Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan védjük ki az állatszőrt?

Hogyan védjük ki az állatszőrt?

Figyelt kérdés

Másfél éves babám allergiás az állatszőrre, hólyagos lesz tőle a keze + ekcémás a bőre. Nálunk ki lettek tiltva az állatok, de rokonoknál a lakásban élnek és látogatás után tiszta kiütés a gyerek /nagymama/.

Sajnos nem megoldható, hogy ne járjunk oda, és szerintük az állatokat sem lehet kint tartani.

Tanácsot kérnék, ha valaki járt hasonló cipőben hogyan oldotta meg?


2010. febr. 17. 14:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

19.04

Te normális vagy? Tuti nincs gyereked, és nagy állat imádó vagy.Hogy gondolod, hogy egy szőrös jószág fontosabb egy kisgyerek egészségénél? Én is imádom őket, jelenleg is van állatom, de ha ezen múlna, akkor tőlem meg is fagyhatna kint, mert a GYEREK AZ ELSŐ!!!!!!! Remélhetőleg ha lesz gyereked, neked is ő lesz az első, mert ha nem, akkor inkább nagyon gondolkozz el előtte az értékrendeken!

2010. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az a kedves válaszoló nem igazán fogta az adást, nem kell vele foglalkoni. Csak azt nemértem miért kell válaszolni a kérdésre, ha értelmesen nem tudsz nyilatkozni a témáról.

A kérdés leginkább arra irányult, hogy JÁR-E VALAKI HASONLÓ CIPŐBEN, VAN-E VALAKINEK ALLERGIÁS GYERMEKE és hogy VAN-E MEGOLDÁS ERRE A PROBLÉMÁRA /pl hallottam már védőkrémekről, amik réteget képeznek a bőrön stb./ Sajnos sokhelyütt van kisállat, sőt az is elég, ha pl a barátnőm átjön és mielőtt elindul magához öleli a cicáját, ha kirakja.

Magam is állatbarát vagyok, de nem igazán érdekel, hogy egy kutyának - amii eleve kinti lény - egy órát el kell töltenie a hóban, hogy a gyerekem ne vakarózzon utána egy hétig. Nálunk is ki lett szoktatva a kutya az udvarra, ráadásul egy isemrősömékhez került. Mit kellett volna tennem? Intézetbe adni a gyereket csakhogy a kutya maradhasson....?? Te nyilván azt tetted volna.

2010. febr. 18. 13:17
 13/15 A kérdező kommentje:
Még mindig nagyon várom hasonló betegségben szenvedő babák szüleitől az ötleteket. Sajna a bőrgyógyász csak annyit mondott, hogy kerüljük az állatszőrt és használjunk szteroidot, ha kiütéses lesz. Mindezt 8 e Ftért, 2 perc alatt :-SS
2010. febr. 20. 14:29
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"nem megoldható hogy ne járjunk oda", De miért nem? Mi lenne ha nagyi menne hozzátok? Nyilvánvaló hogy ha pár órát kint van a cica, attól még a szőre bent marad a lakásban. Lehet hogy néha odajártok, de a nagyinak talán szüksége van az állatai szeretetére is.

Ha Ti nem tudtok megoldást találni egy idegentől mit vársz?

Csak összeugrasztod az állatbarátokat azokkal, akik semmibe veszik őket.

2010. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendkívül hasznos hozzászólást. Még jó, hogy a kérdésemre válaszoltál...

A lényeg azon van, hogy a gyerek az állatszőrre allergiás, akár a nagyinál, akár a játszőtéren, akárhol. Ezért is kértem, hogy hasonló babák anyukái írjanak, mert a többiek ezt nem érthetik meg és az kerekedik ki az egészből, hogy bajom van az állatokkal....:S

2010. febr. 20. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!