Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hetes babám napi 1...

4 és fél hetes babám napi 1 liter felett szopik már 3 napja és mindig éhes. Lehet rossz a tejem?

Figyelt kérdés
Ez a 3.nap, hogy a babám 2 óránként szopik, néha cumisüvegböl is, néha az apja is eteti, mert már kezdek kimerülni. Etetés után fél órávl már sir, hogy megint éhes. tudom, hogy nem a hasa fáj, mert akkor görcsötöl összehúzódik, sikongat. most csak sirdogáll és a kezeit a szájába teszi. ha mellet adok neki, akkor szopik. és nem tudok eleget adni, pedig van tejem. tegnap már hasmenése is volt, mert a gyomra nem birja ezt a nagy adagot. de ha nem adok neki, akkor meg sir, hogy éhes. Szerintetek kiprobáljam a tápot? Orvoshoz csak utolsó esetben akarom elvinni, mert ausztriában élek, ahol nincs tanácsadás és igy a beteg gyerekek között kell kivárni a sorunkat.
2010. márc. 17. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van bébimérleged mérd meg előtte és utánna is ha alkalmanként min.200ml szopizik elég kell hogy legyen.Az is előfordulhat hogy gyenge a tejci és nem olyan tápláló sajnos van ilyen is.

Próbáld meg tartani a 3 órát amig picit ürül a gyomrocskája a kettő szopizás között felforralt és lehűtött vízet adhatsz neki.Esetleg édeskömény teát.

Ha zöldes a kakija akkor az azt jelenti nem tudta megemészteni amit megevett ez lehet a mennyiségtől is de nem gondolnám hogy éhes lenne ha alkalmanként 200ml szopizik.A tej minőségén tudsz valamit javíttani a levesekkel pl.húsleves,erőleves és stb.Sokat egyél belőle nekem ez vált be.2éves a kisfiam még mindíg cicizik sosem kapott tápszert.

2010. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem zöldes színü a széklete, hanem olyan, mint a tojássárgája-állagra és színre is. azt elfelejtettem mondani, hogy alkalmanként 100-120 ml szopizik és fél óra múlva már farkas éhes. a súlya optimális- az elözö mérlegeléskor 300 gr-ot hízott az egy hét alatt, pedig akkor még normálisan evett (kb. 80mlx 7-szer).
2010. márc. 17. 10:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!PONTOSAN TUDOM,hogy min mentek keresztül.Az én fiam elmúlt 5 hetes,és kb. 3 napja úgy látom,hogy kezd megint rendesen enni és aludni.Eddig 3 héten át reggeltől estig csak evett,evett,és evett,még csak nem is aludt.Egyszer ébren volt 14 órát,aztán 12-t is.Én esténként reggeliztem,mert segítségem nincs.KITARTÁS,tudom,hogy nagyon nehéz,én még most is csodálkozom,hogy túléltem!
2010. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!