Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek összezavarodni. Mit...

Kezdek összezavarodni. Mit lehet és mit nem? Ártok vagy nem?

Figyelt kérdés

Sok-sok itt feltett kérdést átolvastam,és megőrjít a sok információ...

Elsősorban az érdekelne,hogy miért jobb a "mű" tápszert adni a babáknak,mint a gyümölcsöket,zöldségeket?

Anyatejes babámnak muszáj tápszerrel pótolnom az étkezéseit,mert egyre kevesebb neki a tejem sajnos :(

Én kóstoltattam már vele almalét korábban,ma már almapürét is adtam neki,persze csak 2-3 kanállal,de itt olyanokat olvasok,hogy még nem lenne szabad.VISZONT a védőnőnk azt mondta,hogy ha már mindenképpen szükséges az anyatejet kiegészíteni,akkor inkább főzelékekkel tegyem,mint tápszerrel!

Csak kapkodom a fejem,mi lenne jobb?


14 hetes a kisbabám


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. márc. 6. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Az én babám két és fél hónapos volt, amikor először kapott reszelt almát. Nagyon ízlett neki.Négy hónaposan adtam neki először párolt, turmixolt krumplit, reszelt almával.( a sima krumplit kiköpte...)Ettől kezdve minden nap evett főzeléket, mindenféle zöldségből,(még a céklát és salátát is kipróbáltam) utána persze szopizott. Így 11 hónapos koráig szopott. Ne hallgass azokra, akik szerint egy éves koráig nem ehet semmit, mert allergiás lesz.Stb. Először mindenből egy picit adj neki - akkor meglátod, hogy ízlik-e, vagy estetleg pöttyös lesz tőle.
2010. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
szia.ami a lényeges,hogy olyan személyekre hallgass akiben megbízol.nekem speciel semmi bajom nincs a tápszerekkel,és tény hogy a baba bélrendszere,emésztése 4 hónapos kor előtt nem érett a szilárd étel adására.fel se szívódik,csak fájdalmat okoz az ember nekik.De már én is hallottam,és olvastam olyan anyukákról akik orvosi,védőnői tanácsra kezdtek főzeléket,gyümölcsöt adni.Tápszert igy is úgy is adnod kell neki,mert annyi vitamint és ásványi anyagot még nem von ki ebből a kis mennyiségből a szervezet,ha egyáltalán ki von még valamit,hogy az megfelelő legyen neki.talán kérdezz egy másik védőnőt,ő mit tanácsol.amit meg itt olvasol azt sose vedd szentírásnak.
2010. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Két nagyon élesen eltérő nézet, mindkettő orvosoktól, védőnőktől...

Nem lehet tudni nálatok mi válik be, adj neki, figyel a reakcióit, ha nem lesz hasfájós/nem megy a hasa, élvezi a hozzátáplálst, várja a falatokat, akkor inkább azt adnám neki...

Mi is 3 hónaposan kezdtük, nálunk sok kérdést megválaszolt, sok problémát megoldott....

2010. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Most az a legújabb "sláger",hogy ha valamelyik baba tápszeres akkor is kizárólag csak azt kapjon 6 hónapos koráig.Nekem a lányom 4 hónapig csak szopott,elment a tejem ill.még annyi volt,hogy reggel és este tudott valamennyit szopni.A dokink ekkor írt fel tápszert mondván,hogy abban minden vitamin és egyéb anyag megtalálható,amire a picinek szüksége van.A hozzátáplálásnál még nem tudom annyira változatosan etetni,hogy mindent vitamint megkapjon.6 hónapos volt a lányom mikor szép lassan elkezdtem kiváltani neki a tízórait,ebédet majd az uzsonnát.Reggel és este tápszert kap,amit úgy veszek észre,hogy igényel is a picim.Egyébkét ilyen korban még meg kell lennie a napi fél liter tejnek(tápszernek).Azt hogy Te mikor kezded el hozzátáplálni a babádat csak rajtad múlik.Mindenki mást fog mondani,mindenki szerint más a legjobb,még a védőnők sincsenek egy véleményen ebben a dologban.Szóval tedd,ahogy jónak látod,bár zárójelben megjegyezném,hogy 14 hetes babád még tényleg pici ahhoz,hogy főzeléket adj neki,de ez az én véleményem.
2010. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
14 hetesnek nehogy adj anyatejen vagy tápszeren kívül mást!!! A gyomra még nincsen felkészülve a nem tejalapú táplálásra. 6 hónapos korig nem szabad mással etetni. Hidd el, hogy a tápszerben van meg a megfelelő tápanyag tartalom a gyerekednek és nem pár korty almaléban.
2010. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
2 vagyok,azért a 6 hónapig semmi csak tápszer az elég hülyeség.ennek semmi orvosi megvilágítása nincs.A túl korainak is veszélye van,de túl későinek is.ha nem anyatejes,4 hónaposan már más is kell mint tápszer.
2010. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos ez a mai világ baja a túl sok info.

Én kicsit később kezdtem hozzá táplálni de két dolgot vettem figyelembe.

1. Mindig minőségi dolgokat adtam neki. Mindig tudtam mit vettem és az mennyire permetes. A legtöbb dolog a kertből volt.

2. Ha valami kicsapta azt mindig elraktam 2 hétre utána próbáltam újra.

Sok sikert és legyen egészséges a babád!

2010. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves második!Akkor nézz utána,hogy mostanában ezt javasolják orvosok,szakemberek mármint,hogy 6 hónapos korig kizárólag tápszer.Nem magamtól találtam ki,elhiheted.
2010. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Tápszer 4 hónapig, nem 6 hónapig!!!
2010. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

Én nem tápszereznék egy 14hetes babát ha nem muszály.Ő már nyugodtan eheti a korának megfelelő főzelékeket.Bár az enyémek nem szerették a boltit.de ebben a korban már a huslevesből répa,krumpli turmixolva,alma,öszibarack,mehet a babán is de az szorulást okozhat.

Szedhetet az urtica urenc ch 5 nevü hoemopátiás bogyót is ez tejserkentő nekem rengeteg volt 3-4hónapig szedtem 2 éves a kisfiam és még mindíg szopizik sosem kapott tápszert.egy dobozzal kb 600ft-ba kerül.

De tény hogy tápszer helyett inkább főzelék vagy gyümölcs.

3gyereke anyuka+ápolónő

2010. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!