Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hos tejallergias kislanyom...

7 hos tejallergias kislanyom a tejen kivul ehet valami mas tejtermeket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt joghurtra, tehenturo, stb
2010. márc. 16. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia ha diagnosztizált az allergia, akkor szigorúan tilos. Mire allergiás? Laktózra vagy kazeinre?

Az én lányom a kazeinre, minden tejtermék szigorúan tilos, ha elmúlt majd egy éves, akkor kórházban orvosi megfigyeléssel kezdhetem majd meg a terhelést, tejalapú tápszerrel.

2010. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mindegy, hogy mire allergiás pontosan. Van egy csomó laktózmentes tejtermék, tej, joghurt, stb., de ezt is csak akkor eheti ha kimondottan a laktózra allergiás. Ha a tejfehérjére ahogy az előző írta akkor az kemény dió,mert akkor semmilyen tejterméket nem ehet.
2010. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A haziorvos monda hogy allergiaja van. A tegnap voltunk nala, mert eleg sok kiutese volt a karjainn, szaraz volt a bore es naprol napra nott a folt. En ekcemara gyanakodtam, mivel nekem is van ekcemam.

Az orvos azt monda hogy valtoztassak tapszert es tehentejet se adjak semmilyen mennyisegben.

Tehentejet csak akkor kapott amikor a tejbegrizt keszitettem neki, vagy ha abbol a krumplibol evett amit magunknak keszitettem es volt benne tej? Ennyi tej is okozhat allergiat? Velemenyek?

2010. márc. 16. 12:46
 4/12 A kérdező kommentje:
Jaj es 7 hos mult a babam.
2010. márc. 16. 12:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom is ekcémás és a bőrgyógyász barátnőmé is. Mi úgy csináltuk, hogy másfél éves korig tejmentes étrend, se tejbegríz, se krumplipűré és társai, barátnőm azt mondta, hogyha pl sütit készít az ember és abba belesüt két decit az nem baj. Másfél éves korban kell bevezetni a tejtermékeket, mert különben kalciumpótlás kell.

És a tej valóban kiválthat ekcémát, de az is lehet, hogy nem attól van. az én lányomnál nem derült ki mitől, már eszik tejet, de tej nélkül is foltos volt és tej adásakor nem rosszabbodott, hol elmúlik hol előjön. Mi már öblítőt sem használunk, kenjük spéci krémmel és nem fürdünk sokáig. Remelemkinövi. Sok esetben egyébként sosem derül ki mitől jön elő az ekcéma.

2010. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megint a második és az utsó vagyok..hát a tejbegrízben nagyon sok tej van! Még ha keveset is eszik belőle azért arányaiban az tej és gríz! Használj rizstejet! Az orvosnak igaza van, érdemes a tejmentes diétát tartani, hét hónaposan még könnyű, szerintem egy évesen kezdődnek a nehézségek.:-( és így a laktózmentes kaják sem jók, mert az ekcéma a tejfehérjére jöhet elő.
2010. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsotol azt szeretnem kerdezni, hogy milyen tapszert hasznal, vagy hasznalt?
2010. márc. 16. 13:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Én beba ha 1-eset és ketteset, de a barátnőm peptit. Nekünk az orvos nem mondta, hogy váltsunk, de a barátnőm peptire váltott (ez felírva lényegesen olcsóbb), bár a lányának ettől sem múlt el, nagyon randa szegénynek a bőre. Valószinű neki sem a tejtől van, mert semmilyen tejterméket nem eszik mégis foltos.
2010. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt, remelem rendbejon a baratnod lanya es az en lanyom is, bar neki meg nincs olyan sok foltja, es csak a tegnap kezdtuk a kezelest.
2010. márc. 16. 13:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát előbb-utóbb csak kinövik.:-) Jobbulást nektek is! és most már úgyis jön a nyár lassan a napsütés az nagyon jó az ekcémára!:-)
2010. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!