Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz, hogy fél éves...

Mennyire igaz, hogy fél éves koráig nem lehet elkényeztetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 09:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Semennyire. Amihez szoktatod, azt fogja "elvárni", jogosan.

Ha mindig kézben van pl, azt fogja elvárni utána is, az lesz neki a természetes.

2010. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
semennyire, ez butaság.egyszer megkérdezték Kodály Zoltánt, mikor kell elkezdeni a zenei nevelést. azt válaszolta, hogy a születés előtt 9 hónappal. ez általában a nevelésre is vonatkozik :) azt nem lehet megcsinálni, hogy 6 hónapig kényeztetem, aztán másnaptól elkezdem nevelni. eleve kudarcra van ítélve :) (4 éves kislány anyukája)
2010. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Kegyetlen, de szerintem is ez az igazság. El lehet kényeztetni. Én is ezt tettem. Sok időbe telt, mire rájöttem, és kijavítottam.

No ez nem azt jelenti, hogy állandóan hagyni kell sírni, de néha nem lesz baja tőle.

2010. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%
Azzal, hogy figyeled a pici igényeit és azzal, hogyha valóban baba van vagy csupán rád van szüksége és felveszed, nem fogod elkényeztetni. Csak azért, hogy "megneveljük" őt, fölösleges sírni hagyni. Ezt úgy írom, hogy 4 gyerekkel van saját tapasztalatom. Sosem hagytam őket fölöslegesen sírni hagyni, mégsem lett egyik se elkapatva. Mindegyik nagyon kiegyensúlyozott, boldog, szinte sosem síró kisbaba volt és ugyanilyen gyermek lett belőlük.
2010. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
El lehet, illetve könnyen rá lehet szoktatni rossz dolgokra, amit később meg fogsz bánni (pl könnyű elringatni kézben egy 4 kilós babát, 8 kilósan már nehezebb a dolog, szétmegy a derekad) ráadásul kb fél évesen kezdenek el nagyon hozzászokni a babák a különféle rituálékhoz, így ha változtatni akarsz valamin, később, sokkal nehezebb lesz.
2010. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
szia, az én kislányom nagyon sírós volt, mindig kézbenvolt, amgí mászni nem kezdett (9 hósan). utána szépen leépítettem. megértette, nem volt bj belőle.
2010. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 6 hónapos és állandóan ölben van 3 hónapos koráig hasfájós volt és úgy nyugodott meg ha felvettem de azóta eltelt még három hónap és 8,5kg, a hátam majd be lukad de nem tudok mit csinálni ha leteszem sír, biztos én rontottam el már az elején és emiatt most egy kicsit kétségbe vagyok esve. Szóval szerintem a babát az első naptól kezdve el lehet kényeztetni:)
2010. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Az én fiam napközben minden elalvás előtt nem sír, hanem üvölt és csak hergeli magát egyre jobban, nemhogy csillapodna a zokogás. Sokszor magán kívül van, de amint felveszem, abbahagyja. És ez születésétől kezdve így van, pedig én már az első hetekben, hónapokban próbáltam sírni hagyni hosszabb időre is, de sosem jártam sikerrel.

Attól tartok árt a kis idegrendszerének, és inkább felveszem abban reménykedve, hogy ha nagyobb lesz, meg tudom vele beszélni a dolgokat.

Vagy hiába reménykedem?

2010. febr. 1. 10:21
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
09:57-es válaszoló vagyok. nem hiába reménykedsz!!! én nem elkapattam a kislányomat, amikor kicsi volt, szinte folyton sírt, értelen idegrendszerrel született, lehet, a te babád is ilyne, egyszerűen kellett neki a testkontaktus. nagyon sokat hurcibáltam. most 13 hós,és teljesen jól eljátszik magában. most is jön még sokat, de felvenni csak akkor veszem fel, ha baja van. és igen, meg lehet majd vele beszélni a dolgokat. nem lett az enyémből se engedetlen, hisztis gyerek. ha valamit nem szabad, nem szabad. tudomásul veszi.
2010. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
21%
Szia! ez a "hagyjuk sírni, majd megunja módszer" manapság nagyon divatos, de bizony nagyon sok baba van, aki erre csak még jobban üvölteni fog! Ők a szerencsésebbek, hidd el. A tiéd valamiért jobban igényli, hogy veled legyen, ez egyáltalán nem baj. Mint írtam én 4 gyereket nem tudtam "elkapatni", pedig sosem hagytam őket fölöslegesen sírni..ha valami baja van, akkor te tudsz neki segíteni ő pedig csak a sírással tud még kommunikálni..hallgass rá!
2010. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!