Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki 1...

Van itt olyan anyuka, aki 1 éves kora előtt már adott tehéntejet a babájának?

Figyelt kérdés

Tudom, h a szakkönyvekben azt írják, h 1 éves kor előtt nem szabad, de engem tapasztalatok érdekelnének!!

Mert ugye régen hígítva adták a babáknak (legalábbis páromnak és nekem biztos), és eddig nem lett tőle bajunk! :)Kislányom most 7 és fél hónapos, lassan lehet, h már nem lesz elég a tejem (2 szopizást már kiváltottunk), és ahogy néztem a tápszereknek, tejpépeknek az árait... :S Albérletben lakunk, 40 ezer + rezsi havonta, kb. 80-ra jön ki egy hónapban, plusz még enni is kellene vmit. Párom nem dolgozik, nekem van a 61e gyed+12e családi. Folyamatosan kölcsönökből vagyunk, nem lenne még tápszerre is pénzünk. :( Ezért érdekelnének a tapasztalataitok, h lett-e tőle vmi baja a babátoknak. Kérlek, ne hurrogjatok le!!


2010. jan. 31. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 11 hónapos korában kóstoltattam meg vele úgy ,hogy egy dl tápszer keverve 1 dl tejjel. Szerette, és semmi baja sem volt. Most egy éves már elmúlt, és még mindig így issza, 1 dl táp 1 dl tehéntej. Én azért próbálom így adni neki, mert 12 kg, egy évesen, ráadásul kislány.. A tápszerben sok a plusz cukor :((


Nézd, 7 hónapos a kicsi, én megértem nagyon amit írsz. Ha gondolod, pici mennyiséggel próbáld ki (kb. 30-40 ml). Ha másnapra nem pirosodik ki a popsija vagy nem lesz kiütése, akkor nem allergiás rá.

2010. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok tej párti, még a késöbbiek folyamán sem.

De, ismerek olyan anyukát, aki 3 hónapos korától tehén tejet adott a babájának, most 9 éves a kislány és makk egészséges.

Én azt tanácsolom neked, hogy legalább 1 éves koráig próbáld megoldani a tápit vagy a Sinlakot napi 1x, már csak 5 hónap, persze, ha nem megy, akkor marad a tej.

2010. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még egy kicsit várj a tejjel, ennyi idősen inkább ne add, ha nincs elég pénzetek tápszerre, akkor inkább a tejalapú ézkezést old meg máshogy. Sajnos nekem korán adták, ekcémás lettem kiskoromba,majd 20évesen seboreás lett a fejbőröm, az arcom, és vissza vezették a korai tehéntejhez. Ha már nem lesz tejed, próbáld meg a vacsorán kívül az összes étkezést kiváltani rendes kajára, és csak este adni tápszert. Lányom 8hónaposan már csak lefekvés előtt ivott 2dl-re valót,a többi tejapalút joghurt,túró,sajt formájában oldottam meg. Aztán 11hónaposan már kapott tejet,higítva, a reggeli mellé. Nekünk sem volt sok felesleges pénzünk a drága tápszerre,ezért folyamodtam ehez a megoldáshoz.
2010. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 hónapos kora óta adom a kisfiamnak a forralt tejet. Ugyanezen okok miatt. Nem is próbálkoztam felezett tejjel, de természetesen ez babafüggő is lehet. Esetleg te megpróbálhatod elsőként fele tea, fele tej. Régen így csinálták. Egyébként a mai tejek nem olyan erősek.

2010. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2010. jan. 31. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Már csak reggel-este kell neki a tápszer.A dm-es elég olcsó.Az én lányom most 10 hónapos,én a laktózmentessel kezdem.A jövő hétre halasztottam a kipróbálást,mert most kicsit náthás.Én így gondoltam.

Reggel-tej.

Este-tápszer.

1 hétig laktózmentes,utána sima,aztán már estére is tej.

2010. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Azt lehet, h nem írtam, hogy még most van tejem elég, csak nem tudom, h mondjuk 2 hónap múlva is lesz-e még.
2010. febr. 1. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!