Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babának elég még...

1 év körüli babának elég még ebédre a 6 hónapos kortól adható bébikaja?

Figyelt kérdés
Az 1 éves adagok olyan hatalmasak, annyit az életbe nem bír megenni, most jutottunk el oda, hogy megeszik egy teljes adag bébikaját, de csak azt ami 6 hónapos kortól van. A ti babátok mennyit eszik ebédre?
2010. febr. 27. 21:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Na én nem tenném a fejem vagyis a baby kajákra.Az hogy mi van rá írva inkább hadjuk.Én inkább a kertembe bízok mint a mű kajákba.Persze én is adtam neki régen néha,de inkább megcsináltam magam neki. Meddig tart azt a csepp adagot megcsinálni? Akár egy kis zöldség levest,akár egy kis krupli főzeléket virslivel,vagy bármilyen főzeléket? És azt tudod hogy mit raktál belle. A mű kajából soha nem jössz rá. És nyugodtan adjad neki ennyi idősen még délutánra a 4hós gyümipüréket is adtam ha nem volt más.Nagyon kiváncsi lennék 20-év múlva ezek az anyukák mit szólnak majd ha megint valami botrány lessz mint pl a tejből,csak itt a bébi ételekből. Nem beszélve arról hogy inkább az otthoni koszthoz szoktasd mert később meg nem fogja azt megenni
2010. febr. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

Off:

És aki panelban lakik, az a háztömb tetején műveljen kertet, vagy mi???

Amit a boltban, zöldségesben meg lehet venni zöldség-gyümölcsfélét, tele lehet vegyszerrel, mert permetezni kell, irtani kell a kártevőket, arról nem is beszélve, hogy rengeteg gyümölcsöt bepermeteznek érésgyorsítóval, hogy hamarabb megérjen, stb.

A bébiételekbe többé-kevésbé legalább olyan zöldség-gyümölcs kerül, ami ökológiai gazdálkodásból származik, és nem tartalmaz káros anyagokat a babákra nézve.

(B)

2010. febr. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon primitív gondolkodásra vall, amikor megmagyarázza x-y szülő, hogy márpedig káros a babára nézve a bébiétel!

Nagyon komoly vizsgálatokon és ellenőrzéseken megy keresztűl minden eggyes termék, ami az üvegbe kerűl!

Én jobban megbízom az üveges termékekbe, mint a vegyszeres, nagybanis zöldségekben. Sajnos Én nem tudok itthon termelni semmit.

2010. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

00:13-as, szerinted a virsliben mi van, hús? :))))) Hát ez mekkora! Leszólod az ellenőrzött babakaját, de a virsli az ok és még példálózól is vele.

Mielőtt belémkötnétek: saját és bébi kaját is kap a lányom, pont amiatt, amit a kérdező írt. Nem mindig olyat főzök, hogy ő is ehetne, nem lesz mindig kész ebédre a kaja (biztos lusta és béna vagyok :))) ), és megmondom őszíntén, nincs kedvem fél krumplit turmixolgatni (ugyanis ő is nagyon-nagyon keveset eszik), nem is viszi a turmixgép. Arról nem is beszélve, h örülök, hogy a rendes kaját meg tudom főzni, v hogy tudok egyáltalán, mert egy igazi örökmozgóm van, aki jelenleg mindenre felmászik, amit elér... na mindegy. Ja, és virslit is szokott kapni és kockasajtot is. Csak az tetszett, h a válaszadó kvázi szembeállította a bébikaját a virslivel. :)))

2010. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kedves utolsó!

Szó-szó, az otthon fött ételek és a bébiételek is maximálisan jók a kérdező 1 éves babájának!

2010. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem lehurogtam a baby kaját,mert én is adtam neki néha ha végig olvastad volna,de akkor amit én főzők abba tudom mi van. A baby kajákról csak annyit hogy annyira ellenörzött hogy emlékszel a tavalyi nestlé botrányra? És utána 2-3nappal is kint volt a polcon,csak 1 hét volt mire ki irták hogy készlet hiány vajon miért?És itt véletlen derült ki a másik gyártó jobban takargatja a dolgot.Persze mindenkinek szíve joga mit ad a gyereknek.Én 28 vagyok anyunak hamar elment a teje ezért tápot írt a doki,akkoriba pont a tápra mondták hogy még véletlen se,mert nagy fejű lessz a gyerek,meg hatalmas. Anyu nem adta nekem tehén tejes voltam nincs semmi alergiám mégse még, ami nem jelenti azt hogy nem lessz,de egyfolytába át verik az embereket és már nem tudja az ember kinek minek hidjen.Most a táp a menő én is azt adtam a kislányomnak,de ezt csak azért írom hogy lássa mindenki hogy hol ez a jó hol az.Nálam a nestlé botrány kiverte a biztit,meg a kínai tápszeré is. Nem tudhatod hogy amit nem te csinálsz abba mi van. Amugy meg a virsliről csak annyit hogy nem tescosra gondoltam,a bécsi virslibe 70% hús van írva de hogy igaz-e vagy nem azt most úgy se tudjuk meg,majd pár év múlva. Ahogy lehet az összes bébi étel összetevőjét is. Én jártam egyszer egy nagyon híres gyümölcslé gyárba nem írom le a nevét, de ebbe az országba a leghíresebb,és nem kell mondjam hogy mire a gyümölcs ide ér addigra rohadt állaptába megy feldolgozásra,és hogy a munkások hogy tartják a higéniát,inkább hadjuk. A pert megnyerték mert ez csak leány vállalat itt nálunk,és mindenkit megvettek.Ha a saját szemeddel szembesülsz a tényekkel jobban félsz a mű dolgoktól mint ahogy azt el lehet képzelni.Külföld egészen más ezen a téren is. Ott tipp topp minden gyár és feldolgozó üzem. Területi képviselőként láttam pár hajmeresztő dolgot.
2010. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Bocsi azt legalább tudod amit te csinálsz
2010. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó válaszoló teljes mértékben igazad van, ne foglalkozz a sok kötekedővel. Mindenki magából indul ki, az a válaszoló, aki pl. a virslivel jött, biztosan csak a tescosat ismeri. A panellakónak pedig meg kellene keresnie azt a magánkereskedőt, piacot, (pl. biopiac) ahol nem vegyszerezett a zöldség, gyümölcs. Kis utánajárás. Aki pedig fél krumpli miatt nem főz a babájának, arra meg csak annyit, hogy nem mindegy neked, hogy fél, egy, vagy két krumplit dobsz bele vízbe? Nem nagy meló, én a gyerekeim egészségéért soha nem lennék ilyen lusta! Vannak persze kivételes napok, amikor rászorul az ember a bébikajára, én is adok neki néha, de nem rendszeresen, mivel nagyon jól tudjuk, ezek a cégek azt írnak rá amit akarnak! Mindenkinek megvan az ára!!! Én is egy több, mint 50 éves nagy magyar cégnél vagyok "tűzközelbe", és tudom mit beszélek, higgyétek el! Ezt csak azért írtam le, hogy ne szóljátok le azt, aki csak jót akar a sok babának, anyukának. Bocsi kérdező, ezt nem hagyhattam szó nélkül. Amúgy szerintem hülyeség 6 hós kaját adni 1 évesnek, van rengeteg 1 évesnek való kaja! Előre kell haladni, nem visszafele.
2010. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Virslis vagyok. :) Azt sem tudom, hol kezdjem.


- Nem mondtam, h rendszeresen adok babakaját, mint említettem főzök.

- Ha már az üzemeknél járunk. Az én apám meg párizsit és virslit gyártó üzemben járt (neves cégnél), na, azóta rá se néz a ezekre. Én ennek ellenére adok a lányomnak - és nem Tescosat!!! - mert mindent nem tudunk kikerülni.

- Biopiac mi? Hát tudjátok, nekem az a bio, amit otthon a szüleim és nagyszüleim termesztenek, mert azon tuti nincs vegyszer. Sajnálom, de én kételkedéssel fogadom a biocuccok fellendülését... Természetesen piacon veszem v. kis zöldségesnél, akinél mindig szép az áru, a gyümölcsöt, zöldséget, de van amikor rászorulok a boltira, és van amikor én is elcsábulok a bio felé, minden fenntartásom ellenére. Azt azért még tegyük hozzá, hogy sajnos nincs mindenki olyan anyagi helyzetben, hogy a biopiac állandó vásárlója legyen. ( Mielőtt vki felhozná a babakaják árát: drágák, de nem rendszeres fogyasztásuk miatt még mindig olcsóbb, mint minden zöldséget-gyümölcsöt biopiacon venni.)

- Nem tartom magam lustának, de ha ti szeretnétek annak látni, gondolni, szívetek joga. Mint említettem, nagyon keveset eszik a gyerekem (rosszabb időszakban örülök a 80-90 grammnak is), és valóban, ennyiért nem fogok külön főzöcskézni, inkább vele töltöm az időmet, foglalkozom vele.

Részemről ennyi.

2010. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként nem vagyok panellakó, kertes házban lakom, de lakóparkban engedtessék már meg, hogy ne legyen konyhakertem! Csak azért kérdeztem rá pont a panelra, mert van, aki ott lakik, és nem engedheti meg magának a biopiacról történő vásárlást. És bizony amit lehet kapni a zöldségesben, szerinted honnan van? Hát nem a veteményesből, hanem a nagybaniról. Innentől kezdve pedig honnan tudod, hogy nem vegyszerezett a zöldség, a gyümölcs? Attól, hogy valami szép, még tele lehet érésgyorsítóval, egyéb szemét anyagokkal.

Én tudod miben, illetve kiben bízom meg? Az anyósomék által termesztett krumpliban, zöldségben, hagymában, almában. De sajnos ők sem nagyban dolgoznak, és nem termelnek meg mindent, amire a babámnak szüksége van. Így bizony megveszem a bébiételt. Ha a bébiétel gyártók csalnak, és nem bio a cucc, ami benne van, és csak fele annyira van vegyszerezve a benne lévő zöldség, illetve gyümölcs, mint amit a boltban/piacon/zöldségesben veszek meg, akkor szerintem már jól jártam.

(B)

2010. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!