Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz, hogy fél éves...

Mennyire igaz, hogy fél éves koráig nem lehet elkényeztetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 09:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

Szia! húú mintha az én gyerkőcöm lenne! :) háát lehet, hogy egy éves korában magától is abbahagyta volna az üvöltést, ezt nem tudom, mert mi ezt nem vártuk meg. Azt csináltuk, hogy mindig még ébren letettük az ágyába, és ott nyugtattuk meg, anélkül, hogy felvettük volna. Susogás, popsi ütögetés, felvesz/letesz....

Persze ez a módszer sokkal nehezebb és fárasztóbb mint felkapkodni és a vállunkon elaltani, vagy a mostani divat szerint, állandóan megszoptatni, amikor sír...

Az elején tényleg nagyon nehéz volt, de végül sikerült 3 hós korára már gond nélkül elaludt egyedül, és nem azért mert beletörődött, hogy a szüleire nem számíthat... ez butaság :) nem csak két véglet létezik, hogy vagy felveszem állandóan, vagy hagyom, hogy kómába üvöltse magát...

Szerintem vannak olyan gyerekek akik maguktól is nagyon szépen megszokják a "kinti" életet, simán elalszanak majd egyedül, stb.. viszont az én gyerkőcöm ennél sokkal nagyobb akarattal bír, már születése óta, szóval ha rászoktattam volna arra, hogy anya vállán alszunk el, akkor nem hiszem, hogy később amikor már tényleg tud hisztizni, könnyebb lett volna leszoktatni erről...

Tehát az én véleményem: igenis hozzá lehet szoktatni fél éves kor előtt is azokhoz a dolgokhoz, amiket később megbán az ember.

2010. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
Az általad leírt módszert még a könyv szerzője se ajánlja pici babáknak.... [link]
2010. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

előzőre: nem bírod ki, hogy ne köss bele, egy általad nem alkalmazott módszerbe ugye?? :))

először is, a belinkelt oldalt nem Tracy Hogg az író, hanem Vida Ágnes szerkeszti és írja, és ezek szerint neki sem ártana, hogy elolvassa a könyvet mielőtt leírja, hogy véleménye szerint mikor nem lehet alkalmazni a felvesz/leteszt.

Akkor egészen pontosan Tracy 3 hónapos kor alatt a susog/ütöget módszert ajánlja (amit én is írtam a hsz-emben) 4 hónapos kor fölött (nem 8!) pedig a felvesz/leteszt.

Egyébként a hsz-t nem azért írtam, hogy összefoglaljam a suttogót, hanem azért, hogy megosszam a kérdezővel a tapasztalatimat, azt hogy nekünk mi segített. Ha ajánlja a Vida Ági, ha nem, nekünk akkor is ez jött be és azóta 100szor könnyebb az élet, nem folyamatos bőgésből/altatásból áll a nap. A kérdező majd eldönti, hogy kipróbálja-e vagy nem...

2010. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem a könyvet linkeltem, nem azt jelenti, hogy nem olvastam a könyvet...Azt, azonban ne felejtsd el, hogy ez a "módszer" se mindenható, nem jön be minden gyereknél..Egyébként az én életem se áll állandó altatásból, a gyerekem egy kiegyensúlyozott kislány, aki nagyon-nagyon ritkán sír, csakis akkor, ha annak komoly oka van. Emellett nem nagyon tudjuk még, hogy ha épp most hat is ez az altatási mód, hogyan fog esetleg visszaütni később... Nem biztos, hogy azzal kell valamit megtanítani egy kisbabának, hogy sírni hagyjuk ...van ennek más, kevésbé drasztikus módja is. Persze, mindenkinek más a véleménye erről és én el is fogadom, de itt azért megjegyzem, hogy nem biztos, hogy ami egy könyvben megjelenik, tuti jó dolog...
2010. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

hát ez az altatási mód mondjuk generációk óta beválik, ugyanis a Sears módszer az újdonság, nem pedig a sírni hagyás, de mindegy.. Mi mind így nőttünk fel a családban, és senkinek semmi baja.

Én nem állítom, hogy ez a jó, ennek ellenére, és nem is ezt javasoltam. Olvad el akkor még egyszer a könyvet, Tracy egyáltalán nem javasolja a sírni hagyást, és a hsz-emben én sem ezt írtam....

2010. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
ja és egy szóval sem mondtam, hogy ez a könyv/módszer mindenható és mindenkinél bejön. Egyszerűen leírtam, hogy nekünk mi vált be és mi az én véleményem. Amúgy meg kösz a kioktatást... Nem értem, hogy az az anyuka aki nem ért egyet ezzel a módszerrel, miért nem tudja szó nélkül hagyni ha valakinek segített?
2010. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
47%
csak szép halkan jegyzem meg, hogy a különalvás az "új" módszer..... régebben mindne baba z anyával aludt, vagy legalábbis a dajkával. a természeti népknél a mainapig így van. a 20. század elején terjedt el a külön altatás.
2010. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
ha új, ha nem akkor is normálisabb dolog sztem. ha alkalmaznék dajkát, lehet vele aludna a gyerek, de hogy nem velem meg a férjemmel az tuti. egészségtelen dolognak tartom.
2010. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

Igen, és régebben az utcára vizeltek az emberek, és nem fürödtek, még régebben meg barlangokban éltek... tudom, hogy ez túlzás, de én nem tartom követendő példának a XXI. században a primitív törzsek szokásait, ne haragudjon meg senki, hogy ezt mondom...

de tényleg nem szeretnék veszekedni, itt mindenki intelligens válaszolónak tűnik (van ahol tényleg a 20 iQ-t nem éri el egyes hozzászóló...) a lényeg, hogy én csak leírtam a magam példáját. Az én gyerekem ilyen. Nekünk ez jött be. Külön alszik, egyedül, a saját ágyában. Addig egy rémálom volt az életünk, állandóan sírt, én meg olyan voltam mint egy zombi. Örülhetnek azok, akik nem mentek keresztül hasonlón, ahogy te is írtad a te gyereked egyáltalán nem sír álló nap és nem kell órákig altatni. Szerencséd volt. Nekem ugyanis ezt csinálta a babám, és valami megoldást találnom kellett. Tracy Hogg nevét pedig imáimba foglaltam, mert adott pár olyan gyakorlati tanácsot aminek köszönhetően újra normális keretek között élhetünk és nem készülök ki idegileg, plusz a babám is ki tudja pihenni magát.

2010. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, most mit pattogsz? én már nem írtam jó ideje.. tudod 4 gyerek után tudom, milyen az, ha az embernek van gyereke...és nem csak 1...
2010. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!