Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy teljesen kikészültetek és a babátokkal kicsit durvábbak voltatok? Nálunk ma megtörtént, és nem tudok mit kezdeni a dologgal, nagyon haragszom magamra.

Figyelt kérdés
8 hónapos, és egész éjjel nem aludtunk, teljesen elvesztettem a türelmem és ledobtam a puha ágyra, nem lett baja csak megijedt.
2010. febr. 15. 09:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Hát az a baj,hogy ők még nem igazán értik,hogy ezt miért kapta.

Egyik ismerősöm dicsekedett el minap,hogy ő ugyan rácsap a 7 hós lánya fenekére,ha hisztizik.Szegény kislány,ő még azt nem érti,azt viszont igen,hogy anya csinált olyat,ami fáj.

2010. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
NE IDEGESKEDJ!ez mindenkivel elofordul,csak nem mindenki valja be.nalunk is elofordult es utanna borzaszto lelkiismeretfurdalasom volt!de neha nagyon ki tudnak boritani ezek a csopsegek,plane ha senki segitseged nincs.mi 24bol 24 ketten vagyunk apa hetekre van el dolgozni.udv!
2010. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
21%

Haragudhatsz is magadra, a babák nem azért vannak, hogy dobáljuk őket.

Inkább kiabálj vele akkor már.

Sok türelem kell a babákhoz, de azt sose felejtsd el, hogy nem ő kérte, hogy te megszüld. Te akartad őt, és neked kell neki segíteni, hogy megtanuljon élni.

Próbálj meg nappal lepihenni vele együtt, hogy ne legyél fáradt, és ne forduljon elő ez többször.

Kitartás.

2010. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
na, mielőtt egyedül éreznéd magad, bezony velem is volt olyan, hogy annyira hisztizett, hogy fogtam és behuppantottam úgy 10 cm- ről (tehát nem fentről) a kiságyba. Nagyon megbántam utána, no meg még jobban üvöltött persze, úgyhogy igazán nem értem el vele semmit. Ők még ezt nem veszik "konkrét" dologként , hanem lelkileg élik meg, hogy "én el akartam mondani anyunak, ő meg ezt csinálja"... De nagyon próbálom összeszedni magamat, inkább beteszem a babakocsiba és ringatom, míg megnyugszik, vagy ha megint "huppantanám", arra figyelek, hogy semmi kemény ne legyen mellette.
2010. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
bár így belegondolva, már akkor rájöttem, hogy a huppantás igazán nem old meg semmit....(9:19 voltam)
2010. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az életemnél is jobban szeretem, de tényleg már nem voltam önmagam, segítségem nincs, éjjel-nappal ketten nyűglődünk, és hát nem vagyok egy türelmes típus. Csak abban bízom, hogy nem okoztam neki semmi rossz érzést.
2010. febr. 15. 09:28
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen normális, hogy néha kikészülünk, bár én még nem "huppantottam" őt sehova, inkább magára hagytam a szobában, én meg kimentem az udvarra, hogy ne is halljam a sírását. Igen, amikor 24 órában csak a gyerekről szól az életed előfordul az ilyesmi, de attól még imádjuk őket, igaz? :) Az én kisfiam 2 éves és most már direkt feszegeti a határokat és igen! rácsapok a kezére vagy a fenekére, ha olyat csinál és elmagyarázom neki, hogy miért kapta. Ennyi!
2010. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

ezt anyu is megcsinálta velem annó, nyugi semmi bajom nem lett tőle!! :))) neki sokkal rosszabb volt, még mindig lelkiismeretfurdalása van azt mondja.

Nálam is sokszor elszakad a cérna és ilyenkor gyorsan magára hagyom a babám a szobájában, mielőtt jól megráznám a kiságyát idegességemben...

Biztos vagyok benne, hogy mindenkinél van ilyen, hogy elveszti a türelmét, mert nem vagyunk robotok!!!! Aki mást mond álszent hazug, ne foglalkozz velük!!!

2010. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem jó a huppantás meg a kiabálás sem.Mi a párommal néha kiabálunk előtte, meg egyszer felemeltem a hangom a 4 hónapos lányomnak, szegény csak nézett meglepetten, hogy most mi van és nagyon megbántam, meg is ölelgettem utána. Sajnos ezzel csak odavágunk a kis lelkének és nem csak hogy nehezebben alszik el, de fel is sírhat éjszaka, mert esetleg visszaálmodja. Ő nem tehet arról, hogy nem tud elaludni, a sírással meg kommunikál. Nyilván neki sem olyan jó sírni. Akkor inkább tedd le a kiságyba és hagyd egy kicsit, mert egyszer úgyis elfárad.
2010. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is elveszítettem már párszor a türelmemet, mert előfordul, hogy hisztizik, de én "csak" rákiabáltam, meg egyszer a párom is. Utána persze mindketten nagyon megbántuk, és megszeretgettük, megpuszilgattuk, és bocsánatot kértünk tőle. Nagyon lelkiismeret-furdalásom volt, és most már ha ilyen elő is fordulna, mindig az jár az eszemben, hogy nem hobbiból teszi, hogy kiabál, hanem valami gondja van. Sajnos ők nem tudják máshogy elmondani nekünk, hogy valami fáj, hogy valami kényelmetlen, hogy valami nem okés...

Szóval kitartás, mert sajnos az élet nem fenékig tejfel egy gyerek mellett. Sőt, ha belegondolok abba, hogy azt szokták mondani: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond... háááát, akkor lesz ez még rosszabb is!

:fejsimi

2010. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!