Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tojás és tejtermék nélkül...

Tojás és tejtermék nélkül lehet valami tortafélét készíteni 1 évesnek? Egyiket sem eheti.

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked (nem én sütöttem, de remélem segít) :)


15 dkg kristálycukor

5 ek. étolaj

5 ek. kakaó

3 ek. 5%-os ecet (lehet 10%-osból is hígitani)

1cs vaníliás cukor

2, 5 dl víz


Először bemelegítjük a sütőt. Aztán a fentieket összeturmixoljuk, majd külön 25 dkg réteslisztet elkeverünk 1 cs sütőporral, 1 mokkáskanál szódabikarbónával és egy csipet sóval, és ezt a keveréket beleöntjük a turmixgépbe és újra összeturmixoljuk az előzőekkel. Ha más 20 perc eltelt a sütő bemelegítése óta, akkor olajjal bekent, sütőpapírral kibélelt tortaformába öntjük és 200 fokon 25 perc alatt megsütjük.


Krém:


25 dkg natúr gesztenye

2 ek. cukor

2 dl rizstej

1 citrom héja

ízlés szerint fahéj


A gesztenyét kiolvasztjuk, a fentieket összefőzzük. Ha tejet már kap a baba, akkor rendes tehéntejjel is lehet. A tortát két lapba vágjuk, a lapok közé és a torta oldalára kenjük, és a tetejét a maradék krémmel nyomózsák segítségével díszítjük, illetve én még magozott meggyet tettem rá.


Minimális benne a "műanyag", kevés a cukor, nincs tojás és tejtermék. Szerintem ideális első szülinapi torta, és finom is.

2010. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok, újabb recept :)


Joghurt torta:

bármilyen joghurtot összekeverni zselatin porral és addig melegíteni mig a por megolvad de a joghurtot nem kapja össze. Tortaformába önteni és be a hűtőbe. Lehet bele tenni gyümi darabokat, kekszet, csoki darabokat és gazdagítani lehet tejszínhabbal is amit a joghurthoz kell keverni ha már egy kicsit kihült. Remélem érthető volt. ezt azért lehet variálni, attól függően, hogy mit ehet már a kicsi.

2010. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm!
2010. febr. 24. 21:24
 4/11 anonim ***** válasza:

21:20!

A joghurt az tejtermék!

2010. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na még1 :)


Túrótorta


Hozzávalók:

25 dkg teljes őrlésű búzaliszt (finom)

1 kk szódabikarbóna

fél tasak sütőpor

só (elhagyhatjuk)

fél citrom reszelt héja

1, 5 dl víz

1 dl hidegen sajtolt kukoricacsíra olaj (napraforgóval is finom)

2 ek. méz

A tészta száraz és folyékony hozzávalóit külön-külön összekeverjük, majd óvatosan csomómentesre keverjük. Olajozott kerek tortaformába öntjük, és kb. 180 C-on 20 percig sütjük. A tésztát hagyjuk kihűlni.


A töltelékhez:

50 dkg túró

10 dkg vaj (elhagyható)

1 citrom reszelt héja

5 ek méz

10 dkg mosott mazsola


A bevonathoz:

20 dkg vaj

10 ek méz

8 ek karobpor (hasonlit a kakaohoz, csak sokkal egeszsegesebb, bioboltokban beszerezheto)

8 ek tejszín


A vajat habosra keverjük, a túrót stitán átpasszírozzuk, hogy krémszerűvé váljon, és jól összekeverjük a többi hozzávalóval, ezzel töltjük a tortalapot, majd félig lefagyasztjuk. Amíg a torta kissé megdermed, elkészítjük a tortabevonatot, majd a tortát bevonjuk vele. Visszatesszük a hűtőbe, tálalás előtt a tetejét habbal és karobporral díszítjük. Bevonat helyett karobbal is meg lehet szórni.


Ez a recept a vegetarianus. hu oldalrol valo. Talahattok itt meg egy-ket egeszseges es finom receptet a piciknek.

2010. febr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hopsz, az igaz, meg a túró is. :S

Semmi ilyesmit nem ehet a picur?

2010. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem itt találsz megfelelőt: [link]
2010. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi ilyesmit, a dokim azt mondta, mindennek nézzem meg az össtetételét, még 1-2 % tejpor se legyen. Megnézem a linket.
2010. febr. 24. 22:23
 9/11 anonim ***** válasza:
A HULALA tejszínt használhatod krémekhez, nem tejből készül növényi eredetű. Én mindig ebből készítem a sütiket a babának. Felvered, hozzá teszel, egy kis gyümölcsöt, és remek krém van belőle. (az állaga is szuper) Bocsi de tészta receptet nem tudok hozzá.
2010. febr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi a recepteket!
2010. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!