Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elkezdtük a hozzátáplálást,...

Ha elkezdtük a hozzátáplálást, és továbbra is kevésnek tűnik a tejem, tápszert kapjon, vagy a hozzátáplálást bővítsem?

Figyelt kérdés
4.5 hónapos babám 2 szoptatás között délelőttönként almapépet, esténként tejpépet kap, de szopizás után sokszor teljesen fel van háborodva, sír, hogy még éhes. Ilyen esetben mit tennétek? Adjak neki tápszert szopizás után? Egy egész szopizást kiváltani nem szeretnék, mert akkor még ennél is kevesebb lesz a tejem.
2010. jan. 29. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem "idegenektől" ebben a kérdésben felesleges tanácsot adni, mert nagyon eltérő nézetek vannak a hozzátáplálást illetően...


Én azon az állásponton vagyok, hogy fél éves korig csak anyatej, és ha az nem elég, akkor tápszer, hozzátáplálás csak utána. Viszont sok szakember (orvos/védőnő), leginkább a "régi vágásúak" teljesen mást fognak mondani Neked.


A miértekről itt találsz egy cikket:

[link]


Remélem tudod majd számodra megnyugtatóan folytatni!

Jó babázást!

2010. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a helyzet. Én a szopi után tápszert adtam, és a tízórai volt gyümölcs.. Aztán kiváltottam az ebédet is később hozzátáplálással.

Most napi 3 tápszer és két normál ételes evés van. 6.5 hónapos.

2010. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!