Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos a kisfiam es 13kg,...

7 honapos a kisfiam es 13kg, a doki azt mondta hogy tulsulyos es csak zoldseget meg gyumolcsot adjak neki az anyatej melle de neki nem eleg! Szerintetek mitevo legyek?

Figyelt kérdés

#tuksujos
2015. jún. 11. 17:08
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
igen forog is az agyba es ma kuszik is egy kicsiket,igy nincs semi baj vele ma egy licsiket tudunk ulni is!maskulonben hoszu gyerek!
2015. jún. 11. 17:55
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Akkor nagyon ügyes, ha ekkora súlyt meg tud mozdítani és kúszik. :) Tényleg egy kivizsgálás kéne szegénynek. Én is adok pudingot, túrót, kekszes gyümit és mindenfélét a fiamnak, mégsem akar nagyon hízni. Ő is szopizik még. Pedig husisnak néz ki, de súlyban nem mutatkozik. 10 hónapos múlt és 9300 gramm. Mondjuk ő egész nap meg sem áll, szóval lehet ő lemozogja. Szóval mindenképp nézessétek meg szegényt, nehogy valami komoly szervi baja legyen.
2015. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%

A kekszet felejts el. Cukros, felesleges liszt.

Anyatej kincs, azzal ne állj le. Ne diétáztasd, csak ne adj neki egészségtelen dolgokat, mint cukrot, kész termékeket. Natúr zöldség, husi, gyümi a szopik mellett.

És mindenképp vidd el esetleg egy dietetikushoz, de valóban nem ártana alaposabb kivizsgálás, egy szimpla vérvételből is sokminden kiderül.

2015. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Keksz felejtős és szerintem a szoptatást is fog vissza.
2015. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Pont a gyümölcsben van sok szénhidrát és ezek a pürék gyors felszívódásúak. Pont azért adjuk a gyümiket tízóraira, hogy kb. dél körül ebédelhessen a gyerkőc.

Ezekből sem mindegy, melyik. pl. a banán kifejezetten szénhidrátdús gyümölcs, ehhez még keksz...

A keksz helyett kaphatóak (anno én a dm saját márkás cuccát vettem) natúr gabonapépek, amik tej és cukormentesek, mégis remekül lehet sűrítésre használni. Gondolom, eszik husikat. Na, pont az, amiben van hasznos fehérje, de nincs szénhidrát tartalma, tehát az nem is hizlal. A husit nehogy kihagyd az étrendjéből!

Iszik a baba az anyatej mellett? Ha igen, mit? Vizet, granulátumos babateát, teát cukorral, gyümölcsleveket? A vízen kívül minden hizlal. Mennyit kap babadesszertet, babajoghurtot?

A szopikkal ne állj le, de tarts egy rendszert benne, ilyen korban már ne álljon az egész napja evésből. (pl. szopi, kekszes gyümi, szopi, főzelék, szopi...) Az anyatej is szénhidrátdús, ha szomjoltónak is ezt adod, talán ez is az oka ennek a nagy hízásnak, mert sokkal több kalóriát, szénhidrátot bevisz a baba, mint amire szüksége lenne.

A babák nagy átlagban egy éves kor körül érik el a 10-13 kg súlyt, persze, magasságfüggő is.

Mindenképpen kérj egy vérvételt, kivizsgálást, mert itt nem elég az "anyuka ne tömje a gyereket" orvosi felszólítás, akár cukorbetegség vagy hormonzavar is állhat a háttérben.

2015. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Ezt most olvasom először, hogy az anyatej hizlal. A közfelfogásban az terjedt el, hogy a tápszeres babák híznak el, amivel én konkrétan soha nem is értettem egyet. Viszont, hogy az anyatejjel kelljen leállni, hogy ne hízzon a baba, ez azért furcsa. Az orvos úgy látszik nem találta indokoltnak, hogy beutalja a babát egy kivizsgálásra. Ha a baba szeret enni, akkor a bevitt kalória mennyiségét kellene csökkenteni, nem az étel mennyiségét. Pl. gazdag csirkehúsleves jól telít, zöldség is van benne és sovány hús. Halak (pl. harcsa) az omega 3 miatt. Kekszek helyett grissini, kölesgolyó, pufi, tehát a cukrot leállítani teljesen, csak gyümölcs formában kapja. A tápérték meglegyen, csak a kalóriában legyen csökkentés.
2015. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

hááát, az én kisfiam tápszert kapott, 4 kg-val szuletett, most 1 éves és 9 kg...

barátnom fia 4 honaposan volt 9 kg..mig unokatestvérem gyerek 7 honaposan 10. minketto gyerek anyatejes. orult mennyiségeket esznek és állandoan cicin vannak. egyébként mots irta barátnom is, hogy a lánya 1,5 kg-ot hizott egy honap alatt...5 hetes a baba.

2015. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
7 hónaposan 8 kg volt a fiam, most 16 hónaposan 12 kg.
2015. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
koszonom a sok jo tanacsokat!!!
2015. jún. 11. 21:12
 20/29 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kisfia 5 hónaposan 11kg. Nagyon durva.

Rendszert KELL vinni az etetésbe!

Nem beteg, illetve nem valószínű. Egyszerűen túl eteted.

Ne éheztesd, hanem rendszerezz! Napi 5-6 étkezés bőven elég neki!!!

2015. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!