Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamész dolgozni, ha a...

Visszamész dolgozni, ha a gyereked 2 éves lesz?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egyre sürgetnek, hogy döntsem már el, de képtelen vagyok. A pénz nagyon kellene (lakás, kocsi hitel), de megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy ezért a kisfiam bölcsibe kerül.

A Gyedem 85000 ft, a Gyed 28500 (bruttóba), így majdnem 60000 ft kiesésünk lenne. Májusba lesz a kisfiam 2 éves.

Mit tennétek?


2010. febr. 10. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kisfiam novemberben lesz 2 éves,szeptembertől megy bölcsibe,mert muszáj,hasonló okokból.

De mi ezt babatervezés előtt is tudtuk,így terveztük(szeretek mindent előre eltervezni)

2010. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én még előbb visszamegyek. Szintén anyagi okokból,bár az én gyedem csak 54000
2010. febr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is visszamegyek,mikor 2éves lesz,mi is igy terveztük.Remélem,hogy jol fogja érezni magát a bölcsiben.Szerintem nekem nehezebb lesz,tuti,hogy 12órán át csak ő rá fogok gondolni.De elég sok gyermekes anyuka dolgozik,valahogy ők is kibirták,kibirják.

Tehát mit tennék,azt hogy visszamennék.A gyed-et kapod+a fizu,gondolj arra több mindent megvehetsz a babának.Nem hiszem,hogy rossz anyák lennénk mert nem tudunk megélni28500ft.bol.

2010. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%

Nem!Minden időmet szeretném vele tőlteni,amit csak lehet.3 éves koráig MINIMUM az anyja mellett a helye.-De ez az én véleményem!


Persze,ha anyagi okok vannak,akkor ezt nem egyszerű kivitelezni.

2010. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Visszamegyek! És nem csak a pénz miatt, hanem mert egy 2 éves lurkónak már kellenek a játszópajtik! A szocializálódásában sokat tud fejlődni,kevésbé lesz az anyja szoknyájának kicsi lakója. Biztos nagyon nehéz lesz nekem, de a tudat, hogy neki ott sok játszópajtija lesz, boldogít.
2010. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
én visszamentem, mikor 2 éves lett, bölcsis volt. nálunk nem anyagi oka volt, hanem hogy akit a helyemre felvettek, szintén elment szülni (nem maradt cégszerű aláíró csak 1, azmeg ugye kevés), és én nem akartam cserbenhagyni a főnökömet aki rengeteget segített nekem. meg azt sem akartam, hogy 1 évre felvegyen valakit, mire átlátja a dolgokat, el kell küldeni, olyan kellemetlen lett volna...kiscsaj meg imádta a bölcsit szerencsére :)
2010. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos lesz a fiam, amikor vissza megyek. Nálunk is anyagi okok miatt kell menni.
2010. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Igen.

a láynom még csak 11 hónapos, vagyis 2011 márciusban lesz 2 éves és ha letelik agyed megyek vissza.

nekem a gyed 2 csp-vel most nettó 107000 forint. Hát a gyes+ 2csp-vel nem ennyi lesz.

Ma volt a párom a bölcsiben kitölteni a papírokat (1 éves várólista van) áprilisban fognak értesíteni. Fiam 21 hósan ment bölcsibe, ma már 10 éves és nem lett semmi baja.

2010. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Itthon maradok, majd egy kicsit összehúzzuk a nadrágszíjat. Igaz, mire lejár a gyedem, addigra már megszületik a kistesó, így nem kell gyesből élnünk. Azt viszont előre sajnálom, hogy a picit majd muszáj lesz beadni 2 évesen bölcsibe, ugye törvénybe hozták az okosok... Szerintem egy 2 évesnek még az anyja mellett lenne a helye, nagyon kicsinek tartom még egy egész napos (8-10 órás) elszakításhoz. Persze van, aki a megélhetés miatt nem dönthet másképp.
2010. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Igen.Kell!Nem tudjuk jobban összehuzni a nadrágot.Apuka éjjel-nappal maszekol most is.Család nem tud segíteni,lakás részlet,meg hasonló.A szivem nekem is meg fog szakadni,bár van még egy évem.Engem az nyugtat,hogy legalább gyerekek között lesz,mert tesó ugysincs,ő meg imádja a gyerköcöket.
2010. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!