Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka rajtam...

Van itt olyan anyuka rajtam kívül, aki nem tud főzni? Miket főztök 9 hónapos babátoknak és a családnak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám, hogy "nem tudok" főzni, inkább csak, hogy nem sok kedvem van... :) De azért szoktam. Rántott hús, főzelékek, csirkéből különböző variációk, pörkölt.

Babának még külön csinálom, 8 hónapos. Zöldséget pucolok (répa, alma, krumpli, brokkoli, stb), kis lábasban megpárolom azt annyi. Ha van épp csirke hús akkor azt adom hozzá vagy hasonlót.

2010. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár én tudok főzni,de sokszor nézek a neten recepteket.Nagyon jó szakácskönyvek vannak kifejezetten kezdő háziasszonyoknak,amiben alap dolgokat is el tudsz sajátítani.Nem szégyen,én bizony sokszor fellapozom a könyveket is:)

Így leírni,hogy miket főzünk,szerintem elég hosszú lenne,mert az ember ma már mindenhez,minden hozzávalót megkap az üzletekben,tehát a skála nagyon széles.Egyébként(nem megbántás képpen!)idáig mit evett a picid és a család?

2010. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A nem tudok főzni, azt jelenti,hogy kizárólag szakácskönyvből, részletesen leírtak alapján. Bár már kezdek ráérezni, hogy mi a pörkölt leves stb. alapja. Van kb, 8-1o féle étel ami már elég jól megy, ezeket szoktam főzni. A babámnak pedig külön a főzeléket.
2010. febr. 8. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy látom te nem nem tudsz főzni hanem inkább nem találsz benne örömöt. Vagyok így én is de ha kell, mert enni muszáj megcsinálom. Bár én inkább sütnék és még ebéd helyett is csak sütiznék. A következőket szoktam főzni 10 hónapos a babám ő is ezt eszi már. Milánó makaróni, paradicsom leves, hús leves, lebbencs leves, bableves (bár ebből még nem adtam a babámnak), grízes tészta, tejbe dara, tejberizs, rántott hús, krumplis tészta, rakott krumpli, paprikás krumpli, pörkölt tésztával, borsófőzelék... Most ennyi jutott az eszembe.
2010. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem a férjem főz szívesen. Én nem tudok, nem szeretek és nem is akarok ha csak nem lenne muszáj. Ha olyat főz akkor eszik belőle baba is ha nem akkor marad az üveges főzi. Jobban is szereti mint a mi kajánkat bár lehet, hogy csak azt szokta meg.
2010. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amiket harmadik írtál, kipróbálom, hogy ugyanazt tudjuk enni mindhárman.:)
2010. febr. 8. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!