Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon ezt kivizsgálják valahol...

Vajon ezt kivizsgálják valahol vagy nem tulajdonítanak neki sokat?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, ő a második gyermekem.

Minden kötelező dolgot megcsinált az egy év alatt. Szóval a képzeletbeli listát kipipáltuk így-úgy az egy év alatt.

Elég erős volt már a születésekor is. Minden ismerős, családtag és még ismeretlen is (szülőszobán) azt mondta, hogy életerős, egészséges, vasgyúró a gyerkőcünk.

A nagyobbik gyerekünk totális ellentéte.


Viszont aggódom azért, mert van, ami nem hagy nyugodni.

Nem az a gagyogós, beszélő fajta. Igazából talán ha 2× hallottam eddig "mamamam és tatata" vagy bármi mást "mondani". A nagyobbik gyerekem már 2 hónaposan adta ki a torokhangokat, stb. A fiam pedig inkább sikongat.

Én ezt jeleztem ma a státuszon a gyerekorvosunknak, aki egyből azt kérdezte, hogy a szavakat felismeri e? Tudja -e társítani a szót a tárgyhoz?

Ez megvan, egyszerű utasításokra reagál, megcsinálja. Tiltásokat is megérti.

Csak fura nekem, hogy ő nem "beszél".


A másik meg az, hogy 1 éves, de még mindig sír és cirkuszol, ha öltöztetem/öltöztetjük. Van, hogy nyűglődik és hisztizik, bárhol is vagyunk és bármit is csinálunk.

Persze, vannak sírósabb babák, de 1 éves korra nem kellene már ezt valamennyire "kinőniük"?


2015. febr. 2. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég nehéz volt elfogadni, hogy igaz, hogy testvérek, de teljesen mások:) Nálunk is 1 éves a kicsi, és kb. mindent máshogy csinált, mint a tesója. Szerintem teljesen rendben van, ennyi idősen még szavakat sem kell feltétlen használni, ha megért bizonyos dolgokat bőven elég. Főleg, ha ő kisfiú, a lánykáknak jobbak a nyelvi készségeik.

Az enyém is cirkuszol, ha öltözni kell (kivéve, ha kabátról van szó, akkor már tudja, hogy kimegyünk). Vannak érzékenyebb emberek, ők nyilván babakorukban sem olyan rugalmasak:)

2015. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:DDDDDDD hahahahah

Ez jutott eszembe az utolsó kérdésedre.

1 évesen kezdik csak a gyerekek a nyüglödést. kb 8 hós korban eszmélnek rá, hogy van saját akaratuk és kb 1 éves korukra kezdik ezt gyakorolni, egészen a korapubertás korig.

Szóval nem nem kell ezt még kinöni.


A beszédre még ennyi idösen nem sokat tudnak mondani. Majd 2 évesen van követelmény 10 szó kimondása, és hangokra reakció, mint kutya ugatás és mondani hogy wawa, vagy szirénára felfigyelni és mondja nino.

2015. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy vicces, de amikor a nagyobbik gyerekem volt 1 éves, akkor pont hogy csillapodott nála már jó ideje a sírás, nyűglődés.

Most 4 éves és jön kifelé a hisztikorszakból. A dackorszakot már szerencsére 2-3 éves korában túl éltük.

2015. febr. 2. 14:30
 4/5 Julie S ***** válasza:
O, nekunk 1 eves kora utan jott az igazan komoly tiltakozas az oltozkodes (meg a pelenkazas) ellen. Es most 16 honaposan is tart meg, sot meg is szokik elolunk, ha tud. :)
2015. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam most egy éves és iszonyatosan akaratos lett. Veri magát a földhöz, toporzékol, ha valami nem úgy van, ahogy akarja. Öltöztetés? Áhhh...ne is beszéljünk róla. Ő rengeteget dumál, be nem áll a szája, de például az unokatestvére, aki most két éves, alig mond pár szót. Elvitték dokihoz és a doki annyit mondott, hogy semmi baj nincs vele. Tőlük is kérdezték, hogy megért-e mindent a gyerek. Meg, akkor nincs baj.Ő amúgy mindenre mutogat, amit szeretne megkapni és meg is kapja, így nem volt eddig rákényszerítve, hogy kimondja a dolgok nevét.
2015. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!