Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan védjük ki az állatszőrt?

Hogyan védjük ki az állatszőrt?

Figyelt kérdés

Másfél éves babám allergiás az állatszőrre, hólyagos lesz tőle a keze + ekcémás a bőre. Nálunk ki lettek tiltva az állatok, de rokonoknál a lakásban élnek és látogatás után tiszta kiütés a gyerek /nagymama/.

Sajnos nem megoldható, hogy ne járjunk oda, és szerintük az állatokat sem lehet kint tartani.

Tanácsot kérnék, ha valaki járt hasonló cipőben hogyan oldotta meg?


2010. febr. 17. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát én tuti nem vinném oda gyereket. Ugyan már! Ha ezt nem értik meg, akkor nem kell menni. A férjem is allergiás rá, és amikor a messze lakó rokonokhoz megyünk pár napra, akkor addig kicsukják a cicákat, és jó alaposan kitakarítanak. Egyik macska sem halt még bele ebbe a pár napba. De én tuti nem tenném ki a gyereket a kiütéseknek meg a többinek.

Kérd meg őket mégegyszer szépen, ha nem, akkor mondd meg, hogy sajnos akkor nem tudod őket látogatni.

2010. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem Te kérdezted egyszer, hogy az anyósodnak, vagy neked van-e igazad??? Ha nem, akkor bocsi, de kísértetiesen hasonló szituval találkoztam itt nemrég:)
2010. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én se vinném! El lehet dönteni, hogy az unoka a fontosabb, vagy az, hogy az állatok kint kell legyenek 2 órát. Ha fontosabb az állatok kényelme, akkor így jártak. Szerencsétlen kicsi miért szenvedjen az allergiától, meg az ekcémától, ha ezt könnyen ki lehetne védeni? Nehogy már egy állat fontosabb legyen egy gyereknél!
2010. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért, az én másfél évesem is ekcémás. Ti hogyan vizsgáltátok ki, hogy az állatszőrre allergiás, és ekcémás tőle? Nekünk azt mondta a doki, hogy 2 éves kor alatt nem lehet kivizsgáltatni.
2010. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet kint tartani pár órára a dögöket? Ennyire fontos a pici? Ne viccelj már! Én biztos nem kínoznám ezzel a gyerekemet. Ha nem zárnák ki az állatokat, akkor nincs unokázás. Ilyen egyszerű. Én így 1000000% hogy nem vinném oda!
2010. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tettem még itt fel kérdést ezzel kapcsolatban.

Sajnos hiába takarítanak ki, az állatok hámsejtjei és szőrszálai még sok sok hónapig ott lennének akkor is, ha azok elkerülnének onnan. Ez sajos ilyen. Szőnyeg, kanapé, ágy... minden árt. Amúgy sem fullos ott rend...

Nem volt kivizsgáláson, bőrgyógyász mondta, atópiás dermatitisze van + az apja is kiütéses lesz a cicáktól, szinén hólyagos.

2010. febr. 17. 16:28
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem kell menni. Jöjjenek ők. Gondolom nem tennéd ki a gyereked ezeknek. Normális nagymama félti az unokáját, és megérti, hogy miért nem megy hozzájuk.
2010. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Ha kirakják az állatot amíg ott vagytok, a hámsejtjei ugyanúgy ottmaradnak, teljesen nem lehet kitakarítani. És mi van ha mondjuk egy kopaszkutyájuk van vagy egy rövidszőrű, esetleg egy kis 2 kg-os apróság? Persze csöppet sem ártana neki! Miért nem ti, akik szídjátok az állatokat, álldogáltok kint pár percig ebben a jó kis vizes vagy fagyott időben, 1 méter hóban? Mi van ha pl egy forgalmas út mellet lakik a nagyi és azért félti kiengedni a macskát? Ezer oka lehet! Nem az állatokat kell utálni meg azt aki szereti őket! Lehet hogy egy ember felsőbbrendű, de egy ember miatt sem szabad az állatoknak szenvedni (márpedig a kérdező nem mondta, hogy a nagyinak 80 kg-os komondorjai vannak a lakásban meg 10 kg-os main coon macskája aki ki sem látszik a szőrből és nem fázna kint!)

Olyan nincs hogy muszáj odamenni, ha ennyire nem tetszik akkor hozzátok őt a ti házatokba, de persze előtte még haladjon át fertőtlenítő mosás alatt nehogy rajta legyen egy kis hámsejt... Vagy tudod mit? Menj oda éjszaka és vadászd le az állatait! Mégis mit vársz? Ha lesz mégegy gyereked és az azt mondja hogy allergiás az elsőre vagy nem tud tőle aludni akkor őt is kirakod a kertbe? Szerintem ha te is leéltél volna egy életet és most az lenne az egész hogy várod mikor jön az unokád hozzád akkor te is megbecsülnéd azt aki mindig veled van és nem utál. Még ha az egy állat lenne, akkor is. Egyikőtök sem akar megegyezni, akkor meg minek írod ki a kérdést? Más megoldás nincs, és attól hogy most itt mindenki szídja a "szemét" nagymamát meg a "dögöket" még nem lesz jobb, de gondolom te már attól megkönnyebbülsz hogy igazad van szerintük és ezt szép szavakkal ki is fejezik.

2010. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jaj utolsó, itt senki nem az állatok ellen volt, de komolyan azt gondolod, hogy ha egy gyerek szenved egy állat miatt, akkor is az állat az első? Ugyan már! Ha a te gyereked allergiás a kutyádra, akkor kirakod a gyerekedet, mert a kutya hamarabb ott volt? Vagy inkább keresel megoldást a kutyának, hogy neki is jó legyen, de a kicsi se szenvedjen? Vagy te hagyod szenvedni a babádat? Ugye nem. És mekkora butaság az, hogy allergiás lesz a tesóra? Ilyen nem létezik a földön se, de jó ha tudod, az állatszőr allergia létező dolog, és nagyon meg tudja kínozni az embert! Senki nem azt javasolta, hogy verjék el a háztól az állatot, de ha nincs lehetőség arra, hogy kitegyék, akkor nem szabad odavinni a kicsit! Még mindig kisebbik baja az a szőrmennyiség, amit a mami magán hoz, mint ami az otthonukban van.

Én szeretem az állatokat, de egy állat sem előbbrevaló a gyermekem egészségénél!

2010. febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Azt mondta nem fogják kirakni az állatokat, ő meg úgy nem viszi oda de elévileg a találkozást nem lehet elkerülni (ebben sem hiszek felnőtt embernek legyen már annyi mersze hogy eldöntse hova megy)! Ezért háborodtam fel! Konrétan semmi más megoldás nincs erre csak hogy nem megy oda! De akkor meg minek írt ide? Egyértelmű hogy azért, mert ti élvezitek ha megerősítenek benneteket valamiben és esetleg együtt szídhatjátok azt ami a kérdezőnek nem tetszik.
2010. febr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!