Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pici babák BMI-jét is...

A pici babák BMI-jét is ugyanúgykell számolni mint a felnőttekét?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Pici babának teljesen felesleges tettömegindexet számolni, mivel náluk még szinte hétről hétre alakul a súly, és a méret.
2010. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de a kiskönyvben benne van,meg ki is töltötte a védőnő,csak érdekelne,hogy valós adatot írt be,vagy csak a hasára ütött....
2010. febr. 27. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:

ja, értem:)

Kiváncsivá tettél, úgyhogy utánanéztem: testsúlykilogrammot elosztjuk a méterben mért testmagasság négyzetével.

A babáknál is:)

Bocsika, de nem volt igazam. Amit írtam, azt a védőnőm mondta, de tévedett már másban is:DD

Még egyszer ne haragudj:)

Jó babázást!

ҝ

2010. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ugyanmár!Semmi gond :)

Akkor végképp nem értem,mert a védőnő 50-et írt be,de nekem 15 jött ki....

2010. febr. 27. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Na még ezt találtam:)

Gyermekek esetében 2-től 20 éves korig százalékos adatokat szokás megadni, ahol az 5% alatti érték alultápláltságot jelez, míg a 95% feletti értékkel rendelkező gyermek már túlsúlyosnak mondható.

Szerintem a védőnőd lelkes, és az 50-et azért írta, mert ha %-ban kell megadni, akkor az 50 a legoptimálisabb, mert akkor se nem alultáplált a babád, se nem túlsúlyos:D

Csak megfejtjük:)

ҝ

2010. febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sokat segítettél! :)

Akkor valószínűnek tartom,hogy ez csak azért 50,hogy befogjam a szám...

2010. febr. 27. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!