Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamész dolgozni, ha a...

Visszamész dolgozni, ha a gyereked 2 éves lesz?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egyre sürgetnek, hogy döntsem már el, de képtelen vagyok. A pénz nagyon kellene (lakás, kocsi hitel), de megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy ezért a kisfiam bölcsibe kerül.

A Gyedem 85000 ft, a Gyed 28500 (bruttóba), így majdnem 60000 ft kiesésünk lenne. Májusba lesz a kisfiam 2 éves.

Mit tennétek?


2010. febr. 10. 18:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is vissza fogok menni.

Biztos nehéz lesz... ugyanakkor talán jót tesz majd mindkettőnknek a társaság. Hát, meglátjuk. :)

2010. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!
2010. febr. 10. 21:49
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem menj vissza, ne nélkülözzetek, a kisfiú meg úgyis fel fogja magát találni a bölcsibe Az ilyen korú gyerekeknek általában már kell a társaság.

Én is visszamennék, szintén a hiteleink miatt, de vállaltunk másik babát egyenlőre maradok itthon.

2010. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére még van több, mint egy évem eldönteni, de remélem nem lesz rá szükség:-)
2010. febr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Miért is kellett,ti SZENT SZUPERanyák lepontozni azt,akimegírta a kérdésre a véleményét?

Azért mert valaki megteheti h otthon maradjon a picivel,már neki kell esni?

Irigyek vagytok vagy ennyire buták?

Igenis, minimum 3 éves koráig maradjon az a gyerek az anyja mellett.

Nem a bölcsödének szültem gyereket!!!

Egy 2 évest nem kell 8-10 órára beb..szni a bölcsödébe,meg sehova!

Annak a csöppnek még nincs szüksége másra min t az anyjára.

Anyuka is tud vele foglalkozni és közösségbe vinni.

Szánalmasak vagytok!


Persze,ha a pénz miatt kell,akkor vinni kell nincs mese,hisz meg kell élni valamiből.

De cssak azért mert jó helye van ott a gyereknek.meg anyuka már besokallt az otthonléttől...hááát....

Azok nem anyának valók!

Márpedig vagytok itt páran olyanok,hisz akkor nem pontoztatok volna le és felfogtátok volna a kommentem tartalmát.

2010. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

10:41-es! nem az anyagi ok az egyetlen. én ezt írtam:


"én visszamentem, mikor 2 éves lett, bölcsis volt. nálunk nem anyagi oka volt, hanem hogy akit a helyemre felvettek, szintén elment szülni (nem maradt cégszerű aláíró csak 1, azmeg ugye kevés), és én nem akartam cserbenhagyni a főnökömet aki rengeteget segített nekem. meg azt sem akartam, hogy 1 évre felvegyen valakit, mire átlátja a dolgokat, el kell küldeni, olyan kellemetlen lett volna...kiscsaj meg imádta a bölcsit szerencsére :)"



nem anyagi, de elég nyomós ok volt sztem. és nem minden gyerek ül egész nap az anyja szoknyáján 2 éves kor előtt sem...enyémre is vigyázott mama papa tesóm stb. 1-1 félnapra jóval korábban is, mégsem lett lelki sérült...


egyébként én nem pontozok le senkit, vagy fölfelé szoktam, vagy sehogy (Téged sehogy, a "csakénvagyokajóanya" hozzáállás és nem a tartalom miatt.)

2010. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ezt az egész pontozást kér volt kitalálni!


Sok választ kaptam, de még mindig nincs fogalmam arról, hogy mit tegyek. Eldöntöttem (magamban), hogy visszamegyek, 2 perc múlva ránéztem a kisfiamra, és a sírás fojtogatta a torkomat, hogy el kell válnunk. Ez az idő soha többet nem jön vissza, és attól tartok, nagyon megbánom, ha visszamegyek. Viszont a pénz nagyon kell! Nem tudom!!!!

2010. febr. 11. 15:26
 18/19 anonim ***** válasza:
Én nem megyek vissza, egyrészt nem is nagyon van már hová... Az első két gyerekkel is itthon voltam végig, a második csak négy évesen kezdte az óvodát, és nem volt gond a szocializációval. Nem tudtam volna elképzelni, hogy egy-két éves korában beadjam bölcsibe. De aki akarja, tegye. Hozzáteszem, GYES-en vagyok, nem dúskálunk, hitelünk is van, volt és lesz is egy darabig. De akik visszamennek, azok az anyukák azokat nem értik, akik otthon maradnak. Meg fordítva is így van. Tegyen mindenki belátása szerint, ez egy szabad ország:)
2010. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szerintem első lépésként ne dramatizáld a helyzetet! nem "elváltok" a gyerekedtől, ne így gondolj erre, mert akkor ha visszamész, sok köszönet nem lesz a munkádban, ha már most így gondolsz rá...szóval: ha kell a pénz menj vissza nyugodtan! inább anyukáját hiányolja az a kisgyerek napközben, mint a fedelet a feje fölül.
2010. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!