Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fodrász anyukák, hogy is van...

Fodrász anyukák, hogy is van ez? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kislányomnak göndörödik a haja ott, ahol már elég hosszú. Most még nem gond (a hosszúság), de nyilván nyáron a melegben egészségesebb a rövid haj. Meg szeretném, ha szép erős, dús haja lenne. Na és itt jön a kérdés: ha gyakran vágjuk, tényleg erősebb-dúsabb lesz a haj? Eltűnnek a csigák? Mert a család már ezzel stresszel, bár engem ez a része annyira nem izgat, mert sztem ha vkinek göndör haja van, az vágás után is göndör marad. Tévedek?
2011. febr. 3. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Erősebb, dúsabb nem lesza vágástól, ezért ne vágd.

Viszont a csigák valóban eltűnhetnek. De nem feltétlenül.

2011. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem fodrász vagyok, de szerintem a gének nagyon közre játszanak a haj erősségével kapcsolatba. Anyukámnak vékony hajszálú dús volt, Apukámé erős és még dúsabb. A Nővérem Anyukám haját örökölte, mert neki is szép vékony, könnyen kezelhető dús haja van, Én meg Apukám haját örököltem.

Amúgy nekem világ életembe tök egyenes hajam volt (tüsi és hosszú hajam is volt), még az érettségi tablón (vállam alattig ért) is egy kunkor nem volt a hajamba, aztán valami történ és most magától göndörödik a hajam vége, amire gyermekkoromba csak vágytam, az most 26 évesen meglett:).

Üdv egy 2 gyermekes Anyuka

2011. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is megkérdeztem a fodrászom erről.

Azt mondta, hogy nem attól erősödik meg, hogy rövidre vágjuk, hanem attól, hogy lecserélődik a babahaj (amivel születnek, vagy ami kezdetben nő, és olyan lágy-puha). A göndör-egyenes sem a vágástól függ. Van, hogy a babahaj göndör, a későbbi egyenes.

Nagylányomnál pl. épp fordítva lett. Babahaj egyenes volt, későbbi göndör.

2011. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én fodrász vagyok.Az én kislányomnak is nagyon vékonyszálu volt a haja,én is féltem levágni mert hogy nem lesznek meg a csigák utánna,most 8 éves és még mindig gyönyörü haja van és megmaradtak a csigák. :)
2011. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Én hiába mondtam bármit a családnak... Lehet megmutatom amit írtatok! :-)

Nyárig nem akarom levágatni, de amúgy is bölcsibe megy szeptemberbe, talán ott is jobb a rövid haj. Persze imádom birizgálni a haját és később ha Ő is szeretné, nagyon szeretném, ha hosszú haja lenne!

2011. febr. 3. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!