Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám nem használ...

7 hónapos babám nem használ egyáltalán szótagokat. Ez normális szerintetek?

Figyelt kérdés
Nincs,ba,meg ma,meg a többi.Soha nem is volt beszédes típus,bár egy ideje megint előjött a beszélőkéje,de csak hangokat ad ki.Soha nem mondott szótagokat,csak sikított,dünnyögött,stb.Egyszer voltunk neurológusnál,még 5 hónaposan,szerinte a változatos hangadás elegendő.Nem tudom,hogy elég-e,illetve milyen a változatos hangadás.Mert szerintem az enyém nem ilyen.Aggaszt a dolog.Volt valakinek ilyen problémája?Lett belőle később baj?Nem tanult meg rendesen beszélni,stb.
2010. márc. 3. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan szerintem még nm kell beszélnie szótagokat....
2010. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 7 hónapos, hova sietteted? Einstein 4 ÉVES koráig nem beszélt...


Hagyd azt a gyereket, hadd fejlődjön a maga tempójában, és ne hasonlítgasd se mások gyerekéhez, se táblázatokhoz. Lehet, hogy most épp nem a beszédtanulásra koncentrál, hanem a mászásra.

2010. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem baj!

Nem is kell még ilyenkor szótagokat mondania.

Akkor szokott lenni gond, ha nem megfelelő a baba hallása. (mert nem tud mit utánozni, ha nem hallja. Így tanulnak, tanulunk meg beszélni)

Azt minden babánál megvizsgálják a kórházban, mikor megszületnek. Szóltak volna, ha valami nincs rendben.

Ne aggódj, semmi baja.

Rendesen beszélni pedig lehet, csak 2 éves kora körül fog.

Egy ismerősünk már bőven két éves, nem beszél. Semmi baja, majd fog.

2010. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem is azt akarom,hogy beszéljen,csak legalább egy betűt fedezzek fel a mondókájában.De semmi.Mindenki azzal piszkál,hogy már szótagokat kellene gagyognia.Ezért aggaszt.
2010. márc. 3. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

áá nem kell, szerintem ez butaság...ha kurjongat, kiabál, vagy egyszerüen csak dünnyög, adki hangokat akkor sztem semmi baja. Az én fiam olyan 15-16 hósan kezdett szótagokat mondani mint a ba ba de de stb. és egyáltalán nem volt ez se kóros.

Nekem mondták is h a legtöbb eltérés beszéd fejlődésben lehetséges.

Tehát mozgásban sokkal kisebb a tolerálható különbség a gyerekek között mint beszédben. Beszédben még egy éves eltérések is lehetnek.

Pl. az én fiam kb.10 szót használ 2 évesen, a szomszéd gyereke ugyanennyi idős, komplett mondatokban beszél másfél éves kora óta.

2010. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
írod, hogy voltál orvosnál is, gondolom érti a szakmáját és szólt volna ha baj lenne, szerintem és egyetértek, hagyd a táblázatokat, mások gyerekeit, percentilis adatokat, védőnő meg orvos meg internet meg szakkönyvek okos mit kell tudnia szövegeit, ha igazán baj lesz ami nem lesz, észre fogod venni, egyébként a 7 hós gyerek dolga, hogy gügyögéljen, síkitson, gagyarásszon, fordulni tanuljon, kúszni próbáljon, és ehhez nyugalomra van szüksége, ha ideges vagy, átveszi, még nyűgös is lesz és a végén nem szótagokat mondd egyszercsak, hanem hogy nyugodj meg mamikám, csinálom ahogy bírom:)
2010. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg annak a "mindenkinek", hogy törődjenek a maguk dolgával, és ne mondják meg a te gyerekednek, hogy mikor mit kellene már csinálnia. Majd szól a gyerekorvos, ha le van maradva, kéretlen tanácsokra nincs szükséged.


Bocs, ha nyers voltam, de állj ki magadért és a gyerekedért.

2010. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi kislányunk holnap lesz 7 hónapos,és ő sem mond semmi szótagokat,meg betűket sem. Én is kezdtem már aggódni,de ahogy itt elolvastam a válaszokat megnyugodtam. Ja,és még se nem mászik,se nem kúszik. Védőnő azt mondta nem baj,majd elindul egyszer,mindenki más ütemben fejlődik. De ezeken kívül meg egy angyal,és imádnivaló!
2010. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!