Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mondjátok meg nekem...

Anyukák mondjátok meg nekem lehet összefüggés?

Figyelt kérdés
1 éves kislányom kb 5 hónapos koráig aludt éjjel, azóta minden egyes éjjel fent van 2x is. Anyósommal beszélgettem és mondja hogy a fia /lányom apja/ nagyon rossz alvó volt. Lányom 1x alszik nap közben és fogalmam sincs már miért kel éjjel.
2010. márc. 3. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hú,ez ismerős!Az én fiam 2 éves,még mindig kel éjjel(többször is),az ő apja is nagyon rossz alvó volt.Igaz,ő 6 hónapos koráig aludta végig az éjszakákat...:)Örülj,amíg csak 2x kel.Az én fiam már csak a mi ágyunkon hajlandó aludni,sokan megszólnak érte,de én örülök ha alszik,és mondjuk"csak" 2x kel!
2010. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14 hónapos,és ő is kel egyszer legalább,hogy miért azt sem tudom.de van hogy csak hajnalban kel fel,olyankor adok neki kis adag kaját igy alszik reggelig.amikor áttértem a jó éjt tápszerekre akkor nagyon jól aludt,sokszor átaludta az éjszakákat,amióta tejitalt iszik azóta megint kel,pedig jol vacsizik este,és még tápszert is kap.
2010. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mennyire van összefüggés. Nekem két gyerekem van. Az apjuk végig alussza az éjszakát és könnyen is alszik el. Én nehezen alszom el és sokat felébredek éjjel. Ehhez képest a lányom, aki 5 éves, nehezen alszik el és végigalussza az éjjelt. A fiam, aki 2 és fél éves könnyen alszik el, de 7 napból 4-5 éjjel minimum1-szer felébred.

Egyébként ez egy életkori sajátosság, hogy változik az alvásigény. NAgyon sokan panaszkodnak, hogy 2-szer, 3-szor felébred a 2 év körüli gyerek éjjel, holott addig átaludta az éjjelt. "Sajnos változnak" a szokások és velük az időbeosztásuk is. A fiam például 2 éves koráig délelőtt délután aludt 2-2 órát. Aztán már csak délután. Most 3 éves lesz és már nem is akar aludni.

Szóval ne izgulj még változhat.

Egyébként és mikor mindent kipróbáltam teától kezdve, a lefárasztásig, akkor kitaláltam ettől függetlenül, hogy átrendezem a szobát és onnantól kezdve javult az ébrentöltött éjszakák száma.

2010. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éves koromig nem aludtam (tápszeres voltam az elejétől)

Lányom 1 éves lesz, legalább 2x felkel, még szopik.

Szerintem a táplálással nem függ össze, ellenben valami alkati dolog lehet.

Most sem vagyok túl jó alvó.

Ellenben a fiama és az apja azok, a kisfiam kicsinek is az volt.

2010. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok. Hát akkor nem csak nálam van zombi szindróma :) Legalább nem vagyok egyedül...ezzel nyugtatom magam :)
2010. márc. 3. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!