Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik "nagykönyv" szerint...

Akik "nagykönyv" szerint csinálták a hozzátáplálást, mikor adtak túrókrémet a babának? És milyet?

Figyelt kérdés

Nálunk 8 hós a baba,és a doki azt mondta h vannak ezek a "klasszikus" túrókrémek amiknek az alján gyümölcs van,azt már lehet adni.

De még nem mertem,ezért lennék a ti tapasztalataitokra kíváncsi.


Köszönöm


2010. márc. 15. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.Kezdd a sima vaníliással,milli vagy danone,vagy amilyen felétek van.
2010. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

mi az első szülinapja után adtunk neki csak.....nekünk az orvos is ezt mondta, meg én is így láttam jónak

mellékesen hozzátenném az orvos tanácsához, h ezeknek a boltiknak semmi köze már a túrókrémhez, mi is azzal nyitottunk, h a boltit vettük és adtuk a gyereknek és utána olvastam csak el a hozzávalóit.....guar gumi és társai....én a túrókrémet azóta házilag készítem, nem egy ördöngősség ha van otthon turmixgép.....:)

2010. márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ha már a nygkönyvet említed, én nem adnék nemi, tele van mindenfélével tartósító, ízfokozó, stb. Én amúgy úgy szoktam csinálni, hogy túró, gyümi, (banán, meggy, alma, mikor mi), be a turmixba, és kész is a túrókrém. nagyon szereti.
2010. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is az utolsóval értek egyet! Ennél műbb dolog kevés van szerintem. túrót otthon bármivel össze tudsz keverni (gyümölcs, vanília, fahéj, ha igényled akkor esetleg cukor) és kész az egészséges kaja, nincs benne ízfokozó, tartósítószer és pár perc az egész.

Persze mindig nem védheted meg a gyereket az ilyesmitől, de ne nyolc-kilenc hónaposan kezdjük már a marhaságok adását. (nyugodtan le lehet pontozni érte)

2010. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor leírnátok hogy készítitek ennyi idősnek házilag?
2010. márc. 15. 13:37
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi akkor még nem ehettünk tejterméket allergia miatt. De ha a tiéd eheti a túrót, akkor vagy nyersen összeturmixolod az adott gyümölcsöt egyszerűen a túróval, vagy megpárolod a gyümölcsöt kis cukorral és fahéjjal vagy kis vaníliával (huhh ezeket nem tuodm mikortól lehet, tuti táblázatban benne van) és így összeturmixolod a túróval. ez a párolásos módszer natúr joghurral is működik, csak akkor a turmixolt cuccot kevered simán a joghurtba. Amikor nekünk már lehetett mindig így csináltam és nagyon szereti a lányom. a variációk végtelenek.
2010. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 10 hósan adtam neki először, de csak kóstolót.(Milli) A túrót az én lányom nem kedveli, bármit is keverek mellé, nem kell neki.
2010. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én a Cserpes sajtműhely házi tejtermékeit adom neki, kb. 8-9 hós kora óta, ott van vaníliás krémtúró. Nagyon szereti (szeretjük) :))

Ebben nincs tartósító, aroma meg színezék, a védőnők a környékünkön mindenkit hozzájuk küldenek. Ja, és nem is drága, sőt!

2010. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, azért figyeljed, nem kell neki 1-2 kanalas próba, nyugodtan adjál neki egy bő fél adagot. És ha az allergia bármi jelét tapasztalod, várj 1 hónapot kb!
2010. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

2. tényleg gyorsan megvan otthon is, én így csinálom:

oké túró (nekem az vált be, mert már a túrók sem túrók) forralt tejjel hígítva, mézzel, banánnal, esetleg csinálok egy kis karamellt és azzal ízesítem......ha nagyobb fokozaton hagyod egy pár percig a turmixot, akkor állagra is olyan lesz, mint a bolti, persze állományjavító nélkül.......

2010. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!