Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek nekik, hogy...

Hogyan segítsek nekik, hogy meg is hallják, amit mondok?

Figyelt kérdés

Sógoroméknak 2 hetes a kisfiúk. Hétvégén voltunk náluk, hát ami ott volt, azt nem könnyű leírni.

Mikor beléptem a szobába, muszáj volt rövid ujjúra vetkőznöm, mert olyan meleg volt.

A kicsi beöltöztetve: 1 hosszú ujjú body, 1 plüss rugi, + egy vastag plédbe becsavarva. Csodálkoznak, hogy állandóan üvölt a gyerek, éjszaka egy percet sem alszanak. Azt mondták, hogy nekik a védőnő azt mondta, hogy a szobában legyen nappal olyan 25-26 fok, fürdésre még melegebb. A gyereket 40foknál "hidegebb" vízbe nem fürdetik, mert a 36-37 fokos víz hideg neki, megfázik. A köldöke be van gyulladva, nem ápolják rendesen. Kb. 1 cmre ki van dülledve és nagyon vörös az egész. Ha csak hozzáér, már üvölt a gyerek. Körbe letörlik, rá egy vagon hintőpor, kb. 5-6 db gézlap és annyi a köldökápolás. Nagyon hasfájós a kicsi, de egyszer sem büfiztetik szopi után, csak oldalra fektetik. A baba meg szabályosan nyekereg, húzogatja a kis lábát, mert annyira fáj neki. Mikor ott voltam, masszíroztam neki, a karomra hasra fektettem, rendesen látszott rajta, hogy mennyire jó neki.

A gyereket nem hozzák ki a lakásból legalább 1 hónapos koráig, de még csak levegő sem érheti.

Szegény sógorom tőlem kér tanácsot, sokszor este 11kor hív, de hiába mondja el, amit én mondok, az nem úgy van, hülye vagyok, hülyeségeket beszélek, mert az anyósa és annak az anyukája majd tudják, hiszen ők már felneveltek mennyi gyereket, az én fiam meg még csak fél éves.

Sokszor hazamenni sincs kedve munkából, mert tudja, hogy csak a veszekedés lesz és hiába tesz, mond bármit, az úgy nem jó. Én beszéltem az élettársával hétvégén, de láttam rajta, hogy egyik fülén be, a másikon ki. Sajnálom a sógoromat, na meg azt a pici fiút is.


Tudom, az ő dolguk, és nem igazán akarok beleszólni, de látom a kisfiún is, hogy szenved, a csaj meg nem hallgat senkire, csak az anyukájára és a nagymamájára.


2010. márc. 16. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ajjajjaj!Pedig csak nem kéne hagyni ezt a sok hülyeséget!!!Mondd,hogy csak próbálják ki 1-2 napig a Te javaslataidat!!
2010. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem szólj a védőnőnek ha egy körzetbe tartoztok, vagy ismered a védőnőjét, és mond el neki.pl a nem megfelelő köldökápolás nagyon veszélyes, mert fertőzést kaphat, és ahogy olvastam nagyon pici babáról beszélünk!Sorra olyan dolgot írtál le sajnos, ami nem mondható megfelelőnek!Tényleg szólj egy védőnőnek, aki majd segít neki, mert komoly baja is lehet a kicsinek!
2010. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp ráküldenék egy normális védőnőt,körzettől függetlenül,már csak a köldöke miatt is.Nagy a valószínűsége,hogy sérve van.Igaz,hogy nem a te gyereked,de ha tudsz rajta segíteni,miért ne tennéd?

Én lépnék az tuti.Már csak a köldöke miatt is.

2010. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én meg beszélnék a sógorral, hogy ő szóljon a saját védőnőjüknek a problémákról és beszéljen az anyukával.
2010. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Atyaisten!!!!!

40fokos víz, meg plédbe csavarva, büfi nélkül letéve?Azt ugye nem komolyan írtad a köldökéről?Nem létezik hogy egy nagymamának ennyi esze nincs.Már ne haragudj!Nem a szavaidban kételkedem, csak ez...

Kérlek szépen, könyörgöm, szólj a védőnőnek, hogy napi szinten járjon ha kell, de csináljon valamit.Nem a köldök lesz sajna szegény babónak a legnagyobb baja a jövőben.Uncsitesómat se vitték ki szinte 2 éves koráig a lakásból, ne hogy elkapjon valamit, most meg mindent elkap, 2*r volt tüdőgyulladása meg sorolhatnám, mert nem erősödött az immunrendszere.És még 14éves.

Legalább beöltöztetve kiállhatnának már vele az ajtóba.Ki én sem vittem a picúromat 1 hónapos koráig csak az ablakban levegőztünk, de nincs nála boldogabb baba amikor készülünk sétálni.

Mi 23fokkal kezdtünk napközben 20 éjszaka, most napközben van 20 éjjel szintén, csak nyitott szoba ajtóval.Fürcsihez is előtte egy órával van 23-a véve, aztán le.És még így is sokszor izzad a babóm, pedig csak hosszú ujjú body és rugi vagy naci van rajta zoknival.

Ha nem akarsz esetleg botrányt, akkor ha szerintem megírod hová valósiak a sógorodék, bármelyik anyuka szívesen szólna helyetted névtelenül a védőnőnél.

2010. márc. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár, helyesbítek.Nézz egy értelmes védőnőt, mert már megbocsáss de aki 25-26 fokot javasol, az...

Még a könyvekben sem annyikat írnak.Nyáron mennyiket kell majd tartani?

2010. márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

te szent isten!szegény gyerek...szopi után szigorúan büfi,köldököt nem ragasztunk,mert sose szárad le a csonk és szerintem az már be van neki gyulladva,azért fáj neki

napközben 21-22foknak kell lenni,fürdéshez plussz 2-3fokkal több!a csaj szülei is tudják mi kell a picinek,azért sír szegény!ha nem vállt be a módszerük akkor talán kéne már válltani,nem?

tényleg szólni kéne egy normális védö néninek,mert az se komplett aki 25-26fokot mond napközbenre

2010. márc. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Sajnos komoly, amit írtam, a köldöke szegénynek tényleg nagyon csúnya. A gyerekorvosuk is annyit mondott a köldökére, hogy: Hát ez piros. De nem mondott semmit, hogy mit csináljanak vele. Szegény sógorom hiába beszél az anyósával, leordítják fél perc alatt, hogy hagy tudják már ők jobban. Mutattam nekik a felicitasos könyvet is, hogy ott miket ír a hőmérsékletről, fürdővízről, de az hülyeség.

Megpróbálok beszélni egy értelmes védőnővel, bár egy kis falu, úgyhogy nem tudom, hogy mire jutunk, mert 2en vannak.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat, megerősítettetek, hogy mindenképp lépjek valamit.

2010. márc. 17. 19:25
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
hajrá csajszi,majd írd meg,h sikerült-e valamit változtattni!mondjuk a sógorod lehetne keményebb is akár az anyósa osztja az észt akár annak az anyja!mégis csak az ő babája és ha ő azt szeretné,h ez és ez legyen úgy akkor az legyen úgy!szegény prücsök,az ilyet úgy tudom sajnálni amikor az okosok összegyűlnek és mondják a nagyobbnál nagyobb hülyeséget!milyen gyerekdoki az amelyik egy:-hát igen,ez pirossal- lerendez mindent?tuti,h vette a doktoriát,a védö néniről nem is beszélek(az meg pókeren nyerte:-))))
2010. márc. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sógorom hiába lépne fel keményebben, minden napjuk így is veszekedésbe torkollik, mert a lány szüleinél laknak, ott lakik a nagymama is, így ha ő dolgozik, akkor is osztják az észt. Elköltözni nem tudnak, legalábbis egyenlőre.

A köldökcsonk leesett, 15 nap után. Még mindig nagyon piros, a védőnő annyit mondott, hogy kezelje alkohollal továbbra is, és ő kijár minden nap rendesen kitakarítani. Kérdem én, miért kellett neki ennyit várni, hogy szenvedjen az a picuri kisfiú? Na, de mind1.

Kicsit "rájuk ijesztettem" úgymond, mert elmondtam nekik, hogy a nagy melegnek milyen következményei lehetnek a kicsire nézve (pl. bölcsőhalál), de már szegény tiszta melegkiütés. Mostmár legalább a plédet levették róla, csak ha napközben alszik, akkor takarják be egy vékonyka pléddel.

A fürdővíz még egy nagy menet lesz, mert azt mondják, hogy hát ordít a baba fürdés közben, és biztos azért, mert hideg neki a 36-37 fokos víz, azért nem lehet 40foknál "hidegebb". Hiába mondom, hogy a legtöbb baba ordít még az első hetekben fürdés közben (az én fiam legalább 6 hetes koráig ordított, ha nem tovább). De remélem abban is hamarosan sikerül őket meggyőzni, meg a levegőztetéssel is, hiszen jön a jóidő, legalább az ablakba kiállhatna vele.

2010. márc. 18. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!