. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! hasznos volt nagyon.
2010. márc. 17. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
fogzás szerinem .van hogy büdös ,habos a kaki napokig.És nagyon kitudja csipni a popot PILLANATOK ALATT.Nálunk most, egy centis csik lett a fenekén és még levedzet is ,piroság elmult de a sebet ápoltam jópár napig.
2010. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hasonló gondjaim voltak mindent kipróbáltam,de az jött be, hogy elősször Canestent kentem rá és úgy a neogranormont, szépen begyógyult. Azóta is így kenem
2010. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!