Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás fodrász anyukák 1 év...

Kisbabás fodrász anyukák 1 év alatt megtanulhatom ezt a szakmát?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy 1 év alatt meg tudom e tanulni a szakmát, hogy utána dolgozhassak benne? Tudom, hogy a rutin csak később fog megjönni. Sajna már most tudom, hogy nem fognak a régi munkahelyemre visszavenni. A fodrászat régi álmom.
2010. febr. 12. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem is régi álmom,bár énnekem már van gyakorlatom,de vannak tanfolyamok,amik akár 6 hónap alatt elvégezhetőek!nézz utána a neten.
2010. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Milyen gyakorlatod van? Otthoni hajfestésre gondoltál? 6 hónapos tanfolyamot még nem láttam, de azt kevésnek is találom.
2010. febr. 12. 15:25
 3/13 anonim ***** válasza:

húgom a munkaügyi központon keresztül ment, így ingyenes a képzés, mellette még keresetpótló juttatást is kap (minimálbért). azt hiszem, gyesen levő kismamáknak ugyanúgy járhat a kedvezmény, nem csak kifejezetten álláskeresőknek. ő minden hétköznap bejár, novemberben indult a tanfolyam, júliusban végez. nagyon nehéz bejutni, többször kell próbálkozni, és érdemes olyan kérelmet írni, amit szakember fogalmaz meg, inkább azokat részesítik előnyben mint a "fodrász akarok lenni, fizessetek kecsegek" típusú beadványokat. :) érdemes utánanézni mindenképpen.

noj

2010. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi Noj. Néztem én is munkaügyin keresztül, de sajna, vagy azért mégsem, nekem van már képesítésem, csak nem akarok újra egy íróasztal mögé ülni. (az én szakmámban sok a kockafejű, lestrapált, életunt, és nincs kedvem újra köztük lenni) Most hogy anya lettem, teng bennem a kreativitás.:) Most kezdődött a GYED-em, tehát van még időm megcsinálni. Jó lenne, ha egy fodrász is válaszolna.:)
2010. febr. 12. 15:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahová én járok van egy fodrász csaj,aki 6hónap alatt végezte el.Tehát létezik.Nézz utána.
2010. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én fodrász vagyok.Az én véleményem az,hogy 1 év alatt nem lehet elsajátítani e szakma minden 'csínját-bínját'...szerintem lehetetlen.Ez attól is függ,hogy egy év alatt mennyi gyakorlati óra szám van,ill. milyen az oktató.Én személy szerint sajnálom,hogy már ezt a szakmát is 'gyors talpalón' próbálják oktatni....de ez csak egy vélemény:)!

Amúgy mekkora baba mellett mennél vissza dolgozni,már fodrászként?

2010. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
már 5 éve hajazok...mondtam hogy van 6 hónapos!!!a gyakorlatot ugyis mesterfodrásztól tanulod.Szóval az még plusz idő.
2010. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az mi, hogy "hajazok"? Kérlek írd ki konkrétan, virágnyelven nem értek. Szakmád? 6 hó alatt megtanulható lenne? Nem tudom...az biztos, hogy sokkal több gyakorlat kell hozzá. Még nem akarok visszamenni dolgozni, de attól még kitanulhatok egy szakmát, és ha már úgy érzem, és főként a kisfőnök úgy érzi, hogy már kevés vagyok neki, kellenek a korabeliek, akkor én is hasznossá teszem magam. Addig pedig gyakorolhatnék ismerősökön.:)
2010. febr. 12. 16:55
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen utána nézek, e nélkül nem is találnék iskolát.:)
2010. febr. 12. 16:56
 10/13 anonim ***** válasza:

szintén fodrász vagyok,és egy azon véleményen vagyok amint elöttem is irták NEM LEHET 6 HÓNAP ALATT,rendesen elsajátitani.ugyanis ez nem olyan mint a matek h megtanulod.itt el kell lesni az oktató minden mozzanatát.mért ugy fogja a fésüt ollót... és sorolhatnám.persze egy minimális alapot kaphatsz talán.de nagyon sok fizetös továbbképzés létezik ahol bövitheted késöbbiekben a szakmai tudásod.sok szorgalom kell és kitartás hozzá.

de mindenképp kezd el ha szeretnéd nagyon jo szakma.

7 hetes kisfiu anyukája

2010. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!