Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdte valaki 3 hónapos...

Kezdte valaki 3 hónapos babánál a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Sajnos az a baj hogy nem hajlandó szinte egyik fajta tápszert sem megenni.Számtalan félét kitaláltunk.Már az orvosunk is tanácstalan.Segítsetek nekem kérlek.Mi adható esetleg ilyen korban már????Már nagyon el vagyok keseredve.Nem tudom mit tegyek.
2010. márc. 16. 08:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Feles tej ami azt jelenti felforralt tej 100ml és ehhez adsz 100ml felforralt vizet.Mi is így voltunk sajna
2010. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ha hasfájós a tápszertől, akkor nem biztos,hogy a kajától nem lesz az. Hasfájást próbáljátok nála csillapítani? esetleg teáztatni? (mecsek tea pl)


Én nem ellene vagyok a hozzátáplálásnak, mert van 2 gyerekem, az egyiket 4 hónapos kora előtt kicsivel kezdtem el etetni, a kisebb most lesz 4 hónapos, ő is kóstolt már almát, de még nem vevő másra, csak a cicire és a cumisüvegre. (kap tápszert is)

De az, hogy ne kapjon vagy tápszert, vagy anyatejet kb 1 éves koráig... Kell az x mennyiségű napi tejalapú táplálék nekik! tehát ezt valamilyen formában meg kell oldani nekik!

2010. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Igen a gyereknek szüksége van 1 éves koráig x mennyiségű tejalapú készitményre.Ha nem anyatej akkor tápszer!Kérdezd meg a dokit.

Viszont én más nőnek a tejét sosem adnám oda a gyerekemnek..

2010. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Tehéntejet nem adnék neki, viszont mivel kell a tejalapú étkezés, tejpéppel próbálkozhatsz, ha a tápszert nem hajlandó elfogadni. Egyébként én is 2 hós korában kezdtem adni neki almát, és 3 hós volt, amikor kapott először sütőtököt, és 4 hónapos, amikor más zöldségeket (cukkini, finomfőzelék, sárgarépa, stb.) bevezettem (most már 6 hós lesz, hasfájás sehol, és eszik húsos főziket is).

Egyébként feltétlenül kezelném a hasfájását. Infacol, espumisan, babapocak-krémmel masszírozás, mecsek baby vagy valamilyen babáknak való szélhajtó tea, cseresznyemag párna, hasra fektetés, stb. Ennek is számtalan módja van, meg kell találni azt, ami a te babádnak beválik. (B)

2010. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja, igen, még ez is egy lehetőség, hogy anyatejet kiíratni dokival, bár megmondom őszintén, én csak olyan ismerős anyatejét adnám a kisfiamnak, akiben megbízom, pl. tudom róla, hogy nem eszik egészségtelen dolgokat, nem dohányzik, nem iszik alkoholt, nem szed gyógyszert, stb. Ilyen sajnos nem volt, ezért adtunk mi is tápszert. (B)
2010. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

12:17-es vagyok...

ne haragudjatok a kérdésért, de az anyatej adó anyákat nem szigorúan ellenőrzik? Én úgy hallottam, hogy még széklet mintát is kell nekik leadni, állítólag havonta.

2010. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
És szerinted abból kiderül, hogy evett-e pl. babot? Mert biztos, hogy nem. Azt sem tudom, hogy pl. a dohányzás így kimutatható-e, szerintem nem. Gyógyszert vajon vett-e be olyat, amit nem szabad, azt is megvizsgálják (elég egy fejfájás, vagy fogfájás, vagy ilyesmi)? Sajnos ismerek olyan anyukát, aki dohányzott szoptatás alatt is, és annyi teje volt, mint a dög. Csak azért nem adott le, mert azt mondta, nincs kedve ilyen vizsgálatokra eljárni. :( Arra egy percig nem gondolt, hogy ezzel mérgezné más babáját is, a sajátját úgy mérgezi mindenki, ahogy akarja, de másét???(B)
2010. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nyugisan kezd a hozzátáplálást én is 3 hós korában keztem a doki tancsára mert tápis volt 2 hetes korától.Nem kapott anyatejet más anyukától mert a doki nem javaolta azt mondta a tápszer higénikusabb mint ha nem tudju milyen családból jön a tejcsi.Ugyhogy hajrá hozzá tápi na éhezzen az a picuri.Eszpumizán nekünk jó volt a poci gondokra,a tápit meg próbálgasd talán huzd egy kicsit az etetést hátha éhesebben megeszi,ha nem megy csak a tehén tej marad,éhen nem halhat.
2010. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

12:17-es

lehet, hogy én vagyok akkor igencsak naiv, de ha cigiznék, és gyógyszert szednék, nem lennék tej leadó.


De köszi a választ

2010. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem próbálj meg valaki ismerőstől szerezni anyatejet, akiről tudod, hogy nagyjából megbízható!(sajna az anyatejpótló állomásokról a környezetemben sok rossz tapasztalat van). Ha ez nem megy és egy tápszer sem válik be, nyugodtan próbáld ki a negyedes, feles ill. háromnegyedes tehéntej hígítást.És ezek mellett nyugodtan kezdd el a hozzátáplálást, majd lassan az ebédet ki tudod váltani főzelékkel, az uzsit pedig gyümölccsel, tejpéppel, stb.

A hasfájás 3 hónapos korára meg fog szűnni, hidd el:) Én sem akartam elhinni, mert a kislányom nagyon hasfájós volt, rengeteget sírt, de 3 hónapos korára tényleg elmúlt.

Kitartást!!!

2010. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!