Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz, hogy fél éves...

Mennyire igaz, hogy fél éves koráig nem lehet elkényeztetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 09:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

nem személyesen neked írtam, nem tudom mit kapod fel a vizet.... és az hogy más is hozzászól a témához rajtad kívül, nem hiszem, hogy "pattogásnak" minősül...

mindenesetre úgy látom vissza kell szívnom az intelligens válaszolókra vontakozó megjegyzésemet....

2010. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem sértésnek szántam! bocs! Csak Épp nekem szólt, hogy az én gyerekem nem sírós..Szóval, valóban nem az és szerintem épp azért, mert ha valóban okkal sírt (és bizony az első hetekben egy kisbabának bőven lehet, van rá oka)akkor felvettem, megnyugtattam, nem hagytam, hogy teljesen belelovalja magát a sírásba..Éppen ezért lett minden gyerekem kiegyensúlyozott. Emellett, amikor az első babám született, nem volt se internet, se ilyen könyvek, csupán a józan eszem...Tudtam, hogy egy picike másképp nem tud kommunikálni, csak sírással...9 hónapos érzi minden rezdülésed..aztán egy fájdalmas megszületés után egyedül lesz, kiszakítják a jó meleg, puha, állandóan zajos helyéről és becsomagolják valamibe, ami itt-ott szorít, nyom, higeg, kemény helyre teszik, ahol egyedül van..persze, hogy követeli az anyukáját... Ezen is érdemes egy picit elgondolkozni, nem?
2010. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nem is tudom mit írjak, kár hogy átcsapott indulatosba a válaszolás. De azzal egyet kell értsek, hogy a babák is különbözőek és nyilván mindenkinél más válik be, valakinél ez, másnál az. Ha mindenki leírja a tapasztalatát, abból lehet ötletet meríteni.

A konkrét kérdésemre visszatérve, több szakkönyvben is olvastam már, hogy fél éves korig még oly pici a baba, hogy az anya testmelegére vágyik legtöbbször amikor sír, ezért nem jelent elkényeztetést, ha sokat van ölben. Viszont több általam ismert anyuka saját tapasztalata és sok itt fórumozó cáfolja ezt meg.

2010. febr. 1. 16:20
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a fő különbség, hogy a könyvek amiket említesz semmi rosszat nem látnak abban, hogy egy kicsi akár 2-3 éves koráig a szüleivel alszik, csak szopival tud elaludni és egész nap az anyukája ölében van, nekik ez nem esik az elkényeztetés kategóriába, hanem szerintük ez a baba természetes igényeinek kielégítése. Vannak anyukák (pl én is) akik szerint ez már nem normális dolog.

Az előző hsz-hez még csak annyit fűznék hozzá, hogy én nem hiszem, hogy a sírós baba= rossz anyukával, és ha valakinek nyugodt, nem sírós a gyereke az az anyuka érdeme, merthogy mindig felvette... Mint minden ember, a a babák is különböznek, és a habitusuk már babakorban megmutatkozik. Természetes, hogy mikor megszületett a babám én is lestem minden kívánságát, én is mindig reagáltam a sírására, de egyszerűen volt hogy semmi sem használt. Ő ilyen és ez nem az én hibám. A 4 gyerekes anyukának meg lehet egyszerűen csak mázlija volt minden babájánál... Azért azt túlzás állítani, hogy 4 baba után az ember MINDEN gyereknél működő jó receptet ismer... nem mondom, biztos csomó tapasztalata van, de amiket leírt az én gyerekemnél akkor sem működtek...

2010. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!