Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Részlete...

Mit csinálok rosszul? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Már 3 hete kóstolgat Kislányom gyümit, sütőtököt, de igazából még egy étkezést sem tudtunk kiváltani. Egyik nap tök jól eszik (bár még soha nem evett annyit, hogy az megfeleljen egy étkezésnek), aztán napokig semmi. Mikor fog normálisan enni? Már előre rettegek az etetéstől, pedig azt hittem tök jó lesz! :-( Akinél volt ilyen probléma, mikor javult a helyzet?

6 hónapos Kislány anyuja


2010. márc. 17. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Javulni fog.Nálunk is nehezen indult,hisz eddig kényelmes volt cicizni vagy a tápit szívni. Ez új íz,új halmazállapot,ráadásul kanál... nem minden babácska fogadja ugyanolyan könnyen.
2010. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul.

Próbálgasd majd beáll az. A többieknek sem úgy megy, hogy azonnal kivált 1 étkezést. Mindig csak 1 kanál (ugyanabban az időpontban), az nekik elég, majd ha kér 2...stb. Hidd el menni fog.

2010. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sokáig kinlódtam Én is!

Mondhatom, azt, hogy 7-8 hónapos korától eszik, úgymond rendesen a babám!

Minden esetre, ha nem kéri ne erőltesd, de azért ne add fel hamar..! Majd a következő evés jobb lessz!

Én is sokszor már előre féltem az ebédtől, de rendeződni fog Neked is az evés a babádnál *-* !

2010. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szerintem tök normális, ami veletek van. Az én fiamnak 8-9 hónapos koráig az anyatej volt a fő tápláléka, persze 5,5 hónapos korától kapott egyebet is, először egyszer, aztán kétszer egy nap. Amennyi jól esett neki, annyit evett (Ez általában nagyon kevés volt!) Aztán egyszer csak magától rendbe jött minden, rájött a szervezete, hogy már nem elég az anyatej, és elkezdte érdekelni a többi kaja, meg egyre többet evett. 10-11 hónapos korában már nem az anyatej volt a fő tápláléka, akkorra megfordult a dolog, és ez lett a nasi. :)

Ne izgulj, a lényeg, hogy megfelelően fejlődjön, és kiegyensúlyozott legyen a hangulata.

(Nem egy babáról hallottam, aki 1 évesen is kizárólag anyatejet volt hajlandó elfogadni, és utána szerette meg a többi kaját. De azok a babák is szépen fejlődtek.)

2010. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, 6 hósan kezdtük, 12 hós koráig a fő kajája az anyatej volt, addig csak csipegetett, jelentősebb mennyiséget csak gyümit evett,semmi mást. 1 éves korától kezdett rendesen enni, azt amit mi. nemlett semi baja. szóval ne erőltesd, nyugi, majd kialakul.
2010. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam! :-)
2010. márc. 19. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!