Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy teljesen kikészültetek és a babátokkal kicsit durvábbak voltatok? Nálunk ma megtörtént, és nem tudok mit kezdeni a dologgal, nagyon haragszom magamra.

Figyelt kérdés
8 hónapos, és egész éjjel nem aludtunk, teljesen elvesztettem a türelmem és ledobtam a puha ágyra, nem lett baja csak megijedt.
2010. febr. 15. 09:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, jól esik, hogy nem szidtok, soha többet nem teszem. A foga jön, a szerek nem sokat érnek, és anyás is nagyon, mellettem meg szokott nyugodni, de most az sem vált be.
2010. febr. 15. 09:40
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos velem is előfordult, hogy kicsit durvább voltam a lányommal, depressziós voltam az elején. Teljesen felfordult az életünk és nehezen szoktam meg, hogy a baba az első, annak ellenére, hogy nagyon vártam már a babát, az összes ismerősöm babáját dajkáltam már, alig vártam, hogy nekem is legyen.

Én el is mondtam már a legelején a páromnak, hogy baj van, majdnem pszichológus lett a vége. Sokat kellett róla beszélnem, szedtem a Sedatif Pc-t és bizony jobban lettem.

Az agresszivitás elmúlt, de néha most is van, hogy már nem bírom a nyöszörgést, mert a lányom abban a kórban van, hogy közlekedne, de nem tud még. 6 hós. Unatkozik, ha 5 percig egyedül hagyom.

Ilyenkor elkezdek vicceskedni, ettől én is megnyugszom, és beszélek hozzá, hogy akkor most pl. mit fogunk játszani. Ha látja, hogy mosolygok, ő is mosolyog.

Ha érzed, hogy "nagy a baj", muszáj szakember segítségét kérned, előbb túl leszel a problémán és mosolygósabbak lesznek a napok.

Persze az éjszakázás kiveszi az energiát és nappal türelmetlenebb az ember. Ezért próbálj meg ledőlni, ha a baba alszik.

Sajnos a lelkiismeret furdalás megmarad, nekem is van azóta is, de mi is emberből vagyunk, muszáj valahogy feltöltődni, ami valljuk be nagyon nehéz, ha a párunk estig dolgozik, mint pl. nálunk. Segítség semmi, annak is örülök, hogy új városba költözésünk után van már 1-2 barátom akikkel tudok beszélgetni és levelezni.

Kitartást és egyre nyugodtabb éjszakákat kívánok!

Beus

2010. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm Beus, lehet, hogy én is kipróbálom a Sedetifot, és remélem nem lesz szükség orvosi segítségre. Nektek is minden jót!
2010. febr. 15. 10:55
 14/25 anonim ***** válasza:
Off: Beus vigyázz a válaszok aláírásával, mert van itt egy-két "kedves" anyuka... én is megkaptam a magamét! :(
2010. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi is 8 hónaposak vagyunk, és bizony nálam is előfordult néha, hogy elszakadt a cérna.

Tegnap este például a kádban lavírozott, és állandóan ki akarta húzni a dugót. Előtte már többször mondtam neki, hogy nem szabad, meg áttettem a kád másik végébe, de addig-addig kínlódott, míg csak visszatornázta magát. Gondoltam, akkor jó, vége a fürdésnek, ha kihúzza, kiszállunk. Egyszer csak rájön, hogy magával cseszik ki.

De akkor már kezdett felmenni a pumpa...

A kádból úgy szoktam kivenni, hogy egy pillanatra elfordulok, amíg magam elé veszem a törölközőt, ő addig szépen ülni szokott, így nem érheti vízalákerülős balaset. Most viszont csak izgatta az a dugó, és elkezdett mászni. Én utánakaptam, a bal kezét megfogtam, megemeltem, ő meg megcsúszott, és nekicsattant a kád oldalának, de elég nagyot koppant. Ha őszinte akarok lenni, egy kicsit erőteljesebben emeltem, vagyis javarészt miattam történt. Semmi baja nem lett, nem ütötte meg magát, csak megilyedt.

Meg persze nagyon fáradt is volt már, így neki sem kelett sok, hogy eltörjön a mécses. Volt is ordítás. A pelenkázást egyenesen végigkikitota. Miután végeztem, apa felvette, én meg lelkiismeretfurdalással küszködve akartam csinálni a tápszerét, de csak nem hagyta abba a sikogatást. Odamentem, hát kéretőzött hozzám. Amint elvettem apától, abbahagyta.

De a pelenkázás alatti ordítás jobban ki tud készíteni, mint bármi más. Mi fáj neki ilyenkor, hogy ekkora palávert kell rendezni?

Nem vagyok rá büszke.

Én sem alszok sokat éjszakánként, mert jönnek a fogai, nappal én is felmosórongy vagyok, és nincsenek kötélidegzeteim.

2010. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

1.vagyok

Azért lettem lepontozva,mert azt mondtam,hogy a babák nem értik?

Miért szerintetek értik?


Okosak vagytok,inkább nem várok választ köszönöm.

2010. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Ja...hát az magyarázat,hogy jön a foga.Szegénynek nem elég a baja...

Nekem mikor jött a bölcsesség fogam,azt hittem elsírom magam munkahelyen,annyira fájt.Nem azt,hogy pelenkázzanak,etessenek,lerakjanak játszani...azt sem engedtem,hogy hozzám szóljanak.


Ja amúgy nem érdekel a pontozás,csak ebből látszik,hogy próbáljátok megnyugtatni a lelkiismereteteket.

2010. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

kedves utolsó hozzászóló, pontosan azt csináljuk amit mondtál. megnyugtatjuk a kérdezőt. ugyanis tisztában van vele, hogy nem kellett volna megtennie, és nem nevelő célzattal dobta az ágyra, hanem azért mert ő is EMBER, néha hibázik, és nem tud napi 24 órában tökéletes anya lenni! Nem is kell, és amúgy ez képtelenség is.

A gyerek pedig 8 hónaposan semmit sem értett az egészből, egyáltalán nem fog rá emlékezni, nem okozott neki sem lelki sem fizikai sérülést, úgyhogy jó lenne, ha nem itt okoskodnál, hogy "egy baba nem érti, hogy ezt miért kapta" mert egyáltalán nem direkt csinálta a kérdező! Mindenki tisztában van vele itt, hogy ezt nem kéne csinálnunk, csakhogy mi veled ellentétben elismerjük, hogy néha hibázunk, idegességünkben csinálunk olyat, amit utána megbánunk, és igen, megnyugtatjuk a lelkiismeretünket és egymást, hogy ezzel nem vagyunk egyedül és hogy ettől még nem lesz semmi baja a babának!

De te úgylátom, csak ítélkezni tudsz....

2010. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szóval ne írjam ki a keresztnevem, erre gondolsz? Nem tudom, nekem olyan fura ez a név nélküliség, így legalább személyesebb a beszélgetés. Vagy csak én vagyok ennyire nyitott?

Szerintem ez a weboldal azért jött létre, hogy a tapasztaltabb emberek tanácsokat adjanak a kezdőknek, hisz mindenki örül, ha tud a másiknak segíteni valamiben, akkor is ha ismeretlen számára. A másik oldal pedig örül, hogy tud tanácsot kérni és arra nem csak 1 választ kap, hanem többféle tanácsot és módszert.

Nem az a lényeg, hogy leszidjuk a másikat, hogy milyen rosszul csinálod, nem értesz hozzá, hanem annak megismerése, XY hogy csinálja, bizonyos dolgokban hogy boldogul.

Én továbbra is ezért látogatok el erre az oldalra, hogy segíthessek, tanácsot adjak.

2010. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Off:

Én is ezt teszem, csak beszélgetek, ötleteket adok-veszek. Egy ideig ki is írtam a becenevemet a válaszaim alá, és lám-lám, kaptam ezért egy külön kérdést is, hogy miért írom alá, és akkor kiderült, hogy az illetőt (és sajnos még egy pár válaszolót is) ez zavarja. Azzal "szórakozott" is valaki(k), hogy bármit is válaszoltam egy-egy kérdésre, alá volt írva, ezért lepontozott (mást nem, csak engem). Na azóta nem írok alá. Sajnos vannak itt ilyen idióták. Úgy látszik, a babájuk nem foglalja le őket eléggé, és nincs jobb dolguk, mint másokkal foglalkozni. :( Csak ezért írtam Neked is, hogy inkább ne tedd, még mielőtt leszólnának, és megbántanának.

2010. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!