Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek nekik, hogy...

Hogyan segítsek nekik, hogy meg is hallják, amit mondok?

Figyelt kérdés

Sógoroméknak 2 hetes a kisfiúk. Hétvégén voltunk náluk, hát ami ott volt, azt nem könnyű leírni.

Mikor beléptem a szobába, muszáj volt rövid ujjúra vetkőznöm, mert olyan meleg volt.

A kicsi beöltöztetve: 1 hosszú ujjú body, 1 plüss rugi, + egy vastag plédbe becsavarva. Csodálkoznak, hogy állandóan üvölt a gyerek, éjszaka egy percet sem alszanak. Azt mondták, hogy nekik a védőnő azt mondta, hogy a szobában legyen nappal olyan 25-26 fok, fürdésre még melegebb. A gyereket 40foknál "hidegebb" vízbe nem fürdetik, mert a 36-37 fokos víz hideg neki, megfázik. A köldöke be van gyulladva, nem ápolják rendesen. Kb. 1 cmre ki van dülledve és nagyon vörös az egész. Ha csak hozzáér, már üvölt a gyerek. Körbe letörlik, rá egy vagon hintőpor, kb. 5-6 db gézlap és annyi a köldökápolás. Nagyon hasfájós a kicsi, de egyszer sem büfiztetik szopi után, csak oldalra fektetik. A baba meg szabályosan nyekereg, húzogatja a kis lábát, mert annyira fáj neki. Mikor ott voltam, masszíroztam neki, a karomra hasra fektettem, rendesen látszott rajta, hogy mennyire jó neki.

A gyereket nem hozzák ki a lakásból legalább 1 hónapos koráig, de még csak levegő sem érheti.

Szegény sógorom tőlem kér tanácsot, sokszor este 11kor hív, de hiába mondja el, amit én mondok, az nem úgy van, hülye vagyok, hülyeségeket beszélek, mert az anyósa és annak az anyukája majd tudják, hiszen ők már felneveltek mennyi gyereket, az én fiam meg még csak fél éves.

Sokszor hazamenni sincs kedve munkából, mert tudja, hogy csak a veszekedés lesz és hiába tesz, mond bármit, az úgy nem jó. Én beszéltem az élettársával hétvégén, de láttam rajta, hogy egyik fülén be, a másikon ki. Sajnálom a sógoromat, na meg azt a pici fiút is.


Tudom, az ő dolguk, és nem igazán akarok beleszólni, de látom a kisfiún is, hogy szenved, a csaj meg nem hallgat senkire, csak az anyukájára és a nagymamájára.


2010. márc. 16. 17:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom hogy mennyinek kell lenni a fürdővíznek.Úgy tudom hogy könyökkel kell nézni, ha ott nekünk jó akkor a babának is.Soha nem mértem.

Csak tarts ki továbbra is, a pici fiú hálás lesz neked érte!És mi is!

2010. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ma 4 hetes a fiúcska. A köldöke rendbe jött szerencsére, igaz a védőnő csak ígérte, hogy kijár rendbe tenni, nem tette. De végül sikerült megmutatnom, hogy takarítsák rendesen és ezt végül megértették.

Levegőn még nem voltak, de még az ablakban sem. Hiába vannak mostanában naposabb idők, nem viszi ki, mert biztos megfázna. Ebből nem enged, gondolom majd csak a 30fokba fogja kivinni, nem tudom.

Az öltözés és a takargatás visszaesett oda, ahonnan indult. Bent, a meleg szobában, hosszú ujjú body, mostmár nem rugi, hanem melegítő (pulcsi és nadrág)+zokni, sapka és a pléddel betakarva, ami azt jelenti, hogy a pléd ketté hajtva, abba középre belefektetve a kicsi és a két oldala ráhajtva, magyarul 4rét pléd van a gyereken.

Jobban már sajnos nem tudok érvelni, másik védőnővel is hiába beszéltem, kiment ugyan (nagyon rendes volt), elmagyarázott ő is mindent normálisan, hogy min változtassanak, de őt sem hallották meg. :(

2010. márc. 31. 21:13
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem normálisak!!!!!!!!! Na de ezt tudtuk. :) Sajnos azt kell mondanom, hogy "falra hányt borsó" amit beszélsz nekik. Hát végső megoldásként én javasolnám a könyveket, újságokat. Ha neked vannak ilyen dolgaid, akkor vigyél neki egy halommal, hátha. Vagyha az sem segít, akkor vigyél még erősítést. Egy pár anyukával karöltve menjetek át "babalátogatóba" és világosítsátok már fel azt a szerencsétlent. Hátha a nyomás hatására belátóbb lesz. Egy jó könyvet azért ajánlanék, ami nekem nagyon sokat segített. A címe a Suttogó titkai.

Egy 8 hónapos kislány anyukája

Szorítunk ;)

2010. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már azzal érvelni, hogy fiú gyerekeknél több a csecsemő halál, aminek egyik kiváltó oka is a túlöltöztetés, a túl melegen tartás?
2010. márc. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A KISBABA NAGYON KOMOLYAN BÖLCSŐHALÁLNAK VAN KIRÉVE!!!

NAGYON BE VAN ÖLTÖZTETVE NAGYON MELEG HELYISÉGBENA!!! EZ ÍGY NEM LESZ JÓ.


EZZEL ÉRVELJ.... EZEK BOLNDOK!

2010. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

szia


huh, hát megdöbbenve olvastam a soraidat.

Mennyi idős a sogornőd? mert egy érett nő/anya ezt nem tenné.

Nem igaz hogy terhessége alatt nem olvasgatott ezek a dolgok után.

Főleg most hogy itt a tavasz ennyire melegben legyen, az én fiam január elején született de sosem volt így beöltöztetve 2 hetesen már simán kivittem és semmi baja nem volt a mai napig...


Nem tudom meg kellene mutatnod a hozzászólásokat a sogornődnek, ennyi anyának csak hinne, nem?

Vagy mi lenne ha az anyjával beszélgetnél, de ne kiokatóan hanem csak úgy szóba elegyednél vele hogy milyen meleg van a pici is hogy izzad vagy valami ilyesmit kéne kitalálni.

Tényleg vigyázni kell a bölcsőhalál nagyon sunyin jelentkezik észre sem fogják venni és megtörténik a baj.

A büfiztetés is elég szomorú, szegénykém...

ha meg hasfájos arra vannak különböző hatásos készítmények, esetleg ha ajánlanál valamit pl. azt mondanád nektek mennyire bevállt...


tudom milyen nehéz ez, mert az én sogornőm is ilyen volt az elején próbáltam tanácsot adni de nem érdekelte.

ő mondjuk nem jól etette mikor gondolt egyet akkor adott neki cicit rá 10 percre tápszert a gyereknek nem kellett erre megitattam 2dl teával, csodálkozott hogy elment a teje, 2 hónaposan hozzátáplálta és sütőtökkel kezdte...

szóval egész agyrém amit némelyik anya csinál.

úgy sajnálom ezeket a piciket.

remélem sikerül hatással lenned a sogornődre.

2010. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok bocsi most ovasom hogy a bölcsőhalállal te is érveltél már.

Mindezek után amit leírtál csak annyit tudok mondani ...szegény gyerek!

2010. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Basszus ez nagyon durva, aztan majd csodalkoznak, hogy allandoan beteg lesz a gyerek, mert jo fazosra nevelik.

A helyedben a kezükbe nyomnek minden olyan irodalmat, könyveket netes iromanyokat, mindent ami erröl szol. A baba 1 eves koraig plusz egy reteg, 1 eves kora utan minusz egy reteg ruha, mint ami az anyukan van. A baratnömeknel is igy volt a fürdöviz es ö sem ertette meg amit mondtam... basszus szegeny gyerek minden alkalommal ülvöltött a vizben es rakvörös volt mikor kivettek.Ja de persze melette azert ö szellöztetes manias volt es mindezt nyitott fürdöablaknal telen -10 fokokban is!!! Es persze ezekre egyik vedönö sem szol semmit! De azert hogy en 10 honapos kora utan(akkor hagyta abba a szopit, sajat magatol) mar nem kezdtem el tapszerezni a kisfiamat azon aztan ki volt akadva, hogy milyen egy felelötlen szülö vagyok!! Na ha ezt valaki nekem meg tudja magyarazni...

2010. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Végig olvastam a te és mások sorait is.Én nagyon sajnálom ezt a pici babát,hogy mit kell már most átélnie szegénynek.Én nekem is az fordult meg a fejemben egyből hogy mutasd meg neki a kommenteket és hátha megvilágosulna szegény feje.Mondd meg neki(vagy a párjának hogy mondja meg neki finoman) hogy próbálja már ki ő maga hogy úgy beöltözik és takarózzon még be mellé.Majd meglátjuk hogy fog e izzadni vagy sem.Ja és ha ki akarna takarózni nem hagynám a párja helyében lennék.Élje át azt amit az a védtelen kislélek.Istenem hogy lehet ennyi esze.A büfiről már nem is beszélek......
2010. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, se nő nem vagyok, se orvos, se apa, de annyi józan eszem még nekem is van, hogy ezt nem így kéne! Ezek teljesen meg vannak zakkanva! Komolyan ez már emberkínzás! Családvédelmi/gyerekvédelmi szervezetnek bármi képviselője (a két védőnőn kívül) a közelben? Szomszéd falu/város esetleg? Esetleg a másik, normálisabb védőnőt zargasd, hogy nézzen el hozzájuk rendszeresen. Lehet, hogy nem leszel a kedvence nagyinak, de fenébe is, egyszerűen életveszélyes a gyereknek amit csinálnak!
2010. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!