Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a babám, a főzelékbe...

7 hónapos a babám, a főzelékben kb. hány százalékának kell lennie a húsnak?

Figyelt kérdés

kb. a 10% a hús mennyissége a főzelekbe amit bele teszek, ti mennyit raktok? A bébi kaján 8-14% ig mozog, de szerintem ez kevés. Természetesen kb mennyiséget írjatok, senki nem centizi ki.

Köszi előre is.


2009. ápr. 23. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Napi 5 dkg hús szükséges.

10 hós fiamnak és 2db ökölnyi nagyságú krumplival készítem és egyik nap gyümit, másik nap zöldséget teszek hozzá.

Összeturmixolom és kb annyi főzőlét hagyok rajta, hogy az egész 8 dl legyen.

Tehát kb 5 dkg hús 8 dl főzelékbe.

Ma volt a védőnő és azt mondta ez így jó !

2009. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én általában egy evőkanálni mennyiséget sziktam a kajájához tenni, de néha többet is. Semmi baja nem lesz tőle.
2009. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is kevés a bébiételekben található. nekem az orvosunk azt mondta, h 2x2x2 cm-es darab az adagja 5-6 hós korban. ez kb. 30 g lehet, ha jól saccoltam.
2009. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 23. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen nekem is azt mondta a doki, hogy kb 25 g körülit tegyek bele. 200 g-os főzikbe teszek ennyit.
2009. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!