Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol másfél-két év korkülönbsé...

Ahol másfél-két év korkülönbséggel születtek a testvérek, mennyi ideig tartott a nagyon nehéz időszak?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2010. márc. 4. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
szia, én még csak tervezem a kistesót, 2 évkülönbséggel, de egy barátnőmnek 19 hónap van a két kislánya között, ő azt mondta, hogy kb. másfél évig volt nehéz, onnantól egyre könnyebb lett. de gondolom ez a gyerekektől is függ. :)
2010. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csak az első 10 év nehéz:)

Viccen kívül, attól függ hogy a nagyobb tesót mennyire viseli meg lelkileg a kicsi érkezése. Ha nem nagyon akkor csak az első 3 hónap húzós, de ha a nagyobb a hisztijeivel és a rosszalkodásával hívja fel magára a figyelmet akkor....

2010. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első , második és a harmadik között 2-2 év a korkülönbség, de mi szerencsére semmi nehézséget nem tapasztaltunk.
2010. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 18 hónap és két nap a korkülönbség a gyerekek között, a legnehezebb az a 3 nap volt, míg távol voltam a nagytól. Biztos az is számít, hogy mi nagyon sokat beszélgettünk a naggyal a kicsiről, amikor még csak pocakban volt. Minden nap megsimogatta a pocakomat, valamikor csak úgy rányomott egy puszit, stb. Szóval nálunk már sokkal korábban kialakult a gyerekek között valami.

Kb. egy hét volt, amikor jobban igényelte a nagy, hogy vele legyek, de sikerült úgy átvariálni a napi programot, hogy minden nap legyen minimum egy óra (max. két részletben), amikor csak a naggyal vagyok, nem ugrálok fel a kicsihez, csak a nagyra figyelek. Ez úgy tűnik, hogy nagyon jó.

2010. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
max 2 év, de ez gyerek, anya-és apafüggő is!
2010. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első 15-18 hónap keményebb. Amikor a kisebb megtanult stabilan járni, elkezdett játszani és nem az ment egész nap, hogy a nagyobb építene, de a kicsi rombol, onnantól már jó volt.
2010. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 7. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!