Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babámnak ha egy...

14 hónapos babámnak ha egy félkörömnyi darabnál nagyobb van a főzelékben, képes az összes addigit kihányni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kenyeret meg ilyesmiket szépen elrágcsál, de a főzeléket egyben lenyeli, aztán persze öklendezik, és minden visszajön.
2010. jan. 29. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Szintén 14 hónapos. Én azt vettem észre, hogy vagy teljesen pépes jön be neki, vagy teljesen darabos (Pld. rakott zöldbab, töltöttkáposzta, rizseshús, azokat szépen eszi). De ha a főzelékben talál mondjuk egy egész szem borsót, képes egy percig öklendezni tőle. Ugyanígy, ha a gyümölcsjoghurtban a szájába kerül pld. egy kis db gyümölcs.


Viszont érdekes módon a húslevest eszi. pedig az lé és husi meg zöldségek.


Szerintem majd kinövik. Én addig vagy pépesítek még neki, vagy darabosat kap (nem főzeléket).

2010. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor én is ügyelek a darabkákra, és inkább pépesítek még. A darabos meg marad más étkezésre. Most is kihányta a spenótot, majdnem az összeset, mert lenyelt egy krumplidarabot. Aztán persze sírt, mert megijedt. Elég gázul is nézett ki, ahogy sugárban visszafolyt a kaja a tányérjába... :S
2010. jan. 29. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pépesítsd még neki nyugodtan a főzelékeket, ne hallgass arra, aki mást mond. Nekem is a védőnő mindig mondja, hogy ne pépesítsem, csak villával nyomjam össze. De hát ha attól meg öklendezik!! (az enyém nem hányja ki, de rossz nézni, hogy öklendezik, a szeme könnybe lábad teljesen).


És próbálkozz más kajákkal is, nemcsak főzelék, pld. rizses, rakott dolgokkal.. :)


1. válaszoló.

2010. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom a rizses dolgokat. Kicsit el vagyok szontyolodva, mert az első gyerekem ilyenkor már két marékra tömte a darabos ételt. Na mindegy, majd belejön ő is. A spenótért viszont kár. :D Köszi még egyszer!
2010. jan. 29. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is dettó ugyanez volt a helyzet, vagy teljesen pépes, vagy teljesen darabos... Most 22 hós, és már kinőtte ezt. viszont van újabb gondunk... Most meg nem akar rágni...:S Minden megy le egészben :S
2010. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!