Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapjon tápszert esti szopival...

Kapjon tápszert esti szopival együtt? Tovább aludna? Kevés lenne a tejcim?

Figyelt kérdés

6 hónapos, anyatejes a babám. Esténként kiüríti mindkét cicit a pancsi után, de 3-4 óra múlva mégis ébred és eszik.

Próbáljam meg a pótlást? Írassak fel tápszert?


2010. febr. 13. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Én minden este adok neki 3 hónapos kora óta. Most 7 hónapos múlt. Még most sem alussza végig az éjszakát, de hajnali 5-ig kibirja.
2010. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha 6 hónapos, akkor szerintem ne tápszert adj neki hanem tejpépet vacsira, és utána ciciztesd meg!Akkor már nem fogja mind 2 cicid kiüríteni, és lesz tej az éjjszakai keléshez is!És nem hiszem hogy azért ébred mert éhes, hanem mert megszokta!A lányom 2 évesen is felkelt éjjel cicizni, holott ő már akkor olyat vacsorázott, amit mi!Szóval nem a korgó gyomra keltette hanem a megszokás!
2010. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elkezdted már hozzátáplálni? Mert ha igen, akkor nyugodtan adj neki tejpépet, az jobban eltelíti a kis pocakját. Nálunk az anyatej utáni tápszer fél órát ért:) Mindegy mennyit adtam neki, maximum fél órával kelt később. Jó babázást!
2010. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1,5 hete elkezdtem, de még csak alma, őszi, és az is nehezen megy....

A tejpép nem hizlal? Az olyan, mint a tejbegríz?

2010. febr. 13. 11:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ha csak most kezdted el, akkor nem biztos, hogy a tejpépet szivesen fogadná. Nyugodtan próbáld ki a tápszert. Egyébként egy ekkora babánál nehéz kitalálni már, hogy miért kel fel éjszakánként, lehet fogzás beindulása, stb. A tejpép állagra olyan kb. mint a griz, de tápszert is tartalmaz, meg persze egyéb más dolgokat is.
2010. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Az én anyatejes lányom bizon nem itta meg a rossz ízű tápszert!Igaz csak kíváncsiságból adtunk neki egyszer az unokaöcsi tápijából hogy mit szól hozzá!A tejpép viszont nagyon finom.Minden fintor nélkül bekanalaztam neki ,épp hogy tányért hagyta meg!Én nem hízlal jobban mint a táp.Sőt..!
2010. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én tápszeres lányom végigaludta az éjszakát, gondolta a sógornőm, hogy ő is ad a fiának este szopás után hátha végig fogja ő is aludni. Hát nem tette, azóta is kel éjszaka. Kipróbálhatod, hogy adsz neki mást, tápszert, tejpépet, de nem biztos, hogy segíteni fog.:-(
2010. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tápszerre semmi szükség. Mi is tejpépet adunk vacsorára 6hónapos korától, de lefekvés előtt még szopik egyet.

Ha úgy érzed, kevés a tejed, akkor mellszívóval fejjél pár napig, és jobban be fog indulni a tejtermelés! Nálunk ez működött. És a kézi nem sokat ért, csak a gépi. Érdemes kölcsönözni valahonnan.

2010. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

AZ én fiam 5.5 hós, eddig 1.5 hetes korától átaludta az éjszakákat és 8-9kor kelt. Mostanában már 7-8 között felkel, de volt pár nap, amikor 6 körül kelt. Gondoltam én is, hogy kevés lehet a tej?! Én csak ezt csináltam: ittam Laktoherb teát - tényleg sokkal több a tejem. Viszont napközben így nem is üríti ki a ciciket. Tejgyűjtő kagylóba gyűjtöm szopi közben az elcsepegő tejet. Az így összegyűlt (20-30 ml) tejet megkapja pohárból fürdés után (fél 10 körül) és erre szopizik még. Mostmár nem is üríti ki rendesen mindkét cicit, tehát biztosan elég neki a tej így együtt /de gondolkozom, hogy lassan elhagyom a poharas tejet/. Meg sem ébred éjszaka (cumiért sem) fél 6ig kb. Akkor is csak cumit kér és 7-8 ig ismét alszik. Sőt, tegnap 3/4 9kor kelt!

Esetleg próbáld meg te is így. Vagy fejni napközben és azt odaadni este ha neked megy a fejés.

2010. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem azrt kel, mert éhes, hanem mert megszokta.Kap cicit, és így könnyebben vissza tud aludni.Felesleges tápszerért egy csomó pénzt kidobni, mert mivel anyatejes nem inná meg.Vegyél tejpépet, vagy irass fel a dokival (lehet hipoallergént), vacsira add azt neki, lefekvés előtt még szopizzon.Ha így is kel, tuti nem az éhség miatt!Amúgy a tejpép nem hízlal, elvégre nem folyamatosan azzal tömöd.

Ha este felkell csak vizet, vagy teát adj neki, mert később nehezebb lesz leszoktatni az éjjeli ciciről.Tapasztalat!1 évesek vagyunk és küzdünk vele.

2010. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!