Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem esik a fürdetés...

Baj ha nem esik a fürdetés ideje együtt a szopival?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy egy 3 hós baba napjában a fürdetés kell egy fix időpont legyen, a napirend kialakításához. Utána a szopizás meg az alvás. De nekem nem esik mindig egyszerre a fürdetés ideje a szopizással. Akkor mi legyen a fix a fürdetés, vagy inkabb a fürdetést időzítsem a szopizás időpontjához. De akkor hogyan alakul ki a napirend?
2009. jan. 10. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Nálunk 3 hónaposan még úgy volt, hogy 7, fél 8 körül fürdettünk, utána cici, szunya.

De, ha fürcsi előtt is akart cicilni én sosem tagadtam meg tőle, mindig akkor kapott enni amikor kérte.

Most 17 hós, és még mindig kéri a cicit.

2009. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát igen jó a kérdés ,én se tudom hogy van ez mert du.felébred éhes utána este van már, ideje fürdetni mert nyügi van kb. 8óra de még nem teltel sok idö hogy az esti alvás hoz készüljünk mert nálunk kb. 10.-kor alszik
2009. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a napirend nem percre pontosan működik.Ha kell nyugodtan lehet tolni a fűrdetést fél,akár egy óra hosszat igény szerint.

3 hónapos baba anyukája.

2009. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 20-án lesz 3 hós a babám és kb. 2-3 hete alakult ki egy szupi napirend: 3 óránként van szopi, 8 - 11 - 14 - 17 - 20 - 23/24 - +1 éjjeli kelés, ált. 4 körül. Persze ezeket nem percre pontosan tartjuk be, de kb. így néz ki egy nap. A fürdés mindig f8-kor van, utána torna, masszír, nevetgélés, és ezután kb. 8-kor van az etetés. Utána pici ringatás, éneklés, puszilgatás és már tesszük is be a kiságyba, ahol az esetek 80-90%-ában már szundikál is el. Néha még simizni kell a fejét, hogy elaludjon. A 3 órás napirend úgy alakul ki, hogy pár hétig figyeltem, mikor akar enni a babácska, s ez 3 órás ciklusokat jelentett. Egy szopi alkalmával kb. 150-190 ml-t eszik (csak anyatejes), így bírja ki a köv. időpontig. Én nagyon örülök, hogy ilyen napirendet sikerült kialakítani, de tudom, hogy ez változni fog, hisz a baba idegrendszere, emésztése is fejlődik.
2009. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, a babád mit bír.

Én igény szerint szoptattam, nem érdekelt, hogy mennyi az idő, és mikor evett utoljára. ha kért, adtam neki.

De fürcsi előtt sosem etettem, mert akkor kibukta. VAgy gyors fürcsi és cici, vagy ha nagyon éhes volt megetettem, de legalább fél órát vártam a fürcsivel.

Ha nyűgös volt, volt hogy 2 órával előbb fürdettük, mert utána nyugodtabban elvolt alvásig.

Most 7 hós, 20-20.30 között fürdünk, de később is alszik el, mint régen.

Az etetést és a fürdést is eltolhatod akár 2 órával is, semmi baj nem lesz, ha nem percre pontosan történnek a dolgok. Inkább a folyamat legyen fix.

2009. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!