Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdte valaki 3 hónapos...

Kezdte valaki 3 hónapos babánál a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Sajnos az a baj hogy nem hajlandó szinte egyik fajta tápszert sem megenni.Számtalan félét kitaláltunk.Már az orvosunk is tanácstalan.Segítsetek nekem kérlek.Mi adható esetleg ilyen korban már????Már nagyon el vagyok keseredve.Nem tudom mit tegyek.
2010. márc. 16. 08:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Anyukám annak idején adott nekünk "rendes" ételt, mert nem volt teje, de most már ezt nem javasolják. Ha tudnál valahonnan anyatejet szerezni, az lenne a legjobb, de ha nem megy, akkor még mindig jobb, ha elkezded a hozzátáplálást, minthogy éhezzen a baba.
2010. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Az én kislányom még nincs 4 hónapos,de már kóstolt almát,barackos bébikaját meg milupa tejpépet.Igaz ő tápszeres és mellé kóstolgatunk.De tudod régen a babák már sokkal korábban kaptak mást is.Próbáld meg a krumplit répával,rizst gyümivel turmixolva meg a bébikajáktól se lesz semmi baja.Nekem a doki még krumplifőzeléket is javasolt.
2010. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
Igen. 3 hónaposan már túl voltunk a leveken és az almapürén. Akkor kezdtük a krumlplis főzelékeket. Már kiváltottunk egy étkezést, most a tízórai kiváltásán dolgozunk (gyümölcs). Most 4 hónapos.
2010. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

Krumplit!


Lassan el lehet kezdeni a gyümölcsöket. Barack, alma, meggy, kevéske banán De én majdnem mindent krumplival kevertem.

Nem volt semmi gond.


Lehet adni neki répát, kicsit később céklát is, talán még sóskát is, salátafőzeléket (tuti nem vegyszeres alapanyagból), sütőtökfőzeléket.


Szép lassan egyesével hozzá lehet már ilyen korban is szoktatni.


Érdemes venni egy babaszakácskönyvet, ha ilyen korán rá vagytok kényszerülve.


Nekem egy kis kék füzetecske jött be, címe: Babakonyha. Geday Ildikó és Geday Gábor írta.

Korosztályhoz mérten válogatva írnak jó és egyszerű recepteket. Keress rá az interneten, hátha kapni még valahol. (Pupa Bt. van kiadóként írva)

2010. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is anyatejet vegyél! Kérdezd meg a védönöt,hogy tud-e ajánlani valakit,akitöl hoznál. Hiába kezded el a kóstoltatást,mire eljuttok odáig,hogy nagyobb mennyiséget megeszik,addig szegény éhezni fog?!
2010. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Én 2,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Minden olyan babaételt adtam neki amire a "4 hónapos kortól" volt írva. Azért mertem adni neki mert a nagyobbik lányom 11 éves és amikor ő volt pici akkor a mostani 4 hónapos kaják már 3 hónaposan adhatók voltak. :-) Sőt az ivólevek anno 2 hónaposak voltak. Akkoriban már 3 hónaposan kellett kezdeni a hozzátáplálást. Én mindent úgy csinálok mint az első gyereknél. A mostani picim 6 hós de már mindenevő,persze csak a maga módján például töltöttkáposztát még nem adok neki.:-) Tápszert már nem is kap mert egyiket sem hajlandó elfogadni.
2010. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
koszonom a segítséget.sajnos bármit próbálok neki adni mindenol fáj a hasa.most már végképp nem tudok mihez kezdeni.nagyon el vagyok keseredve.
2010. márc. 26. 10:11
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha megeszi/elfogadja a tápszert "csak" fáj tőle a hasa, akkor nem biztos, hogy a mellétáplálás által adott kajától nem lesz hasfájós.

Nekünk is hasfájós baba volt 3 hónapos koráig. Aztán úgy ahogy a gyermekorvos mondta - kinőtte.

Mellétáplálni mi csak 4 hónapos korában kezdtük.

Aztán két hónapot szörcsögött a garatja.

Most 6 hónapos, és meg vagyok lepve, mert a nyáladzáson kívül (dolgoznak a fogcsírák) nincs semmi gond és mosolygós baba, már vagy egy hónapja...

2010. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
sütötök pürét,húslevesből krumpli-répa,reszelt alma
2010. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Most meg fogtok kövezni,de nekem volt egy ismerősöm aki tehéntejet kényszerült adni a babájának,orvosi javaslatra.Nem tudtak anyatejet szerezni,a tápszerektős sugáérban hányt,hozzátáplálás nem ment...Beszélj a gyerekorvossal,védőnővel,valamit ennie kell.
2010. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!