Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap kell fürdetni a...

Minden nap kell fürdetni a kisbabákat?

Figyelt kérdés

És amikor nem, akkor nedves törlőkendőzni?

Most 2,5 hetes.


2010. febr. 26. 20:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg minden nap. Ők is megizzadnak és a pisi meg a kaki irritálja a bőrét.No meg ha felbüfizik, sokszor a nyakába csorog. Ha néha kimarad egy fürdés mert épp nem értek haza vagy elaludt a fürdetési időben az nem baj.
2010. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor az én fiam megszületett szinte eleven volt a bőre úgy ki volt száradva mert kevés volt a magzatvíz. Emiatt nagyon érzékeny volt a bőre. Minden nap megfürdetem,csak amíg érzékeny volt a bőre forraltam neki a vizet és gyógyszertári fürdetőt használtam! Szerintem is fürdesd meg minden nap! Főleg azért is mert a kakiból sokszor mindenhova jut és a kisfiuk hamar gyulladást kaphatnak a fitymájuk alatt és a kislányoknak sem tesz jót ha nincsenek megfürdetve!
2010. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen is minden nap kell fürdetni főleg nyáron.Te is fürdesz minden nap nem:)?7.hós a babám de igényli is az esti pancsit!
2010. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is minden nap meg kell fürdetni a piciket, ahogy itt sokat írták, nekik is ugyan olyan nagy szükségük van a higiéniára, mint bármelyik embernek! Ha esetleg egyszer kimarad a fürdés, nem nagy tragédia, de ők is nyugodtabbak, ha tiszták, komfortosabban érzik magukat, hidd el. Minden gyerek más, van aki órákat pancsolna, van akit meg gyorsan megmosdatsz, és már veszed is ki, mert nem szereti, de ez utóbbi a ritkább. Szoktasd az esti fürdéshez, mert a rituálé, a napirend is nagyon fontos kialakítani a gyerek életében. (Megjegyzem, én napközben ha kakis a babám popója, még azt is lemosom, nehogy kicsípje!) Kíváncsi lennék, ezt miért kérdezted meg?
2010. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én többnyire minden nap fürdetem, mert első perctől nagy pancsolós.

Viszont ha későn érünk haza, vagy nem aludt, akkor felteszem a pelenkázóra, meleg vizes pelussal áttörölgetem és mehet aludni. Egyszer-egyszer nyugodtan kimaradhat a fürdés.

Viszont én vizes vattával tisztítom meg pisi és kaka után is.

Nem tanácsolnám, hogy a bolti nedves törlőkendővel mosdasd, egy pelusdarab vagy frottír törölköző bevizezve tök elég.

2010. febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!