Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babámnak tejberizst csinálo...

Ha babámnak tejberizst csinálok akkor azt mivel ízesíthetem?

Figyelt kérdés
6 hónapos
2008. aug. 30. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha kapott már gyümölcsöt, illetve amelyik gyümölcsöt kapta már azt nyugodtan tehetsz bele egy kicsit. Pl.: alma, őszibarack, banán. Ezek tuti. Meg szerintem egy icike picike kakaótól és cukortól sem lesz semmi baja, de csak egy leheletnyit.

Tehéntejből csinálod a tejberizst? Mert az még egy picit korai ebben a korban. Vagy tejpéppel, anyatejjel?

Vagy ilyen babáknak való dobozosból? Ez utóbbiból van ízesített is úgy tudom.

2008. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Nem tejből hanem tápszerből csináltam neki csak szerintem így nem sok íze van, bár lehet hogy így is meg fogja enni, de ha mégsem azért kérdeztem hogy mivel ízesíthetném. Gyümölcsöket egyébként eszik már úgyhogy az jó ötlet, köszönöm. A kakón is gondolkoztam csak abba nem voltam biztos, hogy azt szabad-e már.
2008. aug. 30. 15:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia megkerdezhetem hogy csinaltad tapszerbol? Mert ugy hallottam a tapszert nem lehet melegiteni! Vagy vizzel csinaltad es utanna tetted bele a tapszert? Mi is 6 honaposak vagyunk es kiprobalnam neki:)
2008. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igen úgy lehet tápszerből csinálni, hogy megfőződ a rizst vízben, majd hozzáteszed a tápszert és jól elkevered.

Anyatejjel is így szokták.

A kakaót szerintem lehet, de csak egy icike picikét. Szerintem attól nem lesz baja. De azért megkérdezhetsz egy védőnőt, vagy gyerekorvost. Az a biztos!

2008. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a babák meg szokták enni natúran a dolgokat. Ők még szeretik az eredeti ízeket és jobb is nekik úgy adni, mert nem terheljük a szervezetüket mással. Só, cukor. Persze néha egy picike cukortól nem lesz semmi baja, de csak picikétől.
2008. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen vízben főztem a rizs és amikor megfőtt leszűrtem majd a meleg tápszerbe kevertem és kicsit összeturmixolom még.
2008. aug. 30. 16:06
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2008. aug. 30. 16:08
 8/14 anonim ***** válasza:
Sima rizst használtál? Én kérdeztem hogy tejpépet anyatejjel hogy lehet késziteni de nem kaptam választ. Te tudod esetleg milyen búzadarát lehet használni? A bolti tejpépet felesleges anyatejjel kikeverni mekor abban már van tej. Mi is 6 hósak vagyunk.
2008. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele lekvárt is, én szoktam. Házi kajszilekvárt:) Meg kakaóport is lehet egy kicsit, vagy turmixolt gyümölcsöt.
2008. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, sima rizst használtam mert az már adható nekik, de sajna azt nem tudom, hogy búzadarából milyen kell amivel grízt lehetne készíteni, bár jó lenne tudni mert akkor azt is csinálnék.
2008. aug. 30. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!