Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babának elég még...

1 év körüli babának elég még ebédre a 6 hónapos kortól adható bébikaja?

Figyelt kérdés
Az 1 éves adagok olyan hatalmasak, annyit az életbe nem bír megenni, most jutottunk el oda, hogy megeszik egy teljes adag bébikaját, de csak azt ami 6 hónapos kortól van. A ti babátok mennyit eszik ebédre?
2010. febr. 27. 21:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
31%
Nem értem miért magyarázkodsz ennyit? Én is társasházban lakom, van kert, de én sem termelek, viszont megyek a kis gazdához, aki nem vegyszerez (mert nem futja rá neki) és tőle vásárolok, tovább anyukámék is dolgoznak látástól mikulásig, de (hétvégente) az unokájukért mindent megtermelnek, amit csak kérünk, vagy pedig az általad annyira drágának tartott bio dolgokat vásárolok. Nem tudom miről beszélsz, hisz 1 üveg hipp árából vehetsz 1 kg bármit (krumplit, almát, céklát, stb..), és abból rengetegszer eszik a baba, hisz neki csak picike kell (mint írta valaki egy fél krumpli akár). Szóval ha veszed a fáradtságot, és nem csak kifogásokat keresel, és megfőzöd neki, nem fogsz rosszul járni, a babád meg egészségeset eszik, és nem rakódik le a szervezetébe az a sok vegyszer, amitől később megbetegedhet. De ezzel én le is zárom ezt a vitát, mindenki azt ad a gyerekének, amit akar, amit jónak lát!
2010. márc. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlenek vagyunk, ahány ember annyi válasz! Szegény kérdező nem győz mazsolázgatni. Szerintem egy éves babának néha még nyugodtan lecsúszhat a babaétel, 8-10-12 hósnak való is! De, Ő neki már el kell fogadni az otthon készített ételeket is, szokni kell a főztödet, vagyis az otthoni, nem üveges kajákat is, aminek kicsit színesebb az ízvilága. Tehát -szerintem- amikor időd engedi és ebédre kész tudsz vele lenni, akkor adj neki általad készített ételt (főzelékfélék, leves+zöldségek+krumpli+husi, stb.) amit magatoknak főzöl és adható, mert már ebben a korban szinte bármit megehet, ami nincs agyonfűszerezve, vagy esetleg nem puffasztja. A kis örökmozgó mellett nem mindig van idő elmenni bevásárolni, nézni kell az időt (etetés, alvás stb.) alkalmazkodni kell még a babához, de ha lehetőséged van piacra menni, akkor a kis vidéki parasztnéniktől szép árut lehet kapni, ami talán nincs permetezve (zöldés, gyümire gondoltam). Nem mindenki termelhet otthon és nem mindenki engedheti meg magának a flancos kajákat. Én pl. sokat vagyok egyedül, a férjem állandóan dolgozik, a gyerekkel éjjel-nappal egyedül vagyok, emellett mosok-vasalok, főzök, takarítok stb. és néha én is kicsúszok az ebédidőből, ilyenkor jön az üveges bébiétel, amit a mai napig néha elfogyaszt, ha nincs más itthon (1,5 éves). Egyébként senki se tudja mi van igazán az üvegesbe, de azt se tudod, hogy amit főzöl az honnan való, miből készült. Tehát tök mindegy, a lényeg, a kornak megfelelő ételeket add neki és akár főzök akár nem, biztosan jól fogod csinálni és felnő majd rendesen a babád és csak magadra hallgass, meg a babádra, Ő tudja a legjobban mi ízlik és mennyit kér!
2010. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ari vagy! Általában azt eszi amit mi, egy héten egyszer-kétszer kap bébiételt. Én is úgy gondolom amúgy, hogy a bébikajákba elvileg szigorúan ellenőrzött gazdaságokból kerül a zöldség, gyümölcs, én megbízok a gyártókban, de persze mindenki azt ad a babájának amit jónak lát.
2010. márc. 1. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!